Mail.app - skróty klawiaturowe do przenoszenia poczty i przejścia do folderu


19

Idę do Mail.app z tłem, używając zarówno Outlooka (na PC), jak i Gmaila. W każdym kliencie pocztowym, z którego korzystałem, dostępne są proste skróty klawiaturowe:

  • przejdź do dowolnego folderu, po prostu wpisując jego podciąg w łatwym do uruchomienia dialogu
  • przenieś aktualnie wybrane wiadomości z podobnym dialogiem

Na przykład w Gmailu, który ma etykiety, mogę łatwo przenieść i zarchiwizować coś („l”, aby to oznaczyć, a następnie „e”, aby zarchiwizować), i mogę łatwo przejść do dowolnej etykiety („g”, a następnie „l” ). W Outlooku wciskam ctrl-Y, a następnie piszę folder, aby przejść; Ctrl-Shift-V, aby przenieść rzeczy.

Do tej pory jestem zadowolony z Lion, ale czy naprawdę muszę cały czas przeciągać wiadomości do folderów za pomocą gładzika i klikać foldery, gdy chcę w nich zaglądać? Nigdy nie byłem wolniejszy z klientem poczty.

Zdaję sobie sprawę z niektórych Google, że mogę przypisać dedykowane skróty klawiaturowe do każdego folderu na zasadzie dla poszczególnych przypadków (do przenoszenia, a nie przeskakiwania), ale wydaje się to dużo wysiłku, trudne do zorganizowania (chcę pisać folder, którego chcę, nie zapamiętuj 30 różnych skrótów klawiaturowych) i mało elastyczny.

Czy brakuje mi tutaj nieudokumentowanej funkcji?

Odpowiedzi:


5

MailActOn to rozszerzenie, które zapewnia szybkie archiwizowanie wiadomości e-mail w Mail.app. Jest to płatne rozszerzenie, ale uważam, że cena 24,95 USD jest rozsądna ze względu na wzrost wydajności.


ah, dzięki za udostępnienie tego. Z ich filmów wynika, że ​​muszę utworzyć „regułę” dla każdego folderu, więc za każdym razem, gdy tworzę folder, muszę dodawać regułę w interfejsie mailacton na każdym komputerze, który mam. Nie sądzę, że tego właśnie chcę (zwłaszcza biorąc pod uwagę, że oprogramowanie kosztuje). Hmm, i tak mógłbym wypróbować wersję demo, ale wygląda to na dalekie ujęcie.
algorytmy

@malgorytmy: Nie musisz tworzyć reguły dla każdego folderu - istnieje wyskakujące okienko „przenieś do folderu”, które możesz włączyć jednym naciśnięciem klawisza, co pozwala na przeszukiwanie wszystkich istniejących folderów. Więc wpisuję shift-v (podobnie jak v na Gmailu do przenoszenia), wpisz kilka liter folderu, do którego chcę przenieść wiadomość, i naciśnij enter.
yjsoon,

Poszedłem i kupiłem to. Wygląda na to, że działa naprawdę dobrze. W rzeczywistości nie działa to dziwnie, gdy poczta jest w trybie pełnoekranowym w Lionie, w przeciwieństwie do MsgFiler (wspomnianego w innej odpowiedzi tutaj) poniżej.
algorytmy

@malgorytmy: Oprócz tego, co powiedział yjsoon, wyskakujące okno przenoszenia do folderu śledzi foldery, do których najczęściej przechodzisz, i wyświetla je w wyskakującym okienku z numerami.
JijoeV

Wypróbowana poczta Ustawa o rozszerzeniu v4 w systemie Mac OS X Sierra (wer. 10.12) i wydaje się działać dobrze.
racl101

22

Aby to zrobić, musisz wyświetlić pasek ulubionych , który możesz włączyć, przechodząc do Poczty »Wyświetl» Pokaż pasek ulubionych .

Można dodać dowolny folder na tym pasku, który można następnie łatwo przełączyć się z Command1, Command2itp

CtrlCommand1 przenosi aktualnie wybrane wiadomości e-mail do odpowiedniego folderu.


1
Należy to zaakceptować
Anton Rudeshko,

11

Oto skrót, z którego można łatwo korzystać zgodnie z opisem Philipa Mat: Nie ma potrzeby żadnej aplikacji, jest on wbudowany w Mail za pomocą skrótu pomocy.

http://philipm.at/2011/mail_quickly_file.html

  1. Naciśnij Cmd-?lub, Cmd-Shift-/aby uzyskać dostęp do menu Pomoc> Szukaj .
  2. Wpisz nazwę swojego folderu.
  3. Naciśnij raz strzałkę w dół, aby przejść do lub dwa razy, aby skopiować do i naciśnij Return.

Vincent - To tak blisko skrótu klawiaturowego, jak widziałem, dzięki za podpowiedź!

Doskonałe wyróżnienie mocy menu Pomoc OSX ... :)
sh78,

1
W odpowiedzi podaj treść swojego linku. Nie tylko linkuj do tego. Linki mogą umrzeć. Dziękuję Ci.
jtheletter2

Niedawno byłem zmuszony przejść na Apple Mail i napotkałem te same problemy, a mianowicie brak prostej metody klawiatury do przenoszenia poczty z jednego folderu do drugiego bez odrywania rąk od klawiatury. Znalazłem odpowiedź za pomocą Keyboard Maestro (chociaż dowolny program makr klawiatury będzie działał), aby utworzyć akcję „wybierz lub pokaż element menu”, która wybiera element menu „Wiadomość / Przenieś do”. Działa to bardzo dobrze i jest łatwe do wdrożenia. Po aktywowaniu pozycji menu, po prostu zacznij wpisywać żądaną nazwę folderu, aż żądany folder zostanie podświetlony, a następnie naciśnij klawisz Return / Enter, aby przenieść pierwotnie wybrane pozycje lub pozycje.

Makro klawiatury dla Keyboard Maestro

Jeśli masz zagnieżdżone foldery, będziesz musiał je otworzyć w programie Mail (tj. Kliknąć trójkąty po lewej stronie folderów nadrzędnych), w przeciwnym razie polecenie nie ujawni zagnieżdżonych folderów (chyba że faktycznie klikniesz je, co nie nie chcę robić). W praktyce posiadanie długiej listy folderów otwartych w poczcie nie ma znaczenia, ponieważ nie będziesz musiał przeciągać i upuszczać żadnych folderów na liście za pomocą myszy, robisz to z klawiatury.


1

Rozumiem, że skróty klawiaturowe do przenoszenia wiadomości do określonych folderów odnoszą się do tych, które są już na pasku zakładek lub które do niego dodałeś.

Sekwencja klawiatury to Command-Control-BookmarkNumber (liczba uzyskiwana poprzez liczenie od lewej do prawej na pasku zakładek).


1
Ponadto Command-BookmarkNumber przeniesie Cię do pasującej skrzynki pocztowej. Pełna lista skrótów klawiaturowych w pomocy programu Mail. Spróbuj wpisać „skróty klawiaturowe w poczcie” w polu wyszukiwania Pomocy poczty.
DublinJimbo,

Czy opisujesz utworzenie konkretnego numeru zakładki dla każdego folderu? Ciekawe, ale nie do końca tego szukam. Chciałbym się do niego odwoływać po nazwie, gdy chcę z nim wchodzić w interakcje. I są ich dziesiątki na wszystkich moich kontach.
algorytmy

1
Dzięki! Przejrzałem listę skrótów klawiszowych mail.app i nie ma nic w wywoływaniu dialogu, w którym mogę wpisać podłańcuch nazwy folderu, aby przejść do lub przenieść elementy.
algorytmy

Tak, z mojego doświadczenia wynika, że ​​interakcja folderu / skrzynki pocztowej jest ograniczona do tych, które znajdują się na pasku zakładek.
DublinJimbo,

W programie Outlook skrót, który otwiera okno dialogowe, w którym możesz wpisać nazwę folderu, do którego chcesz przenieść wiadomość, jest czymś, za czym tęsknię, ale jest to dość praktyczna zamiana.
matt b

1

Za pomocą Shift-Command-? otwiera rozwijane pole. Następnie wpisz kilka pierwszych liter nazwy folderu i wróć, a wiadomość e-mail zostanie przesłana. Ba Da Boom!


0

Od lat jestem zaawansowanym użytkownikiem Gmaila i bardzo podoba mi się nowa wersja Mail.app.

Jednak od tamtej pory znalazłem Sparrow, który jest teraz moim ulubionym klientem poczty e-mail na komputerze Mac. Ma podobny (i łatwiejszy) zestaw skrótów, takich jak Gmail (chociaż możesz zdecydować się na korzystanie z Gmaila).

Za 10 USD aplikacja polecam wielu znajomym. Jest również zintegrowany z Shortmailem, co mi się podoba.

Powodzenia,

Tomek


Czy w pełni integruje się z funkcjami Exchange, czy jest to tylko klient IMAP? (w obu przypadkach głosował za odpowiedzią)
algorytmy

@malgorithms Sparrow jest / był tylko Gmail / IMAP / POP
matt b

Sparrow nie żyje od 2012 roku.
slhck

-1

Odpowiedź Vincents jest pomocna i była mi nieznana. Szukałem również odpowiedzi i okazało się to dla mnie pomocne:

Dodaj przycisk przejścia do paska narzędzi aplikacji poczty, klikając prawym przyciskiem myszy w obszarze paska narzędzi i wybierając „Dostosuj pasek narzędzi”.

łatwo :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.