Czy mogę (lub powinienem) używać ładowarki do MacBooka na iPhonie?


11

Niedawno dostałem MacBooka z ładowarką USB-C. Jest wyposażony w 29-watowy klocek mocy i zastanawiałem się, czy powinienem użyć go do naładowania mojego iPhone'a. Słyszałem, że cegła zasilająca iPada (myślę, że 10 watów) ładuje telefon szybciej. Nie oczekuję, że będę w stanie ładować telefon proporcjonalnie szybciej, ale czy klocek MacBooka uszkodzi telefon? Wolałbym nosić tylko jeden ładujący klocek wokół kampusu. Mam też konwerter USB-USB-C.


Cześć. Czy możesz dodać zdjęcia złączy (port w MacBooku, oba końce kabla, port w „cegle zasilającej”) dla tych, którzy są ciekawi, ale nigdy nie widzieli nowego modelu MacBooka ani kabla USB-C ? Dzięki. PS: To naprawdę niesamowite, jeśli Apple zamierza zastosować w końcu wspólny (choć nie rozpowszechniony) standard ...
Ivan

Odpowiedzi:


10

O ile nie ma przeciwnego powodu, którego nie jestem świadomy, tak, możesz używać ładowarki MacBooka z iPhonem. Zasilacz przetwarza tylko tyle mocy, ile jest pobierane, a iPhone pobiera tylko tyle mocy, ile potrzebuje.

(Pamiętaj, że ładowanie MacBooka ładowarką do iPhone'a lub iPada nie jest dobrym pomysłem!)


1
z tych samych powodów, o których tu mowa: apple.stackexchange.com/q/2017/12285
Timothy Mueller-Harder

1
Czy możesz opracować (lub link do źródła), dlaczego ładowanie MacBooka ładowarką do iPhone'a nie jest dobrym pomysłem?
phihag

@phihag Zobacz mój komentarz powyżej.
Timothy Mueller-Harder

2
Przepraszam, ale jestem zdezorientowany. Twój komentarz prowadzi do pytania takiego jak to, które dotyczy pytania, czy można ładować iPhone'a za pomocą zasilacza o dużej mocy. Moje pytanie dotyczy ładowania MacBooka za pomocą zasilacza o niższej mocy. Ta odpowiedź mówi, że to nie jest dobry pomysł, bez opracowania dlaczego. Aby uzyskać jasną odpowiedź, zadałem własne pytanie . Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł tam napisać odpowiedź. Dzięki!
phihag

@phihag Po prostu iPad wymaga dwa razy więcej energii niż ładowarka iPhone'a, a MacBook Pro wymaga o rząd wielkości więcej energii niż ładowarka iPhone'a.
Timothy Mueller-Harder


1

Tak, przynajmniej dla iPhone'a 6S używającego kabla Apple USB-C do Lighning 2m. Właśnie zacząłem używać go w tym tygodniu z moim i nie miałem żadnych problemów.

Od kilku lat ładuję iPhone'a ładowarką do iPada. Nie jestem pewien, czy ładowarka 29 W jest szybsza, ale przynajmniej wydaje się równie szybka.

Słyszałem też w podcastie o filmach ostrzegających o konwerterach USB-C na USB. Tak długo, jak ufasz temu, który posiadasz i nie jest on szkicowy, myślę, że powinno być OK.


1
Tak, kupiłem zastrzeżony od Apple, ponieważ martwiłem się tym. Dzięki!
Colby,

1

Mój Macbook Pro 13 cali, koniec 2016 r., 61 W USB-C Cegła zasilająca podaje moc wyjściową: 20,3 V / 3 A, 9 V / 3 A lub 5,2 V / 2,4 A. Więc tak, możesz ładować swój iPhone za pomocą ładowarki do Macbooka. Ludzie w sklepie Apple po prostu nie wiedzą, co sprzedają.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.