OSX El Capitan automatycznie zmienia mój profil wyświetlania


12

Mam dwa profile wyświetlania w moim 13-calowym MacBooku Pro z połowy 2010 roku. Domyślny i wyświetlacz o ciepłych kolorach, których używam w ciemniejszych warunkach.

Od czasu aktualizacji do El Capitan OS X zmienia mój profil wyświetlania na ciepły bez pytania. Naprawdę nie wiem, co się dzieje i nie mogłem znaleźć żadnego postu z powiązanym problemem.

To są profile kolorów systemu operacyjnego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy używasz f.lux? Miałem problem polegający na tym, że mój monitor zewnętrzny losowo zmienił profil kolorów sRGB i zamknięcie f.lux go rozwiązało.
3871968,

Naprawdę nie wiem co to jest f.lux, więc myślę, że go nie używam. Przez pewien czas nie korzystałem też z zewnętrznego monitora. Pomyślałem, że może to być Automatyczna regulacja jasności, ale nie mam możliwości jej przetestowania.
McLeary,

f.lux to aplikacja, która automatycznie ogrzewa temperaturę barwową ekranu po zachodzie słońca: justgetflux.com
3871968,

4
Mam podobny problem z moim MacBookiem Pro z końca 2011 r. 13 ". Zawsze używam ciemniejszego / cieplejszego profilu kolorów, ale czasami, zwykle po uruchomieniu, przełącza się on na domyślny profil kolorów. Kiedy otwieram opcje profilu kolorów, poprawny jest wybrana i automatycznie przełącza się z powrotem. Używałem również zewnętrznego monitora ze skalibrowanym profilem, ale nie używałem go przez jakiś czas. To prawdopodobnie błąd, który Apple będzie musiał załatać.
kal-al

1
Twoje kolory wyświetlacza są przechowywane w / Library / ColorSync / Profiles / Displays in el capitan. Spróbuj przenieść ciepły profil do folderu użytkownika w ~ / Library / ColorSync / Profiles. Musisz utworzyć ten folder, ponieważ przy nowej instalacji El Capitan nie istnieje.
dante12

Odpowiedzi:


3

Jeśli używasz F.lux

F.lux ma znany problem (patrz siódmy punkt) migotania wyświetlacza na El Captian. Możesz to naprawić, wyłączając Automatically Adjust Brightnessfunkcję komputera Mac .

Aby wyłączyć Automatically Adjust Brightness, przejdź do Preferencji systemowych -> Wyświetlanie.


Jeśli nie korzystasz z F.lux

Twój problem brzmi jak błąd w OS X. Można go naprawić w Sierra, ale jeśli nie chcesz wypróbować wersji beta w pierwszej kolejności, możesz łatwo powstrzymać się od zmiany, przechodząc na F.lux:

  1. Usuń Warm Colorsprofil (lub dowolne inne profile wyświetlania skonfigurowane w Preferencjach systemowych -> Wyświetlanie -> Kolor)
  2. Pobierz F.lux i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać idealne ciepło ekranu (jeśli chcesz, aby ekran był cieplejszy w nocy).
  3. Skonfiguruj F.lux, aby włączał się automatycznie w żądanym czasie lub po prostu wyłącz tę funkcję i włącz / wyłącz ręcznie.

Nie wiem, czy to problem tylko z MacBookiem, ale pracuję z MacPro i Apple LED Cinema Display. Utworzyłem ciepły profil i poinformuję, czy dzieje się tak w tej konfiguracji.
McLeary,

@McLeary Jeśli to się powtórzy, spróbuj zastosować odpowiedź, którą postawiłem powyżej (usuń profil Ciepłe kolory i zamiast tego użyj F.lux).
owlswipe

3

Przede wszystkim usuń profil, na który automatycznie zmienia się wyświetlacz (mój wyświetlacz przełączył się w tryb nocny nawet po usunięciu tego profilu).

Po usunięciu musisz ponownie uruchomić komputer Mac . Teraz nie będzie automatycznie przełączać wyświetlaczy.wprowadź opis zdjęcia tutaj


Ten problem nie pojawia się po niektórych aktualizacjach systemu macOS. Jeśli spróbuję zastosować się do Twojej porady, jeśli ją jeszcze zobaczę.
McLeary,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.