Czy muszę włączyć znajdowanie mojego komputera Mac na komputerze?


1

Czy znalezienie mojego Maca musi być włączone w preferencjach systemowych na komputerze lub czy mogę w jakiś sposób połączyć numer seryjny z moim icloudem i nadal mogę go używać? Pytam, ponieważ uważam, że mój MacBook Pro został skradziony i nie znalazłem włączonego komputera Mac na fizycznym komputerze.

Odpowiedzi:


4

Nie masz szczęścia. Jeśli nie włączono funkcji Znajdź mój komputer Mac System Preferences > iCloud MacBook nigdy nie został zarejestrowany i nie może transmitować swojej lokalizacji ani odpowiadać na pingi lokalizacji. Jeśli masz wszystkie ważne informacje na temat komputera (numer seryjny i nie), powinieneś zgłosić kradzież do lokalnego posterunku policji, policji, żandarmerii itp.


Czy myślisz, że jeśli dałem jabłkowi mój numer seryjny, mogliby go dla mnie śledzić i ewentualnie go zlokalizować?
Mdomin45

Nie sądzę, że Apple oferuje tę usługę. Mam iPada, który został pozostawiony na imprezie, na której pracuję, zablokowanej aktywacją za pomocą hasła do Gmaila. Po wyczerpujących próbach zlokalizowania wszystkich osób, które wzięły udział w wydarzeniu, oraz powtarzających się powiadomień publicznych (jesteśmy szkołą i łatwo wysłać wszystkim rodzicom / uczniom e-mail), nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Apple nie skontaktuje się z właścicielem iPada, nawet z numerem seryjnym. Ich jedyną sugestią było skontaktowanie się z lokalną policją. To może być twój jedyny środek.
IconDaemon

Nie tego chciałem, ale dzięki za pomoc.
Mdomin45

Mam nadzieję, że zostanie ci zwrócona. Powodzenia.
IconDaemon

6
Warto zauważyć, że jest to bardzo celowa funkcja. Posiadanie „Znajdź mój Mac” może być bardzo przydatne, ale niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa utraty prywatności: wyobraź sobie, na przykład, jeśli stalker znalazł numer Twojej karty kredytowej, przekonał Apple, że jesteś tobą, i poprosił o włączenie „Znajdź mój Mac ”Na Twoim laptopie. Ze względu na takie obawy ważne jest, aby wielu ludzi mogło wyłączyć Maca w razie potrzeby i nie można go włączyć zdalnie.
PLL
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.