Co to jest „followupd” w powiadomieniach?


Odpowiedzi:


6

Jest to część prywatnej platformy systemowej CoreFollowup w

/System/Library/PrivateFrameworks/CoreFollowUp.framework/Versions/A/Support/followupd

Nie ma na ten temat dokumentacji, ale pliki nagłówkowe można znaleźć na (dotyczy iOS, ale wydaje mi się, że struktura jest taka sama):

https://github.com/nst/iOS-Runtime-Headers/tree/master/PrivateFrameworks/CoreFollowUp.framework

nie pokazujcie żadnych złych rzeczy.

Przypuszczam, że służy to do „śledzenia” powiadomień wysyłanych przez inne aplikacje. Istnieje wewnętrzna baza danych, z której można pobrać instrukcje z pliku binarnego. Zawiera tylko tytuł, treść, niektóre dokumenty tożsamości i daty. Przykład:

INSERT INTO notifications (item_id, title, body, unlock_label, relevance_date, activate_action_id, dismiss_action_id, clear_action_id) VALUES (?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?)

Więc nie - powinieneś i nie możesz go usunąć.

[EDYTOWAĆ]

Odnośnie ikony. Niektóre przykłady aplikacji systemowych mających tę ikonę: ikony


1
Hm, dlaczego ma tak dziwną ikonę i nazwę, jeśli wszystko jest w porządku ?!
k1r8r0wn

ikona jest standardową ikoną dla poleceń powłoki. ma to każda aplikacja systemowa oparta na Uniksie.
1

Pytam, bo inne ikony są w porządku ...
k1r8r0wn

1
to dlatego, że jest to jedyna aplikacja unix, która jest tam wymieniona. Zakładam, że Apple ukryje to w przyszłym wydaniu, więc nikt się tym nie denerwuje.
1

Myślę, że będzie znacznie lepiej
k1r8r0wn

3
  1. Przejdź do AirDrop w Finderze.
  2. Ustaw to ustawienie, aby „nikt” cię nie znalazł.
  3. Nie wysyłaj żadnych plików z iOS lub innych urządzeń za pomocą AirDrop.
  4. Uruchom ponownie komputer Mac.
  5. Odszedł.

Przetestowałem to na komputerach iMac, Mac Mini i Macbook Air 13. Wszystkie uruchomiły się ponownie bez dalszego wyświetlania.

Mogę polecić aplikację PhotoSync do bezprzewodowego przesyłania plików, co pozwala uniknąć tego problemu i działa między urządzeniami Mac, Windows, iOS i Android, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem do bezprzewodowego przesyłania między wieloma systemami operacyjnymi.

Jestem przekonany, że jest to AirDrop, ponieważ pozwala urządzeniom z systemem iOS na przesyłanie plików do systemu OS X, ponieważ podczas AirDrop pliku z iPada lub iPhone'a na Maca, z prawej strony ekranu pojawia się baner powiadomień i dźwięk . Ponadto w ustawieniach Centrum powiadomień w OS X El Capitan nie ma AirDrop, który mógłby dezaktywować banery i dźwięki, a gdy tylko AirDrop plik do Maca, ponownie pojawi się powiadomienie, a wszystkie ustawienia zostaną ponownie włączone do banerów i dźwięków. Dlatego nawet jeśli dezaktywujesz wszystkie pola wyboru w followupd, jak tylko AirDrop na Maca z innego urządzenia, zostanie natychmiast przywrócony.

Ustawienia AirDrop


1

Wygląda na to, że jest zaangażowany w mechanizmy powiadomień na niskim poziomie. Domyślam się, że był tam cały czas, ale tym razem programista zapomniał go ukryć i uniknął testowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.