Kopie zapasowe Sparsebundle wyświetlane jako foldery o zaszyfrowanej nazwie na dysku sieciowym


3

Właśnie zaktualizowałem Yosemite do El Capitan. Mam dwie kopie zapasowe, jedną z Time Machine i jedną z Carbon Copy Cloner. Oba pakiety sparsebundle są przechowywane na serwerze NAS (Synology DS213). Po aktualizacji wszystko nadal działa jak poprzednio. Mogę robić kopie zapasowe, a ich weryfikacja pokazuje, że są dostępne i działają.

Jednak przejście do folderu Backup na serwerze NAS za pomocą Findera pokazuje pakiety sparsebundles jako foldery, a nie jako sparsebundles. Więc zamiast: Backup.sparsebundle mam teraz: C33YRS ~ D

Próba ich otwarcia uruchamia Terminal. Zrestartowałem MAC i NAS, sparsebundle są nadal wyświetlane jako foldery.

Co się stało? Czy ktoś ma ten sam problem? Czy mogę po prostu zmienić nazwę tych plików z powrotem na ich pierwotną nazwę, czy brakuje mi czegoś jeszcze?


Jaki jest natywny system plików na serwerze NAS? Jaka wersja systemu operacyjnego przegląda pliki i pokazuje im swoje foldery? Możemy mieć trudności z odgadnięciem, że jesteś skonfigurowany bez dodatkowych szczegółów.
bmike

System plików NAS to ext4. Mac, którego przeglądam, korzysta z El Capitan 10.11.1. Podczas sprawdzania folderu kopii zapasowej na komputerze z systemem Windows 7 mam te same tajemnicze nazwy plików. Ponieważ nigdy wcześniej nie sprawdzałem folderu kopii zapasowej na komputerze z systemem Windows, nie mogę powiedzieć, czy zawsze tak było. Być może nazwy zawsze były takie, co oznaczałoby, że aktualizacja z Yosemite do El Capitan w jakiś sposób doprowadziła do tego, że Mac „stracił” informację, że te pliki są tak naprawdę rzadkie.
Chi

Odpowiedzi:


1

Wydaje się, że jest to problem związany z AFP / SMB i nieprawidłowymi znakami SMB. Moje dwa sparsebundle mają gwiazdkę wynikającą z nazwy komputera. Gwiazdka wydaje się być nieprawidłowym znakiem w SMB. Wszystko było w porządku do czasu aktualizacji El Capitan. Wydaje się, że w tej aktualizacji coś się zmieniło w obsłudze AFP / SMB w OSX. Musiałem wyłączyć SMB na moim serwerze NAS (Synology), aby wymusić AFP i wyświetlić prawidłowe nazwy.


0

Po utworzeniu kopii zapasowej woluminu sieciowego Time Machine tworzy rzadki folder pakietu. Nie ma żadnych dużych zmian między 10.11 a 10.10, więc wątpię, aby aktualizacja spowodowała cokolwiek. Jest prawdopodobne, że po raz pierwszy widzisz pliki zespołu lub coś się stało z przypadkiem, a nie spowodowane przez aktualizację, aby zmienić pliki.

Chciałbym otworzyć folder w Finderze i sprawdzić, czy możesz kliknąć pakiet, aby go zamontować. Poszukaj błędów w pliku Console.app podczas instalowania woluminu lub użyj Narzędzia dyskowego, aby go zweryfikować. Jeśli patrzysz na pliki w terminalu lub systemie Windows - oto, co powinieneś zobaczyć w rzadkim pakiecie, jeśli wszystko działa poprawnie i nie ma uszkodzeń:

mac:~ bmike$ ls -laeO /Volumes/TimeMachineBackups/Mac.sparsebundle 
total 208
drwx------@ 1 mike staff - 16384 Nov 10 08:16 .
drwx------ 1 mike staff - 16384 Nov 10 08:50 ..
-rw-r--r-- 1 mike staff -  499 Sep 14 14:06 Info.bckup
-rwx------ 1 mike staff -  499 Sep 14 14:06 Info.plist
drwx------ 1 mike staff - 16384 Nov 10 07:09 bands
-rw-r--r-- 1 mike staff -  512 Nov 10 07:58 com.apple.TimeMachine.MachineID.bckup
-rw-r--r-- 1 mike staff -  512 Nov 10 07:58 com.apple.TimeMachine.MachineID.plist
-rw-r--r-- 1 mike staff - 1302 Nov 10 08:16 com.apple.TimeMachine.Results.plist
-rw-r--r-- 1 mike staff - 13523 Nov 10 08:16 com.apple.TimeMachine.SnapshotHistory.plist
-rwx------ 1 mike staff -   0 Sep 14 14:06 token
mac:~ bmike$ ls -1 /Volumes/TimeMachineBackups/Mac.sparsebundle/bands/ | wc -l
  21276

Te lsflagi małą L, małymi literami A i E, O kapitałowe w pierwszym rozkazem, a cyfra 1 w drugim. Jak widać, pliki zespołu powinny zawierać od 20 do 40 000 plików o nieparzystych nazwach, aby zawierały rzeczywisty system plików, który przechowuje wszystkie dane kopii zapasowej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Pliki kopii zapasowej są w porządku. Mogę kliknąć prawym przyciskiem myszy dziwnie nazwane foldery (C33YRS ~ D i CHWZJ5 ~ E) w wyszukiwarce i użyć „Pokaż zawartość opakowania”, aby zobaczyć zespoły i wszystko inne (tak jak na twoich zrzutach ekranu). Mogę je zamontować, a także zobaczyć zawartość pakietu. Mogę również tworzyć kopie zapasowe tak jak wcześniej. Ale pliki kopii zapasowych nazwano „Mac.sparsebundle” i „Mac_CCC.sparsebundle” przed aktualizacją z Yosemite do El Capitan. Teraz nazywają się C33YRS ~ D i CHWZJ5 ~ E bez żadnego rozszerzenia pliku.
Chi

Co dziwne, Carbon Copy Cloner nadal pokazuje „starą” i „poprawną” nazwę „Mac_CCC.sparsebundle”, ale kiedy próbuję utworzyć nowy plan tworzenia kopii zapasowych, nie jestem w stanie wybrać sparsebundle - ponieważ brakuje w nim rozszerzenia sparsebundle. Chyba po prostu zmienię ich nazwy na stare i mam nadzieję, że nic się nie złamie.
Chi

Tylko aktualizacja dla każdego, kto ma ten sam problem. Pakiety sparsebundle są nadal poprawnie nazywane podczas uzyskiwania dostępu do systemu plików bezpośrednio przez interfejs sieciowy Synology. Wydaje się tylko, że El Capitan błędnie wyświetla / interpretuje nazwy. Wciąż badam, skąd to się bierze.
Chi

@Chi Jestem zaskoczony, że wszystko działa, jeśli nazwy plików są pisane wielkimi literami, ale być może oprogramowanie działające na serwerze NAS nakłania OS X do myślenia, że ​​jest to miejsce docelowe kopii zapasowej, uzupełniające brakujące informacje lub działające jako warstwa tłumacząca. Czy zapytałeś dostawcę, czy obsługuje nową wersję OS X, którą używasz?
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.