Skróty klawiaturowe do przełączania Spacji?


25

Mam laptopa i komputer stacjonarny z systemem 10.11.1; na laptopie znalazłem sposób na skonfigurowanie Spaces, aby CTRL-1 zabrał mnie natychmiast do ekranu 1 i podobnie dla wszystkich innych ekranów. Polegam na tej wygodzie. Ale na pulpicie nadal utknąłem z tą głupią 2-etapową procedurą Mission Control. WIEM, że to możliwe, ale nie byłem w stanie odtworzyć tej wygody na pulpicie. Czy ktoś może mi przypomnieć, jak to się robi?


Odpowiedzi:


32

Możesz włączyć tę funkcję w panelu preferencji „Klawiatura”.

 1. Otwórz Preferencje systemowe (np. Z menu Apple)
 2. Kliknij panel preferencji „Klawiatura”
 3. Przejdź do zakładki „Skróty”
 4. Wybierz „Kontrola misji” z menu po lewej stronie
 5. Poszukaj w polu po prawej stronie „Przełącz na pulpit 1”
 6. Włącz tę funkcję, zaznaczając pole wyboru
 7. Upewnij się, że skrót klawiaturowy to „^ 1” („^” oznacza Control)

Jeśli masz teraz tylko jeden pulpit, zobaczysz tylko „Przełącz na pulpit 1”, ale umieszczając znacznik wyboru w polu, funkcja zostanie włączona podczas dodawania nowych pulpitów.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


5

Oto inne podejście, które może okazać się przydatne; jest to mój ulubiony od lat, ponieważ umożliwia łatwy dostęp za pomocą jednej ręki skrótu klawiaturowego (sztuczka skrótu), aby przełączać się między spacjami / pulpitami: Alt. + Klawisz strzałki

Począwszy od drugiego zrzutu ekranu powyżej (lub poniżej, w zależności od sposobu przesyłania posta) okna Preferencji systemowych dla klawiatury: 1 ) Wybierz skróty, a następnie 2 ) Zwróć uwagę poniżej menu „Źródła skrótów tekstowych na klawiaturze”, które brzmi: zmień skrót, wybierz go, kliknij kombinację klawiszy, a następnie wpisz nowe klucze. 3 ) Wybierz „Przenieś w lewo spację” / „Przenieś w prawo spację” 4 ) Kliknij / dotknij domyślnych symboli (tj. Domyślnego skrótu, który wymaga dwóch rąk) Ctrl + Strzałka, i po prostu wpisz „Alt + Strzałka” i viola = skrót klawiaturowy jednoręczny do przełączania spacji.

Zdaję sobie sprawę, że przesuwanie trzema palcami po gładziku również działa i uwielbiam gładzik, ale wolę skróty klawiaturowe, w których można je tworzyć / stosować.

Wreszcie, wierzę, że to zadziała na wszystkich klawiaturach Apple, laptopach i komputerach stacjonarnych, przynajmniej na wszystkich pięciu w naszym domu (2 MBooki, 1 Air, 2 iMac).


Świetna odpowiedź. Zauważ, że click the key combinationoznacza to dwukrotne kliknięcie wyświetlonej kombinacji klawiszy (np. ^->) Po jej zaznaczeniu za pomocą pola wyboru. Dzięki!
Peter Gluck

4

Rozwiązywanie problemów z możliwościami, zakładając, że wszystko wygląda już dobrze, odpowiedź JM ...

 • Na klawiaturze z 10-klawiszową klawiaturą numery 10-klawiszowe i qwerty są osobnymi elementami sterującymi. Domyślne polecenia klawiszy używają qwerty, więc musisz zmienić je specjalnie na 10-klawiszowe, jeśli tego używasz.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Po drugie, chociaż polecenia są dodawane do każdej nowej spacji, nie są domyślnie włączone.

 • Po trzecie - jeśli masz tylko tyle samo Spacji, co monitorów - a także „Wyświetlacze mają osobne spacje” w Prefs> Kontrola misji - Przełączanie nie może działać, dopóki nie dodasz jeszcze jednego Spacji

 • Inna możliwość, dzięki uprzejmości Avrama [którego nie mogę przetestować, ponieważ nie mam nic do przesunięcia]

  Uważam, że ten stan występuje, gdy przypadkowo wykonujesz gest machnięcia, gdy przytrzymany jest klawisz Ctrl. Nie jestem tego pewien, ale poprawka polega na zrobieniu tego dokładnie: przytrzymaj klawisz Ctrl, a następnie wykonaj gest przesuwania po pulpicie (dla mnie jest to przesunięcie 3 palcami w lewo lub w prawo).


4

Poszedłem dziś na to polować, wygląda controli controlwykonuję robotę.


cholera, czy to jest nowe? jest wbudowany, dodanie niestandardowego skrótu jest niewielkim marnotrawstwem skrótów
pneumatyka
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.