Przypisywanie innego dzwonka dla osób niebędących kontaktami


11

Używam iOS 9.1 i chcę przypisać jeden dzwonek do wszystkich znanych kontaktów, a drugi do osób niebędących kontaktami.

Mam też inny dzwonek dla kilku konkretnych kontaktów, ale ogólnie chcę wiedzieć, czy osoba dzwoniąca znajduje się na mojej liście kontaktów.

Jak można to osiągnąć bez jailbreaków itp. ?

Wiem też, że mogę po prostu zdefiniować dzwonek dla całej mojej listy kontaktów. Ale to jest po prostu niewygodne. Za każdym razem, gdy dodam kontakt na moim koncie Google, musiałbym przypisać dzwonek na iPhonie.


1
Jest kilka rzeczy, które po prostu nie są możliwe w iOS, i to brzmi jak jedna z nich. Jedyną rzeczą, którą możesz zrobić bez kontaktu, jest Nie przeszkadzać. Apple prawdopodobnie sugeruje, abyś dostał zegarek Apple Watch, ponieważ pokazywałby ci, kto dzwoni, bez konieczności wysiadania z telefonu.
bassplayer7,

1
Tak, to dosłownie powiedziałby Apple. O co chodzi z Nie przeszkadzać?
bytecode77

Możesz ustawić DND, aby blokował wszystkie połączenia pochodzące z numerów telefonów, których nie ma w twoich kontaktach.
bassplayer7,

Wcale nie tego chcę. Ale jeśli musiałbym zdefiniować inny dzwonek dla całej mojej listy kontaktów, to nie wybieram.
bytecode77

Odpowiedzi:


1

Przypisałem ten sam dzwonek wszystkim osobom na mojej liście kontaktów i zajęło to kilka dni. Następnie wybrałem inny domyślny dzwonek i wiem, że kiedy to słyszę, dzwoniący nie jest kontaktem. Sugeruję jednak dodanie tej funkcji do iPhone'a 7, ponieważ jest to ważne.


1
Tak, to prawidłowe rozwiązanie, to także dość duży ból. A kiedy jedna z zainstalowanych aktualizacji iOS usunęła wszystkie przypisane dzwonki i musiałem to zrobić ponownie.
Judith Schwartz

1
Przypisywanie dzwonka do całej listy kontaktów i używanie domyślnego dla osób niebędących kontaktami opisałem w mojej odpowiedzi. Wiem o tej metodzie i zdecydowanie nie lubię jej z oczywistych powodów. Sugerowanie funkcji iOS na tablicy pytań i odpowiedzi nie jest czymś, co Apple wybierze.
bytecode77

Myślę, że uczynienie go funkcją jest o wiele bardziej logicznym rozwiązaniem.
Judith Schwartz

Hum, gdzie Apple to odbierze?
Judith Schwartz

3
Nie zrozum mnie źle. Ale „sugerowanie” tej funkcji tutaj na StackExchange jest równoznaczne z polubieniem czegoś na Facebooku i oczekiwanie, że zrobi coś dobrego lub coś zmieni. Nie na temat, ale jedyne porównanie, jakie mogę wymyślić. I szczerze mówiąc, nie wiem, gdzie sugerować funkcje dużym firmom. Z tego, co doświadczyłem, nie słychać ich, chyba że są bardzo głośne, tj. Pochodzą od ton użytkowników.
bytecode77

0

Czy ustawienie domyślnego dzwonka na „nieznany dzwonek kontaktu” i przypisanie każdemu kontaktowi „znanego dzwonka kontaktu” nie byłoby prawidłowym rozwiązaniem ...? :)


3
Oczywiście, że tak. To nie tak, że o tym nie myślałem, ale to złe rozwiązanie. Za każdym razem, gdy dodam Kontakt w Kontaktach Google, musiałbym pamiętać o przypisaniu dzwonka ...
bytecode77

3
Mam ponad 2000 kontaktów.
2540625

0

Jestem spóźniony na przyjęcie, ale mogę zaoferować częściowe rozwiązanie.

Zainstaluj aplikację Hiya, która blokuje spam i telemarketery. Umowy nie są blokowane. Sprawdzanie nieznanych numerów i blokowanie złego połączenia zajmuje kilka dzwonków.

Utwórz na początku dzwonek trwający około 3 sekund ciszy.

Jeśli połączenie przychodzi w telefonie, początkowo nie wyda dźwięku. Jeśli połączenie zostanie zablokowane przez Hiya, w ogóle go nie usłyszysz.

Ale jeśli połączenie nie zostanie zablokowane, usłyszysz resztę dzwonka.

Nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nie wiesz, że pojawi się uzasadnione połączenie, dopóki nie spóźni się x sekund. I nie dotyczy funkcji wibracji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.