Wymuś instalację niezaufanych rozszerzeń Safari


10

Przed Safari 9 byłem w stanie zainstalować dowolne rozszerzenie w Safari bez żadnych problemów, ale po zaktualizowaniu programu deweloperskiego przez Apple wydaje się, że nie mogę zainstalować rozszerzeń, które nie zostały jeszcze podpisane przez Apple i w Safari Extension Gallery. Miałem zainstalowane i działające dwa niezaufane rozszerzenia, ale musiałem je usunąć i nie mogę ich ponownie zainstalować.

Nadal mam nadzieję, ponieważ po dwukrotnym kliknięciu pliku rozszerzenia Safari pokazuje mi takie okno dialogowe:

Zrzut ekranu z Safari

Ale nic nie dzieje się po kliknięciu Trust. Po prostu usuwa okno dialogowe i nie instaluje rozszerzenia. Czy mogę w jakiś sposób zainstalować to rozszerzenie?

Odpowiedzi:


18

Skopiowano z: Safari 9 - Nie mogę zainstalować rozszerzeń

Aby zainstalować plik .safariextz , przejdź do:

  • Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty> Klawiatura (dla OS X 10.11.4+)

lub

  • Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty> Pełny dostęp do klawiatury (dla OS X 10.11.1 do 10.11.3)

Następnie u dołu tego okna dialogowego zmień opcję Pełny dostęp do klawiatury: ... z pól tekstowych i list tylko na Wszystkie elementy sterujące . Następnie możesz zamknąć to okno Preferencji systemowych.

Następnie wróć do instalowania rozszerzenia. Kliknij dwukrotnie plik rozszerzenia Safari, a gdy pojawi się okno dialogowe „Czy na pewno chcesz zainstalować ... ”, nie klikaj przycisku Zaufaj . Zamiast tego użyj przycisku , tababy wybrać przycisk Zaufaj , a następnie potwierdź, naciskając space. To powinno zainstalować rozszerzenie zgodnie z wymaganiami.


Jestem na 10.11.4 i nie ma pełnego dostępu do klawiatury w
skrótach

10.11.4 nazywa się teraz „Klawiatura”. Reszta instrukcji jest nadal w porządku. Zaktualizuję samą odpowiedź. (Ale jakie dziwne rozwiązanie problemu! Dzięki Ruud!)
tkp

1
Po raz drugi musiałem cofnąć nieodpowiednie zmiany kosmetyczne. Czy możemy po prostu zostawić to tak, jak jest. Moim zamiarem było wyróżnienie instrukcji ścieżki SysPref oraz upewnienie się, że zależna jest wersja OS X. Ponadto wyraźnie wspominam o „kliknięciu myszą”, aby podkreślić, że nieużywanie myszy jest istotą tego obejścia.
tkp

Dlaczego tak jest? To znaczy, to nie może być oczekiwane zachowanie.
Nemo64,

@ Nemo64 Chciałbym wiedzieć. Być może jest to coś, co jest zepsute w moim profilu lub instalacji. Nie miałem jednak nowej instalacji, aby to przetestować.
Ruud Althuizen,

3

Po skontaktowaniu się z jednym z twórców „niezaufanego” rozszerzenia wskazali, że można to normalnie zrobić w trybie awaryjnym. Możesz uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym, przytrzymując go Shiftpodczas uruchamiania.

Uważaj, że komputer Mac działa bardzo wolno w trybie awaryjnym, więc pobierz rozszerzenie, które chcesz zainstalować przed uruchomieniem w trybie awaryjnym.

To jest strona dokumentacji Apple, która wskazuje, że nie ma potrzeby hostowania wszystkich rozszerzeń w Galerii rozszerzeń Safari.


3

Spróbuj użyć klawisza tab, aby wybrać „zaufanie” i spacji, aby go kliknąć. Z jakiegokolwiek powodu to działa dla mnie.


2
Na początku założyłem, że ta odpowiedź jest fałszywa, ale faktycznie miałem ten sam problem i rozwiązałem go, potwierdzając okno dialogowe za pomocą klawiatury. Wymaga to ponownej konfiguracji ustawień dostępności klawiatury. Patrz: dyskusje.apple.com/pl/message/29328892#29328892
Aron Rotteveel

3

Ten problem występuje również w przypadku korzystania z systemu macOS Sierra 10.12 z klientem zdalnego pulpitu (takim jak VNC). Rozwiązaniem jest instalacja rozszerzenia bezpośrednio na maszynie fizycznej.

Nie jestem pewien co do innej wersji OS X.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.