Błąd przekroczenia zakresu z monitora po ponownym uruchomieniu z działającej konfiguracji monitora


1

Mam Mac Pro 3,1 w nVidia 8800 GT z systemem El Capitan. Po ponownym uruchomieniu monitor pokazuje logo jabłka z paskiem postępu. Następnie gaśnie, a monitor zgłasza błąd przekroczenia zakresu . Jeśli podłączę inny monitor lub ten sam monitor do drugiego portu DVI bez włączania drugiego monitora, monitor ten wyświetli ekran logowania bez problemu.

Jestem zdezorientowany, co się dzieje, ponieważ kiedy wyłączam monitor, wszystko jest w porządku. Czy są jakieś przemyślenia na temat tego, co się uruchamia po podłączeniu kabla do drugiego portu DVI-D?

Odpowiedzi:


1

Najpierw spróbuję wyczyścić SMC i NVRAM…

Wyłączać.
Odłącz wszystkie oprócz monitora z problemem, który podłączę do portu z problemem.

Zresetuj SMC na komputerze Mac Pro -
wyłącz zasilanie. Odłącz kabel zasilający z tyłu na 15 sekund. Podłącz ponownie. Poczekaj kolejne 5 sekund, włącz zasilanie.

Zresetuj NVRAM [zrób to, ponieważ najpierw włącza się z resetu SMC]
Przy dzwonkach przytrzymaj, Cmd ⌘ Opt ⌥ P R aż usłyszysz dzwonki po raz drugi, a następnie zwolnij.

Sprawdź, czy możesz dwukrotnie przejść przez uruchomienie i zamknięcie, nie widząc problemu.

Jeśli wszystko jest w porządku, wyłącz i podłącz drugi monitor.

Jeśli nie, spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym i sprawdź, czy jest jakaś zmiana.
Przy dzwonkach przytrzymaj Shift ⇧ klawisz, aż zobaczysz pasek postępu.

Przez lata miałem kilka komputerów Mac Pro z kilkoma różnymi kartami graficznymi. Wydaje się, że wszyscy okresowo dostają tego rodzaju utratę pamięci monitora.


Jak dotąd wyczyszczenie pamięci NVRAM nie pomogło. Nawet przełączyłem się z używania portu DVI-D oznaczonego 1 na ten oznaczony jako 2. Po pracy wypróbuję metodę trybu awaryjnego.
N Klosterman,

Czy zresetowałeś również SMC przed NVRAM? Jeśli nie zrobiłeś i nie masz radości, zrobiłbym to jeszcze raz, a potem bezpiecznie uruchomiłbym się zaraz potem, bezpośrednio po gongu resetowania pamięci NVRAM - po prostu starając się, aby był tak czysty, jak to możliwe przy pierwszym uruchomieniu.
Tetsujin

Tak, zresetowałem SMC poprzez odłączenie kabla zasilającego zgodnie z opisem przed wyczyszczeniem pamięci NVRAM. Usłyszałem pierwszy dźwięk, a następnie po przytrzymaniu kombinacji klawiszy otrzymałem drugi zestaw dźwięków. Bez radości :( Postaram się wykonać twoje nowe instrukcje później wieczorem.
N Klosterman

Wygląda na to, że bezpieczny rozruch był sztuczką. Dzięki za pomoc Tetsujin.
N Klosterman,

Cieszę się, że pomogło :)
Tetsujin

0

El Capitan - jeśli zmieniłeś niektóre atrybuty wyświetlania z panelu wyświetlania Preferencje systemowe, zapisuje zmiany dla bieżącego konta w ~ / Library / Preferences / ByHost / com.apple.windowserver..plist

Jeśli masz problemy z wyświetlaniem jednego konta, ale nie drugiego, jeśli system uruchamia się poprawnie na ekranie logowania, ale ekran oszaleje po nazwie / haśle, możesz całkowicie usunąć ten plik lub edytować niepoprawne sekcje. Sprawdź działające konto, aby zobaczyć, czy potrzebujesz pliku. Prawdopodobnie możesz skopiować działający plik, jeśli naprawdę go potrzebujesz.

Moim problemem było ustawienie odświeżania na 30 Hz podczas testowania taniego adaptera DP / HDMI. Mój monitor nie pracuje z częstotliwością 30 Hz, ale ustawienie zostało zapisane, więc to konto zawsze wyświetlało monitor w „Błąd poza zakresem”. Logowanie SSH ze zdalnego komputera z uruchomionym komputerem, ale brak lokalnego logowania pozwala mi poeksperymentować, aby znaleźć plik naruszający prawo.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.