Czy iPod touch wystarczy do testowania aplikacji na iOS?


3

Kupuję urządzenie testujące do aplikacji na iPhone'a. Nie stać mnie na iPhone'a 4, więc zastanawiam się, czy kupić iPoda touch. Czy mogę używać iPoda touch do testowania aplikacji na iPhone'a? Co będzie niemożliwe do przetestowania na iPodzie touch?

Druga myśl to zakup iPhone 3G lub iPhone 3GS, ale nie jestem pewien, czy te urządzenia są zbyt stare, aby można je było wykorzystać do testowania. Co myślisz? Czy mogę ich użyć? Czy na tych urządzeniach można zainstalować nowy system (czy to spowalnia je)?

Odpowiedzi:


3

Jakiś czas temu napisałem obszerny wpis na blogu na ten temat: http://wjlafrance.net/?p=188

Zasadniczo iPod touch jest świetny, o ile nie chcesz używać lokalizacji opartej na GPS w swojej aplikacji (możesz przetestować ogólną lokalizację opartą na Wi-Fi) i jesteś zainteresowany wdrożeniem systemu iOS 4+ (lub iOS 5+, jeśli to właśnie działa Twój iPod).


2

Tak, działają aplikacje na iPhone'a. Czwarta generacja iPoda touch jest doskonałym urządzeniem do testowania - jest niedroga i ma większość tego, czego potrzebujesz. Ma procesor A4, taki sam jak iPad lub iPhone 4, wyświetlacz siatkówki, żyroskop, głośnik, kamery, łączność z Internetem itp. IOS 5 działa również na nich doskonale bez spowolnienia.


2

Jako zarejestrowany programista iOS czuję się upoważniony do udzielenia odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim iPod touch może zrobić wszystko, co iPhone, z wyjątkiem braku połączenia internetowego 3G lub wewnętrznego GPS. Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, możesz przetestować aplikację na iPodzie touch. Pamiętaj jednak, aby kupić iPoda touch czwartej generacji, ponieważ we wszystkich poprzednich modelach brakowało kamery i mikrofonu. Ponadto, jeśli twoja aplikacja wymaga połączenia 3G, potrzebujesz iPhone'a.


0

Tak ... możesz przetestować, ale w przypadku natywnych aplikacji interfejs użytkownika będzie się różnił. Ponieważ rozmiar ekranu iPhone-6s wynosi 5,44 cala, a rozmiar ekranu iPoda to 4 cale.

Napisałem tę odpowiedź z moim doświadczeniem. Przetestowałem natywną aplikację na iPodzie, która działa poprawnie na tym urządzeniu. Jeszcze raz przetestowałem tę samą aplikację na iPhonie-6 i znalazłem kilka wad (bardzo drobne błędy).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.