Czy istnieje sposób obniżenia wersji iPoda touch 2. generacji z systemu iOS 4 z powrotem do wersji 3.1.3?


11

Czy istnieje sposób obniżenia wersji iPoda touch (2. generacji) z iOS 4 z powrotem do 3.1.3?

Odpowiedzi:


3

Istnieją dwa sposoby.

Pierwszym sposobem było utworzenie kopii zapasowej obiektów blob SHSH za pomocą Cydii. (wiedziałbyś, że to zrobiłeś) Podczas aktualizacji oprogramowania iTunes weryfikuje oprogramowanie za pomocą serwera Apple, aby upewnić się, że jest to poprawna, zatwierdzona przez Apple wersja. W przypadku głównych aktualizacji teraz 3.x, 4.x Apple przestało podpisywać starsze wersje, więc jeśli spróbujesz normalnie przywrócić starszą wersję SW, proces weryfikacji zakończy się niepowodzeniem.

Powyższy samouczek zarejestruje określone urządzenie na serwerze Cydii, a następnie zmusi iTunes do zweryfikowania go zamiast serwerów Apple. Niestety, jeśli nie wykonałeś kopii zapasowej przed aktualizacją, to nie zadziała.

Druga opcja wymaga trochę pracy terminalu i pobrania iRecovery , ale nie jest tak źle. Oto samouczek.


Twój pogrubiony druk jest nieprawidłowy. Obiekty BLS SHSH mają zastosowanie tylko do ponownej instalacji wersji 4.0 w górę na iPodzie Touch drugiej generacji.
Macha

Hmmm ... Nie mogłem znaleźć nigdzie w Internecie tego stwierdzającego. Wszędzie, gdzie czytam, mówi, że dla wszystkich modeli musisz wykonać kopię zapasową swoich obiektów blob SHSH, aby obniżyć wersję. Dlaczego iPod drugiej generacji jest inny? Czy możesz wskazać mi źródło?
Thomas

2
Obiekty BLS SHSH zostały po raz pierwszy wprowadzone w telefonie iPhone 3GS / Touch 3G. Starsze modele nie mają sprzętowej kontroli SHSH. W iOS 4.0 Apple sprawdził oprogramowanie Touch 2G i iPhone 3G, ale wpływa to tylko na zainstalowanie oprogramowania 4.0. blog.iphone-dev.org/post/833937433/blob-banter
Macha

2

Na iPodzie Touch drugiej generacji po prostu pobierz oprogramowanie wewnętrzne (lub znajdź je, jeśli nadal jest w systemie, ale iTunes ma zwyczaj je usuwać), przełącz urządzenie w tryb DFU i przywróć w iTunes, naciskając klawisz Shift. Przewodnik po trybie DFU jest dostępny w iClarified

Ostrzeżenie: stracisz wszystkie swoje dane.


Ale kiedy próbowałem obniżyć wersję z iOS 4 do iOS 3.1.3, iTunes pokazał błąd 3194 i 10XX. Próbowałem ponad 30 razy z różnymi wersjami iTunes. Przeczytaj wiele przewodników, ale żaden z nich nie zadziałał.
Bakhtiyor,

@Bakhtiyor: Czy jesteś pewien, że używasz iPoda touch drugiej generacji ? W przeciwnym razie potrzebujesz obiektu blob SHSH.
Macha

Jestem w 100% pewien, że mam iPoda Touch 2G, ponieważ używam go od 1,5 roku.
Bakhtiyor

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.