Jak dokładnie działają lokalne kopie zapasowe TimeMachine?


9

Ponieważ Mac OS X 10.7 (Lion) TimeMachine wykonuje lokalne kopie zapasowe, /.MobileBackupsjeśli jest włączone ( tmutil enableLocaldomyślnie włączone na przenośnych komputerach Mac ).

Różne typy kopii zapasowych są zakodowane kolorami w fantazyjnej przestrzeni TimeMachine, lokalne kopie zapasowe są białe, pamięć zewnętrzna jest fioletowa. W większości różnią się tylko o minutę. Jaka jest dokładnie koncepcja tych lokalnych kopii zapasowych?

Czy są one prostą całkowicie równoległą, dodatkową kopią zapasową? A może są one przynajmniej połączone z twoją zewnętrzną kopią zapasową po powrocie do domu po tygodniu od dysku z kopią zapasową? A co się stanie, jeśli nagle potrzebuję dużo miejsca na dysku? Czy muszę ręcznie usuwać lokalne kopie zapasowe?


Czy masz coś przeciwko, jeśli zredaguję niektóre szczegóły, które sprawiają, że wygląda to na bardzo szerokie, wielokrotne pytanie, wąsko uzasadnione dla jednej osoby na teoretyczne pytanie „proszę naucz mnie” i spróbuj przekształcić je w cel, „który można odpowiedzieć jedna odpowiedź „pytanie?
bmike

Wygląda to tak, jakbyś chciał dyskusji / miejsca do wyrażenia opinii / wentylacji ...
bmike

Odcinek 28 HyperCritical „Zaufaj, ale sprawdź” (niedostępny na 5by5.tv ) zawiera dobre wprowadzenie do działania kopii zapasowych Time Machine.
Christian Correa,

Czy to nie jest duplikat pytania, które zadałem wcześniej: apple.stackexchange.com/questions/18532/... ?
Rinzwind

Mam nowy MBP dla siatkówki i lokalne kopie zapasowe nie są domyślnie włączone. Zastanawiam się, czy coś powoduje utworzenie lokalnego systemu plików po instalacji i zdarza się kilka pierwszych zdarzeń tworzenia kopii zapasowej podłączonych przez USB.
bmike

Odpowiedzi:


4

Pomyślałem również, że lokalne migawki miały się łączyć z kopiami zapasowymi wehikułu czasu, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​tak nie jest. Możesz zobaczyć zarówno, gdy jesteś w Time Machine, jak i „About This Mac” pokazuje, że nadal istnieją po wielu kopiach zapasowych na zewnętrznym dysku twardym. Myślę, że powinny łączyć się ze sobą w sposób, w jaki robią to kopie zapasowe Time Machine, aby zaoszczędzić miejsce, zamiast tego łącząc się z kopiami dziennymi i tygodniowymi. Jeśli chodzi o Findera, to miejsce nie jest używane. Spojrzenie na pasek informacyjny na dole okna Findera pokazujący, że dysk root pokazuje, że masz więcej miejsca niż coś takiego, jak iStat Nano pokaże się na desce rozdzielczej. Myślę, że dzieje się tak, ponieważ kopie zapasowe powinny być zbywalne. Jeśli twój komputer naprawdę potrzebuje przestrzeni, zakładam, że pozbywa się niektórych migawek, aby zrobić miejsce. Możemy zobaczyć, że w przyszłości łączą się one ponownie w regularne kopie zapasowe wehikułu czasu, gdy Lion dojrzewa coraz bardziej. Warto również zauważyć, że nie sądzę, aby liczyły się jako prawdziwe „kopie zapasowe” w tym sensie, że nie można ich przywrócić w taki sam sposób, jak można przywrócić do kopii zapasowej wehikułu czasu z Recovery HD. Naprawdę mają one pomóc w odzyskaniu pliku zamiast całego systemu plików.


1
Tak, pomyślałem też, że się nie połączą. I tak, oczywiście, mobilne kopie zapasowe nie stanowią bezpieczeństwa w przypadku awarii sprzętu / przywracania systemu na nowym dysku. Byłoby o wiele bardziej sensowne, gdyby lokalne i zdalne kopie zapasowe były zjednoczone w pewien sposób ... westchnienie
barbaz

Zawsze chciałem, żeby się połączyły. Na marginesie, pewnego dnia uruchomiłem laptopa, a 50 lub więcej gigabajtów kopii zapasowych właśnie zniknęło, więc w pewnym momencie znikają, co jest miłe.
bringel

1

Lokalna kopia zapasowa Time Machine ma na celu tworzenie kopii zapasowej co godzinę, nawet gdy zewnętrzny dysk twardy nie jest podłączony. Po podłączeniu dysku zewnętrznego kopiuje on lokalną kopię zapasową na dysk zewnętrzny.

Dlatego jest domyślnie aktywowany na przenośnym komputerze Mac, ponieważ zakładają, że zewnętrzny dysk twardy komputera stacjonarnego Mac jest podłączony na stałe, jeśli chcesz godzinowej kopii zapasowej za pomocą Time Machine.


Czy jesteś pewien, że faktycznie kopiuje lokalne kopie zapasowe na pamięć zewnętrzną?
barbaz

Nie jestem w 100% pewien. Myślę, że gdzieś to przeczytałem, ale nie pamiętam gdzie i jeszcze nie miałem okazji spróbować sam. Przepraszam.
olivier

Znaleziono: 9to5Mac
olivier

Niestety, artykuł wydaje się błędny, patrz moja odpowiedź.
barbaz

1

Lokalne kopie zapasowe nie zajmują miejsca, jeśli chodzi o użytkownika. Obszar, w którym są przechowywane, jest oznaczony jako nieużywany w systemie operacyjnym, więc twoje 30 GB wolnego miejsca może faktycznie zawierać na przykład 5 Gb lub kopie zapasowe. Lokalne kopie zapasowe nie są dokładnie takie same jak kopie zapasowe maszyn w pełnym wymiarze czasu, które (z uzasadnionego powodu) wykonują kopie wszelkich zmienionych plików, w tym plików binarnych aplikacji. Lokalne kopie zapasowe służą raczej do wprowadzania zmian w dokumentach itp. I ładnie współgrają z wersjami itp. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, system będzie cyklicznie przechodził i zastępował lokalne kopie zapasowe według wieku, aby zachować najnowsze zmiany, tam gdzie to możliwe. I, jak słusznie wspomina Olivier, są one transportowane do twojego wehikułu czasu, jeśli masz go, gdy jest on podłączony.


„Lokalne kopie zapasowe służą raczej do wprowadzania zmian w dokumentach itp. I ładnie współgrają z wersjami itp.” Nie. Lokalny / mobilny wehikuł czasu ( /.MobileBackups) jest całkowicie niezwiązany z wersjami dokumentów ( /.DocumentRevisions-V100).
Sören Kuklau,

Nie do końca niezwiązane, wersje dokumentów są przechowywane, jak słusznie mówisz w innym obszarze, ja tylko wskazałem, że lokalne kopie zapasowe TM wiedzą, że zawierają wersje jako część normalnej pracy. Nie twierdząc, że są tacy sami, tylko że jeden wie o drugim.
faszerowanie

Więc co dokładnie mówisz? .MobileBackupsFolder istnieje w systemie plików, ale nie zużywają miejsca? Nie sądzę, HFS + jest to, że zaawansowane, że można po prostu foldery Zaznacz jako „nadpisać gdy wymagana jest przestrzeń” ...
barbaz

Tak, to właściwie to, co mówię, ale teraz jak to wyjaśnisz. Pliki z pewnością zajmują miejsce, muszą, istnieją. Ale kiedy zrobisz „zdobądź informacje” na Mac OS HD, wie, że wyklucza pewne pliki i obszary z ogólnej sumy. Oczywiście istnieją pewne sprytne rozwiązania, które to umożliwiają, a kopie zapasowe są z pewnością cykliczne w celu usunięcia starszych, jeśli miejsca zażądają oryginalne pliki niebędące kopiami zapasowymi, w taki sam sposób, jak po zapełnieniu zewnętrznego dysku TM usuwa najstarsze, aby zrobić miejsce na najnowsze.
farsz

1
Nie wiem, czy OS X automatycznie usuwa kopie zapasowe, gdy zabraknie miejsca. To robi ukryć przestrzeń zajmowaną z kopii zapasowych w Finderze, choć: Finder zgłasza go jako wolny; Informacje o systemie zgłasza to jako zajęte.
Sören Kuklau,

1

Przeanalizowałem więc część 1 pytania: kopie zapasowe nie są scalane z zewnętrznymi kopiami zapasowymi TimeMachine, gdy ponownie pojawi się dysk zewnętrzny.

[15:21:35] Odłączyłem dysk kopii zapasowej

[16:40:01] Sprawdziłem zawartość mojego /.MobileBackupsfolderu

# ls -l /.MobileBackups/Computer/ | tail -n2
drwxr-xr-x@ 3 root wheel 102 Aug 11 15:36 2011-08-11-153653
drwxr-xr-x@ 3 root wheel 102 Aug 11 16:36 2011-08-11-163653

[16:55:31] Podłączyłem ponownie dysk kopii zapasowej i kliknąłem „Utwórz kopię zapasową teraz”

[17:00:10] Tworzenie kopii zapasowej zakończone, sprawdzono zawartość zewnętrznego napędu kopii zapasowej

$ ls -l '/Volumes/Time Machine Backups/Backups.backupdb/<myhostname>' | tail -n3
drwxr-xr-x@ 6 root staff 204 Aug 11 14:41 2011-08-11-144112
drwxr-xr-x@ 6 root staff 204 Aug 11 17:00 2011-08-11-170010
lrwxr-xr-x 1 root staff  17 Aug 11 17:00 Latest -> 2011-08-11-170010

Jak widać, lokalne kopie zapasowe wykonane między nimi nie zostały uwzględnione na dysku zewnętrznym. Kopie zapasowe wydają się być całkowicie niezależne - dość słaba implementacja :(


Czy jesteś pewien, że magazyn danych zawierający wersje pośrednie nie został przechwycony jako całość w maszynie czasu?
bmike

@bike Co masz na myśli przez „jako całość”?
barbaz

1
wehikuł czasu używa fseventd do migawki wszystkich plików, z wyjątkiem tych, które są wykluczone przez regułę - pytam, czy sprawdziłeś .MobileBackups w najnowszej zewnętrznej kopii zapasowej, czy po prostu założyłem, że nie było ich na podstawie znaczników czasu, gdy cała migawka została wykonana.
bmike

Jeśli pytasz, czy zewnętrzne kopie zapasowe zawierają folder /.MobileBackups- nie, oczywiście, że nie. Jest to wykluczone przez TimeMachine, w przeciwnym razie tworzy kopie zapasowe.
barbaz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.