Jak włączyć podział poziomy w trybie pełnoekranowym w El Capitan


28

Korzystam z zewnętrznego wyświetlacza w trybie wieżowym. Korzystałem z oprogramowania innych firm (takiego jak Moom ), aby w razie potrzeby podzielić ekran w poziomie. Teraz, gdy El Capitan obsługuje podział ekranu w trybie pełnoekranowym, istnieje sposób, aby podzielić ekran natywnie za pomocą dwóch aplikacji w trybie podziału poziomego w trybie pełnoekranowym.

Szukałem wszędzie i jestem w stanie umieścić dwie aplikacje obok siebie, ale nie u góry i u dołu. Próbowałem również zmniejszyć rozmiary okien aplikacji, aby pasowały do ​​siebie w trybie podziału poziomego. Ale wciąż nie mam możliwości umieszczenia jednego na drugim.

Czy są jakieś inne ustawienia, które muszę włączyć? WłączyłemDisplays have separate Spaces

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Apple nie umożliwiło tego (jeszcze). Możesz wysłać opinię do firmy Apple tutaj . Czy możesz dodać aplikacje, które pomogły Ci podzielić ekran w poziomie, aby inni użytkownicy mogli zobaczyć, co Ci pomogło?
At0mic

och, wtedy wyślę informację zwrotną. Dodano oprogramowanie, którego obecnie używam do umieszczania 1. aplikacji w górnej połowie i 2. aplikacji w dolnej połowie.
sdayal

Na początku wybrałbym poziomy niż pionowy, gdybym miał tutaj wybór projektu. Jeden wiersz komend i cokolwiek innego, co robię, działa lepiej dla większości pracy, którą wykonuję, ale nauczyłem się, jak zmaksymalizować moją pracę i jest wiele miejsc, w których jestem zadowolony / preferuję wybór pionowy.
bmike

To doskonałe pytanie. Szukam tej samej funkcji i niestety wydaje się, że nie mamy szczęścia. Istnieje kilka innych narzędzi, które pozwalają na indywidualną konfigurację siatki.
merlin,

Odpowiedzi:


12

Jak zaimplementowano w iOS 9 i nowszych , OS X 10.11 pozwala podzielić zunifikowany widok pełnoekranowy na dwie sekcje pionowe z jedną aplikacją po lewej stronie partycji i inną po prawej stronie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest dość prosty, ale jest również elegancki minimalistycznie z wyraźną geometrią z tylko jednym stopniem swobody.

Mam nadzieję, że w miarę jak coraz więcej ludzi przyzwyczaja się do tego, oprogramowanie może być skomplikowane, aby pozwolić nam wybrać petycję horyzontalną, jeśli chcemy pracować w ten sposób, a nie tylko dzielić rzeczy w pionie. Zwłaszcza, jeśli istnieją atrakcyjne aplikacje, które działają razem w szerokim, ale pionowo wąskim oknie.

Jeśli masz doskonały przypadek użycia, w którym możesz być bardziej produktywny w pracy, rozważ uprzejmy aktywizm na stronie http://apple.com/feedback


14
Moim doskonałym przykładem użycia jest monitor obrócony o 90 lub 270 stopni w tryb pionowy.
Stephen Kiningham

Moim doskonałym przykładem użycia jest oglądanie filmów szkoleniowych podczas robienia notatek. Filmy są w układzie poziomym, a połowa mojego ekranu to w zasadzie 70% zmarnowanego miejsca, a także zmiażdżenie wideo. W przypadku niektórych rzeczy podoba mi się podział pionowy, ale to zawsze denerwuje mnie w Apple: po prostu daj użytkownikowi opcję.
patrz

7

Używam Spectacle z następującymi kombinacjami klawiszy:

alt + cmd + left key  # split window and set to left side
alt + cmd + right key  
alt + cmd + up     
alt + cmd + down    
alt + cmd + f      # full screen

3
Do tej odpowiedzi najlepiej dodać kilka pomocniczych szczegółów.
Allan

Usuń link do macappstore.org, który nie jest już obsługiwany. Oficjalna strona główna aplikacji jest więcej niż wystarczająca.
Franklin Yu

0

Chociaż nie można użyć żadnego polecenia do wykonania podziału poziomego, można dodać nowy pulpit do wspomnianego ekranu wieży i po prostu porozrzucać rzeczy podczas korzystania z innych pulpitów na ekranie dla innych używanych urządzeń.

Mój scenariusz wymagał wyświetlenia kalendarza programu Outlook i skrzynki pocztowej na jednym pulpicie, jednocześnie mając pulpit z różnymi programami czatu, których używam + dowolnymi przeglądarkami pełnoekranowymi. Twoje komputery stacjonarne później są posortowane - jeden do czatów, drugi do programu Outlook i trzeci Chrome na pełnym ekranie.


0

Oprócz Spectacle wspomnianego przez Nicka, możesz także podzielić swój ekran za pomocą Magnet . Kosztuje 2 USD, ale jest dostępny w Mac App Store.

Jednak to samo ograniczenie Księżyca dotyczy również Magnesu: nie można ich używać w trybie pełnoekranowym. Zobaczysz wyskakującego Docka. Nie znalazłem żadnej aplikacji innej firmy, która robi to w trybie pełnoekranowym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.