Dlaczego OS X nie wymaga aktualizacji sterowników karty graficznej?


25

Nie wiem, jak zaktualizować sterowniki karty graficznej Nvidia na MacBooku Pro Retina.
Od dłuższego czasu jestem użytkownikiem systemu Windows i graczem, w którym spodziewamy się częstych aktualizacji sterowników.

Moje oczekiwania dotyczą tego, czy Nvidia wyda aktualizacje sterowników graficznych dla komputerów Mac i jak sprawdzać, czy są oczekujące aktualizacje.

Gdzie mogę zobaczyć wersje sterowników w OS X?


Próbowałem uczynić to bardziej jednym pytaniem na pytanie. Czy możesz edytować tytuł, aby odzwierciedlić to, czego szukasz? Wydaje się dziwnym zwrotem słów, że system operacyjny „wymaga” aktualizacji ...
bmike

Odpowiedzi:


32

Apple tworzy własne sterowniki i są one zawarte w aktualizacjach systemu operacyjnego.

Aby być na bieżąco ze sterownikami, należy zawsze korzystać z najnowszego systemu operacyjnego.

Toczy się debata na temat tego, czy Apple samodzielnie ustawia cały sterownik, czy po prostu bierze kod główny NVidii / AMD i dodaje do niego własny kod specyficzny dla sprzętu / systemu operacyjnego. To drugie wydaje mi się bardziej prawdopodobne, ale jedno z nich to tylko spekulacja.

Rezultatem jest jednak to, że rzadko występują problemy ze sterownikami graficznymi Apple oraz zwykłym oprogramowaniem lub grami; znowu spekulacje, ale wyobrażam sobie, że w przypadku gier piszą one według ustalonego zestawu reguł, zamiast próbować ciągle przekraczać granice.

Jak wspomniano w innym miejscu, same NVidia produkują sterowniki OS X dla kart Quadro, ale i tak są to karty z rynku wtórnego, które nie są dostarczane w żadnej opcji kompilacji Mac dostępnej bezpośrednio z Apple.

Apple zapewnia podstawowe sterowniki, obecnie do OpenGL 4.1 lub 3.3 - oczywiście w zależności od karty - oraz starsze sterowniki dla zgodności z OGL 2.1. To, którego możesz użyć w dowolnej grze itp., Zależy od autorów tej gry.

Tradycyjnie, jeśli twoja karta ma pełną obsługę OpenGL dla pierwszego monitora, będzie ją również miała na drugim, w przeciwieństwie do wielu kart PC z „obciętą” wydajnością na drugim monitorze.

Link do obsługi OpenGL według modelu Mac

Po komentarzach i innych odpowiedzi tutaj ...
NVidia nie mają własne uwalnianie do pewnego Mac GPU - to jest obecny kierowca w grudniu 2015
, jednak są one głównie dla serii Quadro z rynku wtórnego kart zamiast domyślnych kart dostarczonych przez firmę Apple.
Obsługiwane są także niektóre karty, które zostały odziedziczone przez Apple - a mianowicie GeForce 680, 285, 120 i 8800. Wspomniano o
obsłudze wersji beta niektórych najnowszych kart mobilnych, prawdopodobnie dlatego, że Apple rezygnuje z obsługi starszych na nich na rzecz AMD w obecny skład.


1
Dokładniej mówiąc, NVidia obsługuje całkiem sporo różnych modeli kart graficznych Geforce (nie tylko Quadro) w OS X „Web Driver”.
Coxy,

Cóż… jest wiele menu rozwijanego… ale wydaje się, że nie pojawia się żaden rzeczywisty sterownik na żądanie
Tetsujin

Czy wiesz, czy sterowniki Apple GeForce obsługują aplikacje OpenGL i pro lepiej niż sterowniki Nvidia dla konsumentów? To zawsze było uciążliwe: Nvidia celowo wypuściła częściowe sterowniki OpenGL dla kart konsumenckich, aby zarabiać na kartach „pro”. Gdyby Apple napisał własne sterowniki, nie miałby tego konfliktu interesów.
Aleksandr Dubinsky,

Apple zapewnia podstawowe sterowniki, obecnie do (około) OGL 4.3, oczywiście w zależności od karty, oraz starsze sterowniki dla zgodności z OGL 2.1. To, którego możesz użyć w dowolnej grze itp., Zależy od autorów tej gry. Tradycyjnie, jeśli twoja karta ma pełne wsparcie OGL dla pierwszego monitora, będzie ją również miała na drugim, w przeciwieństwie do wielu kart PC z „obciętą” wydajnością na drugim monitorze. (Dodano do odpowiedzi)
Tetsujin

Ta odpowiedź jest niepoprawna; sterowniki sieciowe NVIDIA są przeznaczone dla różnych nowoczesnych kart GeForce, które są dołączane do komputerów iMac i laptopów, a nie tylko starych kart Quadro dla komputerów Mac Pro. (Dokumenty NVIDIA wprowadzają w błąd.) Właśnie rozwiązałem problem z grą Stellaris, instalując sterowniki sieciowe dla iMaca opartego na 660M GTX.
Nelson

6

Oprócz sterowników, które Apple dołącza do aktualizacji OS X, Nvidia zapewnia także własne aktualizacje sterowników do kart GeForce - tak, nawet karty „mobilne”, które Apple umieszcza w komputerach Mac. O ile mi wiadomo, nie dotyczy to AMD i Intela. W przypadku Retina MacBook Pro z kartą Nvidia, istnieje obsługa wersji beta najnowszych sterowników Nvidia.

Sterowniki graficzne Nvidii dla systemu OS X można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej, dlatego też nazywane są czasami sterownikami sieciowymi Nvidia . Trochę trudno je znaleźć, jeśli przejdziesz przez funkcję wyszukiwania sterowników Nvidii, ale są łatwe do znalezienia, jeśli po prostu Google „Nvidia sterownik OS X” + wersja OS X (np. 10.11.2).

Na przykład oto aktualny sterownik Nvidii (z grudnia 2015 r.) Dla systemu OS X El Capitan 10.11.2 . Jak napisano w informacjach o wydaniu, obsługa niektórych nowszych modeli komputerów iMac i MacBook Pro z kartami GeForce jest w fazie beta.

Pamiętaj, że nie polecam instalowania sterowników Nvidii (zwłaszcza beta), chyba że wiesz, co robisz, i masz dobry powód, aby przełączyć się z domyślnych (dostarczonych przez Apple) dostarczanych z systemem OS X. Sterowniki domyślne są prawdopodobnie dokładniej przetestowane i stabilne, rzadziej niszczą komputer Mac i są oficjalnie obsługiwane przez Apple. Jeśli jednak zainstalujesz sterownik Nvidia, zawsze będziesz mieć możliwość powrotu do sterownika domyślnego lub nawet odinstalowania sterownika Nvidia za pomocą Preferencji systemowych. Możesz również zaktualizować sterownik stamtąd.

Dobrym powodem do wypróbowania sterownika Nvidii może być użycie komputera Mac do grania lub uruchomienie innych aplikacji korzystających z OpenGL. Na moim MacBooku Pro z systemem OS X 10.11.2 i kartą Nvidia GT 650m test OpenGL firmy Cinebench daje bardzo niewielką przewagę nad sterownikami Nvidii (~ 52 kl./s) w porównaniu do Apple (~ 49 kl./s).


5

Aby zaryzykować trafne domysły, powiedziałbym, że aktualizacje sterowników najprawdopodobniej zostaną wprowadzone do aktualizacji wersji systemu Mac OS X i aktualizacji punktowych. Jeśli obawiasz się aktualizacji dostępnych dla konkretnej karty (szczególnie jeśli nie jest ona oryginalna dla używanego komputera Mac), możesz odwiedzić odpowiednie strony internetowe producenta w celu sprawdzenia. Wspomniałeś o NVIDIA: oto link do sterowników dostępnych do pobrania. Wygląda na wiele opcji dla wielu systemów operacyjnych. (Sterowniki NVIDIA dla systemu Mac OS X są dostępne tylko dla płyt z serii Quadro, itp.)


Rzeczywiście jest to prawdą, nawet jeśli używasz systemu Windows w ramach Boot Camp ... Zwykle możesz używać tylko wersji Windows sterownika wideo dostarczonego przez Apple za pośrednictwem sterowników Boot Camp, nawet jeśli (jak to często bywa) producent wydał znacznie nowszy sterownik dla systemu Windows.
calum_b

@ scottishwildcat Zawsze aktualizowałem moją kartę graficzną NVIDIA w Boot Camp dzięki GeForce Experience - zdecydowanie nie jesteś ograniczony do sterowników Apple Boot Camp.
grg

@grgarside Do przyjęcia - mam tylko doświadczenie z próbą aktualizacji sterowników ATI w Windows 8 i 10, a ich własne sterowniki nie zostaną zainstalowane w Boot Camp. Instalatorzy po prostu znikają z błędem „nie znaleziono kompatybilnej karty”.
calum_b

3

Odłożę na bok dlaczego i odpowiem na niektóre z poniższych:

  1. Otwórz Informacje o systemie i przejdź do sekcji oprogramowania. Kliknij Rozszerzenia, aby zobaczyć wszystkie sterowniki sprzętu, a także to, czy jest aktualizowany przez Apple, czy przez firmę zewnętrzną.
  2. Wszystkie aktualizacje Apple pochodzą z softwareupdatenarzędzia wiersza poleceń. Możesz zresetować wszystkie ignorowane aktualizacje, a następnie wezwać do wyświetlenia wszystkich aktualizacji za pomocą tego polecenia złożonego:softwareupdate --reset-ignored ; softwareupdate --list --all

1

Wygląda na to, że Apple tak naprawdę nie zadaje sobie trudu, aby zaktualizować sterownik karty graficznej ... Na MacBooku Pro z połowy 2014 r., Uruchomionym w High Sierra, raport systemowy mówi mi, że sterownik został ostatnio zmieniony w październiku (mniej niż miesiąc temu od kiedy ja Piszę to, z grubsza pokrywając się z wydaniem 10.13.1). Jednak tekst informacyjny mówi, że sterownik jest oparty na Geforce 355.11, wydanym w 2015 roku.

Uświadomiłem sobie to wszystko, ponieważ miałem poważne problemy z wydajnością po aktualizacji do High Sierra (z zupełnie nowym podsystemem graficznym Metal2), więc zasadniczo zastanawiałem się nad tym samym: „Czy muszę aktualizować sterowniki?”. Dzięki sterownikom z Nvidii jest teraz znacznie płynniej.

Aby odpowiedzieć na twoje pytania (2 lata później, ale dobrze):

  • Wersję sterownika karty graficznej znajdziesz w: Apple Menu> Informacje o tym komputerze Mac> Raport systemu> Oprogramowanie> Rozszerzenia> Geforce. Ale nie ufaj tej dacie, sprawdź wersję Geforce.

  • IMHO zdecydowanie instaluje najnowsze sterowniki Nvidia, szczególnie w High Sierra. Apple wydaje się dotykać ich na powierzchni, ale nie dostaniesz odpowiednich aktualizacji podstawowego sterownika.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.