Nie można wyeksportować certyfikatu .p12 z Keychain Access [duplikat]


9

Próbuję wyeksportować certyfikat programisty z Keychain Access. Postępowałem zgodnie ze wszystkimi instrukcjami i doszedłem do punktu, w którym muszę enter the "login" keychain password.

Jednak po wpisaniu tego hasła i naciśnięciu Allownic się nie dzieje.

Sprawdziłem hasło wiele razy. Dostęp do pęku kluczy jest ustawiony na Keychains = logini Category = My Certificates. Próbowałem też z innymi kategoriami.


To zdecydowanie literówka hasła. Sprawdź prawdopodobnie język wprowadzania? Pamiętaj też, że hasło pęku kluczy nie zawsze jest takie samo jak hasło administratora. Jeśli zalogowałeś się od innego użytkownika lub wyeksportowałeś pęku kluczy z innego miejsca - hasła mogą się nie zgadzać
Petro Korienev

1
Ale mogę otworzyć i zablokować pęku kluczy logowania przy użyciu tego samego hasła. Czy może to być inne hasło niż to?
Mikael Gyth

Nie, jeśli blokujesz i odblokowujesz brelok - hasło pasuje. Dziwne zatem
Petro Korienev

Odpowiedzi:


10

Miałem ten sam problem po zalogowaniu za pomocą VNC / pulpitu zdalnego - wygląda na to, że jeśli Mac wykryje „zagrożenie bezpieczeństwa”, nie pozwoli ci naciskać przycisków „Zawsze zezwalaj” / „Zezwól”.

Komunikat o błędzie nie jest wyświetlany, a pole nie drży (chociaż przycisk jest podświetlony na niebiesko po kliknięciu).

Ten sam problem wydaje się istnieć w przypadku programów KVM, takich jak Synergy.

Aby rozwiązać problem, po prostu zaloguj się na komputerze Mac za pomocą fizycznej klawiatury i myszy, upewnij się, że połączenia pulpitu zdalnego / KVM są wyłączone i spróbuj ponownie kliknąć przycisk „Zezwól”To rozwiązało mój problem. Użyłem Sharemouse do wprowadzania danych na komputer Mac.
Mikael Gyth,

Konieczne będzie również ponowne uruchomienie komputera po rozłączeniu sesji VNC (El Capitan 10.11.1)
iTris

Och dziwne - moje zadziałało od razu :) YMMV
Nathan Dunn

2
Bardzo ważny punkt ze stanowiska Nathana: wtyczka MagicPref i SmoothMouse uruchomią ten sam mechanizm bezpieczeństwa - zamknij je i spróbuj ponownie. Mam nadzieję, że to komuś pomaga!
Moe

0

Dla mnie musiałem iść do System Preferences-> Security & Firewall-> Privacy.

Po lewej stronie kliknij Accessibility, a następnie po prawej stronie odznacz wszystkie pola wyboru. To rozwiązuje problem. Dla mnie miałem uruchomioną Steam (z VALVe) i Karabiner (edytor klawiszy klawiatury), który również mógł kontrolować komputer.


Korzystam z synergii i robiłem te same rzeczy w Prywatności, ale nie otrzymałem prawa do naciskania Zezwól. Prawdopodobnie potrzebuję kilku restartów
Victor Perov
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.