Jak ponownie ustawić już sparowane urządzenia Bluetooth w tryb wykrywania?


49

Jak mogę ustawić Magic Trackpad (lub, jak sądzę, każde inne urządzenie Bluetooth) w tryb wykrywania, jeśli został już sparowany z innym komputerem Mac?

Wszystko, co znajdę w Google, po prostu ze mnie kpi.


2
Czy stanie się to, gdy będziesz w pobliżu komputera Mac, z którym jest już sparowany?
Nathan Walker,

Wydaje mi się, że wasza trójka ma rację: była wystarczająco odległa od już sparowanej, że nawet nie sądziłem, że się z tym łączy ... Chyba się myliłem.
o0 ”.

Odpowiedzi:


32

(Wziąłem na przykład Magic Trackpad, ale dotyczy to również klawiatury Apple Bluetooth i Magic Mouse)

Po uruchomieniu Magic Trackpad ogłasza się przez bluetooth:

 • Jeśli Mac go „usłyszy” i zostanie z nim sparowany, połączą się ze sobą i nie będzie można używać Magic Trackpad z innym komputerem Mac.
 • Jeśli w pobliżu Magic Trackpad nie ma wcześniej sparowanego komputera Mac, będzie on dostępny dla nowej pary.

Tak więc jeden Magic Trackpad można sparować z wieloma komputerami. Kiedy go uruchomisz, pierwszy komputer, który się z nim połączy, pobierze go (pierwszy przybył, pierwszy podał).

Jeśli masz dwa komputery Mac obok siebie ( A i B ), twój Magic Trackpad sparowany z A i chcesz sparować go z B , masz cztery możliwości:

 • Usuń sparowanie Magic Trackpad z A
 • Wyłącz bluetooth na A (może to być bolesne, jeśli masz tylko urządzenia wejściowe Bluetooth dla A )
 • Weź A lub B daleko (± 10 metrów) od siebie. Zatrzymaj Magic Trackpad i uruchomić go ponownie w pobliżu pensjonatów .
 • Wyłączenie A

Gdy to zrobisz, możesz rozpocząć nową procedurę parowania na B .

Mam nadzieję, że odpowie na twoje pytanie.


(możesz także zatrzymać i uruchomić ponownie Magic Trackpad podczas wykrywania nowych urządzeń Bluetooth na B i mam nadzieję, że B znajdzie go szybciej niż A , ale prawdopodobnie będziesz musiał zrobić to kilka razy, zanim zacznie działać)


2
Czy nie możesz po prostu przytrzymać przycisku zasilania podczas włączania, aby zmusić urządzenie do trybu wykrywania? Zgadzam się, że lepiej nie sparować innego urządzenia, ale w przeszłości mogłem tymczasowo zmieniać rzeczy za pomocą klawiatury z iPadem.
bmike

Myślę, że sparowany Mac może go nadal „złapać”, ale powinienem się upewnić. Opublikuję tutaj, jeśli to zrobię.
olivier

„Shutdown A” jest prawdopodobnie najłatwiejszą i najlepszą opcją i myślę, że możesz umieścić ją na szczycie listy, ponieważ zadziałałaby dla większości ludzi. Przenoszenie komputerów stacjonarnych nie jest bardzo łatwe.
Jonny

44

Jeśli chodzi o Magiczną Mysz, możesz ją uruchomić w tryb odkrywania, przytrzymując przycisk myszy, włącz mysz, trzymając wciśnięty przycisk myszy, aż zielone światło zacznie migać!


Tego właśnie szukałem - dzięki! Powinni to wyjaśnić na stronie Apple
SomaMan

1
To jest poprawna odpowiedź. W biurze 70 osób nie mogę chodzić i pytać, jak jest już sparowany z tą myszą. :)
Joshua Dance

Oto odpowiedź, której potrzebowałem. Nie jestem pewien, dlaczego nie znalazłem go na stronie wsparcia Apple.
Greg Brown,

14

Właśnie to zrobiłem. Przełączasz gładzik lub klawiaturę w tryb wykrywania, przytrzymując klawisz zasilania, aż zacznie migać zielone światło. Mac mini rozpoznaje gładzik niemal natychmiast, a następnie przeprowadza użytkownika przez proces podłączania klawiatury. Klawiatura nie musi znajdować się w trybie wykrywania, wystarczy ją włączyć.

Zajęło 2 minuty, bardzo proste. Nie marnuj pieniędzy ani miejsca na klawiaturze USB!


3

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami :

 1. Wyłącz gładzik, przytrzymując przycisk zasilania, aż zgaśnie światło.
 2. Włącz gładzik, naciskając przycisk zasilania, i przytrzymaj przycisk zasilania, aż zostanie sparowany. Lampka myszy zacznie migać, pojawi się w Preferencjach Bluetooth i będziesz w stanie sparować ją niemal natychmiast, dopóki nie zwolnisz przycisku zasilania od momentu włączenia go aż do gładzika jest sparowany.

2

Nie sądzę, że magiczny gładzik (lub magiczna mysz) ma „tryb odkrywania”. Upewnij się, że bluetooth na komputerze Mac, z którym był wcześniej sparowany, jest wyłączony, a następnie zacznij normalnie podłączać go do nowego komputera Mac.

Strona wsparcia Apple na ten temat


1
Urządzenia powinny wejść w tryb wykrywania zgodnie z miganiem zielonej diody LED - możesz wymusić go, przytrzymując przycisk zasilania dłużej, gdy go włączasz - zwalniając, gdy zobaczysz, że miga. +1 świetny link do artykułu
bmike

2

MAGIC MOUSE 2 MA TRYB ODKRYWANIA Oto jak to zrobić:

 1. wyłącz mysz
 2. naciśnij przycisk kliknięcia i przytrzymaj go
 3. włącz mysz
 4. przejdź do narzędzia myszy na komputerze Mac i wyszukaj mysz. znajdziesz to
 5. połączyć się z myszą
 6. zwolnij przycisk kliknięcia

1

Pozostałe odpowiedzi dotyczą oryginalnej myszy Magic Mouse. Jednak Magic Mouse 2 (z portem Lightning do ładowania) nie ma zielonego światła ani trybu parowania. Aby sparować już sparowaną mysz Magic Mouse 2, musisz podłączyć mysz do kabla Lighting-to-USB i podłączyć bezpośrednio do komputera Mac.

(Do momentu, gdy połączenie musi być BEZPOŚREDNIO z komputerem Mac, a nie za pośrednictwem koncentratora, takiego jak Thunderbolt Display.)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.