Touchpad nie będzie śledził, dopóki nie kliknie


2

Ten problem jest bardzo podobny do tego to pytanie , z wyjątkiem tego, co dzieje się z wbudowanym gładzikiem.

Po pewnym czasie korzystania z komputera kursor przestaje śledzić, aż kliknę. Co ciekawe, działa wielodotyk, wszystkie gesty 2+ palcami działają, w tym przewijanie dwoma palcami.

Aby wyjaśnić: widoczna reprezentacja kursora (strzałka) rzeczywiście się porusza, ale żadna aplikacja nie wydaje się zauważyć, że poruszyła się, dopóki nie kliknę. Oznacza to na przykład, że jeśli kliknę menu u góry, a następnie przeniesię kursor do innego menu, menu, na które teraz wskazuję, nie otwiera się. Oznacza to również, że nie mogę efektywnie używać pól wyboru / kombinacji bez użycia klawiatury, ponieważ kliknięcie otwiera pole, ale wtedy mysz przestaje śledzić ponownie, więc nie mogę wybrać elementu. Jeśli zwolnię mysz, pole wyboru po prostu zamknie się bez zmiany wyboru.

Ten sam problem występuje w przypadku przeciągania ikon pulpitu lub innych elementów. Po prostu nie mogę. Podobnie, przesunięcie kursora na dół ekranu nie spowoduje pojawienia się doku. Nie mogę wybrać tekstu za pomocą touchpada.

Wylogowanie się i powrót do mojego konta tymczasowo rozwiązuje problem, jednak jestem bardzo dużo więcej niż konieczność robienia tego kilka razy dziennie. Niemniej jednak pokazuje to przynajmniej, że prawdopodobnie jest to problem z oprogramowaniem, a nie (koniecznie) sprzęt.

Ten problem nie wydaje się wpływać na zewnętrzne myszy, a jedynie na touchpad. Podłączanie i odłączanie zewnętrznej myszy nie naprawia touchpada.

To MacBook Pro z systemem OS X 10.11.1. Miałem ten sam problem z 10.10.


To samo dzieje się ze mną. Moja książka na Maca zmokła i nie włączała się przez około pięć miesięcy, ale teraz działa inaczej, niż moja mysz zamrozi, dopóki jej nie kliknę, to działa dobrze. Brzmi to tak, jakby wentylator działał o wiele ciężej.
wade discuillo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.