Wady korzystania z systemu Windows na komputerze Mac


9

Nie komentuj, jak korzystanie z systemu Windows jest ogromnym minusem. Po kilku latach używania OSX, Linuksa i Windowsa mogę powiedzieć, że praca na tym drugim systemie operacyjnym jest najlepsza dla moich potrzeb.

Jestem jednak właścicielem komputera iMac (27 ", połowa 2010 r.) I jestem świadomy, że mogę na nim zainstalować system Windows 7 bez użycia Bootcamp. Czy są jakieś zastrzeżenia? Na przykład zauważyłem, że iMac jest nagrzewanie się bardziej niż kiedyś w OSX. Być może powodem tego jest prawdopodobnie irytująca ilość dostępu do dysku twardego w Win7. Czy może to być niebezpieczne? Czy istnieją inne problemy dla użytkowników SE?

Podsumowanie: jakieś zastrzeżenia dotyczące używania Win7 jako głównego systemu operacyjnego na komputerze iMac?

EDYCJA : Te pomocne odpowiedzi wskazują, że generalnie korzystanie z Win7 na komputerze Mac może nie być tak dobrym pomysłem, ponieważ sprzęt może zużywać się szybciej z powodu słabszego zarządzania energią Win7 (w porównaniu do OSX).

Odpowiedzi:


6

Pomijając Windows Vs Mac, sensowne jest używanie komputera Mac jako komputera z systemem Windows. PC World lub PC Magazine (zawsze się mylę) nazwali MacBooka Pro najlepszą maszyną Windows jeszcze niedawno. Ich rozumowanie było takie, że Apple zawiera odpowiednie sterowniki dla różnych komponentów sprzętowych, które są dostarczane na komputery Mac. Nie sądzę, że to oznacza najnowsze sterowniki, ale właściwe sterowniki.

@Rabarberski spekuluje, czy Apple nie chce inwestować zbyt wiele czasu i pieniędzy, opracowując dobre sterowniki. Podejrzewam, że nie sądzę, aby Apple rozwijało swoje sterowniki, po prostu pracują ze znacznie ograniczoną liczbą komponentów, co umożliwia włączenie wszystkich niezbędnych sterowników w BootCamp (na przykład, istnieje tylko kilka różnych kart wideo i dźwiękowych udostępniane komputerom Mac przez kilka ostatnich lat). Moja teoria jest taka, że ​​Apple nie wydaje powtarzających się aktualizacji zestawu sterowników BootCamp właśnie dlatego, że nie jest to konieczne - te zawarte działają dobrze dla wszystkich konfiguracji sprzętu Mac.

Przed przejściem na komputer Mac korzystałem z komputerów PC Acer, Compaq, HP, Dell, Toshiba i Lenovo. W każdym z tych systemów w pewnym momencie zawsze pojawiały się problemy - nawet te zawarte w dysku przywracania systemu. Korzystanie z systemu Windows na komputerze Mac było dokładnie odwrotnym doświadczeniem i bardzo go polecam, jeśli system Windows jest dla Ciebie. Tworzę oprogramowanie dla systemów Windows i Mac oraz uruchamiam podwójnie za pomocą BootCamp. Poważnie zastanawiam się nad utrzymaniem mojego obecnego MacBooka Pro jako komputera z systemem Windows, kiedy tylko dostanę kolejnego Maca. Mam nadzieję że to pomoże.


1
Mój MacBook Pro z połowy 2010 roku nie zawierał prawidłowych sterowników Windows dla wbudowanej karty Airport do łączenia się z sieciami 802.11n. Sam musiałem znaleźć właściwego kierowcę. Ponadto, jeśli planujesz grać w systemie Windows, możesz samodzielnie zaktualizować sterowniki karty graficznej, aby uzyskać maksymalną wydajność. Tylko mały kontrapunkt do twojej argumentacji ... :)
deceze

2

Moim zdaniem zarządzanie energią komputera Mac z systemem Windows jest naprawdę dużym problemem. Nie tylko wytwarza więcej ciepła niż Mac OSX, ale także skraca żywotność baterii.

Mam ten problem od wszystkich moich komputerów Mac i moich przyjaciół (kwota może wynosić 30+!). Chociaż wszystkie urządzenia mogą być obsługiwane w systemie Windows, wolę używać dysku SSD na komputerze Mac i uruchamiać system Windows na maszynie wirtualnej.


Wygląda więc na to, że nie jestem jedyną osobą zainteresowaną upałem. Dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami.
msi

1

Powiedziałbym, że największym minusem byłoby to, że zawsze musiałbyś wyjaśniać, dlaczego umieścisz system Windows na komputerze Mac.

Poza tym problemy ze sterownikami (zwłaszcza dźwiękiem) spowodowały, że porzuciłem Win7 na bootcampie około rok temu.

Nie jestem pewien, dlaczego występują takie problemy ze sterownikami: albo (a) Apple nie chce inwestować zbyt wiele czasu / pieniędzy w opracowywanie dobrych (które byłyby stosunkowo „proste”, biorąc pod uwagę ich małą liczbę konfiguracji sprzętowych), lub (b ) robią to celowo, aby jakoś nie dać ci pełnego doświadczenia z systemem Windows ... Myślę, że jakoś tak jest.


Apple nie wydaje wielu aktualizacji sterowników, to prawda. Ale nie mam problemów z obecnymi i nie używam urządzeń zewnętrznych. W każdym razie dziękuję za wkład!
msi

1

Zainstalowałem system Windows 7 na moim Macbooku Pro i uwielbiam go. Drobny punkt, ale jedną irytacją jest to, że mapowanie klawiatury jest inne, więc rzeczy nie są tak intuicyjne. Podczas edytowania przesuwania kursora na koniec linii lub początek linii, góra strony na dole strony, klawisz usuwania jest klawiszem Backspace i nie ma dedykowanego przycisku usuwania do przodu. Brak dedykowanego klawisza ekranu drukowania itp. Istnieją oczywiście odpowiedniki, ale trzeba je sprawdzić i wymagać wielu jednoczesnych naciśnięć klawiszy.


Jako, że został pobłogosławiony klawiaturą DasKeyboard, mapa klawiszy nie jest niczym. Oczywiście nie wygląda to tak elegancko, jak w przypadku oryginalnej bezprzewodowej klawiatury Apple.
msi

Dodałbym również, że zainstalowałem 32-bitowy system Windows i jestem ograniczony do 2 GB pamięci RAM. Chciałbym zainstalować 64-bitowy system Windows, aby móc korzystać z wszystkich 4Gig pamięci RAM na moim Macbooku, ale z drugiej strony byłem bardziej pewny, że wszystkie moje aplikacje / sterowniki działają z wersją 32-bitową.
AlanKley,

1

Nieważne upał. O ile nie masz zepsutej maszyny, iMac nie może się przegrzać do tego stopnia, że ​​sam się uszkodzi z powodu automatycznego wyłączenia awaryjnego przy określonym progu temperatury.

I wadą:

  • ogromna niedogodność związana z ponownym uruchomieniem w celu korzystania z innego systemu operacyjnego bez względu na to, jak małe zadanie

  • niemożność przeglądania partycji OS X z Windows

  • możliwe problemy z programami, które uzyskują dostęp do sprzętu na bosym poziomie, do których sterowniki Apple mogą nie pomóc (na przykład widziałem kilka problemów z grami Windows i niektórymi GPU Macbook)


1
Rozważałbym nawet użycie Win7 jako jedynego systemu operacyjnego na moim komputerze Mac. Nazywaj mnie szalonym, ale przynajmniej to rozwiązuje problem ponownego uruchomienia komputera.
msi

Co więcej, automatyczne wyłączanie może zapobiec CPU / GPU / cokolwiek przed śmiercią na skutek ciepła. Ale ciągłe nagrzewanie może stanowić problem dla żywotności dysku twardego i nie jest łatwo wymienić dysk twardy iMac.
msi

To nie znaczy, że nie powinniśmy używać naszych komputerów lol
Alexander

0

Ustawiłem Windows 7 na komputerze iMac dla mojej mamy. Działa naprawdę dobrze - jako cichy, szybki komputer. Czasami mam czkawkę, gdy śpi i przechodzi w dziwny cykl ponownego uruchamiania. Ale poza tym doświadczenie jest świetne. Zauważyłem początkowo pewne dyski, ale ustąpiły. Temperatury i wentylatory są normalne. Na laptopie Mac możesz spodziewać się krótszej żywotności baterii, ale nie ma prawdziwych problemów z komputerami stacjonarnymi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.