Jak wyłączyć nawigację Chrome dwoma palcami w przód / w tył?


327

W wersjach deweloperskich przeglądarki Chrome zaimplementowano, udoskonalono i zwolniono przesunięcie dwoma palcami w lewo / w prawo, aby przeglądać wstecz / do przodu w historii przeglądarki. Niestety możesz przypadkowo go uruchomić, gdy znajdujesz się w środku długiego przewijania w dół / w górę, co nie trzeba dodawać, że często się zdarza.

Generalnie podoba mi się ten gest, a rzeczy takie jak Preview, Safari i inne aplikacje znacznie go zaimplementowały, gdzie nie można ślepo poruszać się do tyłu / do przodu, dopóki zaczniesz przewijać w górę / w dół.

Jak selektywnie wyłączyć nawigację w przód / w tył dwoma palcami w Chrome?


7
To brzmi jak słaba implementacja ze strony Chrome. Czy rozważałeś zgłoszenie błędu?
jtbandes

Właściwie to właśnie próbowałem to odtworzyć i wydaje mi się, że tak się nie dzieje w najnowszej wersji deweloperskiej. Jesteś pewien, że jesteś na bieżąco?
jtbandes

Korzystam z najnowszej wersji dewelopera i mogę potwierdzić ten błąd. Złożyłbym błąd w zespole Chrome. code.google.com/p/chromium/issues/list
Nathan Walker,

Jeśli nie musisz być w wersji
deweloperskiej

2
To nie jest odpowiednia odpowiedź z uwagi na fakt, że (teoretycznie) każdy inny kanał ostatecznie będzie miał aktualny stan kanału deweloperskiego.
Jason Salaz,

Odpowiedzi:


363

Wiem o tym ponad rok później, ale miałem to samo pytanie, a potem sam wymyśliłem odpowiedź.

Otwórz terminal i wpisz:

defaults write com.google.Chrome AppleEnableSwipeNavigateWithScrolls -bool FALSE

Następnie uruchom ponownie Chrome.

Teraz możesz włączyć tę funkcję dla całego systemu, a po prostu wyłączyć dla Chrome. Nawiasem mówiąc, działa to w przypadku każdej aplikacji, wystarczy zastąpić com.google.Chrome identyfikatorem pakietu docelowej aplikacji.

Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak to działa, AppleEnableSwipeNavigateWithScrolls to ustawienie globalne, które można zastąpić dla dowolnej określonej aplikacji.

Mam nadzieję, że to pomoże komuś w przyszłości.


12
O tak. O mój boże tak. To jest wspaniałe. Pomogło mi TERAZ. DZIĘKUJĘ CI!
Jason Salaz

7
Chcę utworzyć sto kont, aby wciąż głosować na tę odpowiedź tak wiele razy, jak to tylko możliwe.
Scottie,

19
To już nie działa. Chrome 30 na Mavericks. Inne rozwiązanie preferencji systemowych działa: apple.stackexchange.com/a/28998/8041 .
timoxley,

7
Działa dla mnie w Mavericks bez.plist
Billy Moon

6
Wypróbowałem to w Yosemite i wydaje się, że to nie działa (nawet po ponownym uruchomieniu Chrome). Jest to bardzo denerwujące - szczególnie, gdy wpisuję informacje (powiedzmy, piszę odpowiedź na SE) i przewijam, aby coś sprawdzić - raczej łatwo jest wrócić i stracić edycję. Czy ta odpowiedź wymaga aktualizacji dla Yosemite?
Floris

138

Wszedłem do Prefektów Systemowych i zmieniłem gest zmiany strony z dwóch palców na trzy (OSX Lion). Przeciągnięcie trzema palcami wydaje się w każdym razie bardziej responsywne i zwykle używam tylko dwóch palców do wszystkiego innego.

Preferencje systemowe> Trackpad> Więcej gestów> Przesuń między stronami


19
... to działa, ale zmieniasz również ustawienia dla każdej innej aplikacji (w tym wersji zapoznawczej). Podoba mi się to rozwiązanie i właśnie to robię, ale mam nadzieję, że ludzie Chrome przeczytają ten wątek i zobaczą, że muszą zaproponować poprawkę w przeglądarce.
Eric

1
Działa również dla Mountain Lion.
Nakilon

3
IMHO jest to lepsze rozwiązanie niż zmiana domyślnych ustawień Chrome za pomocą wiersza polecenia.
Steve Bennett

2
Działa w Mavericks, gdy nie działa opcja wiersza poleceń.
atwixtor,

Działa również dobrze w Yosemite. Niektórzy ludzie mogą lubić przesuwanie / gesty, ale tak naprawdę nie, więc zmieniłem to na przesuwanie trzema palcami (co powinno unikać fałszywych alarmów).
Per Lundberg,

25

Istnieją dwa różne właściwości, jeden jest dla gładzika : AppleEnableSwipeNavigateWithScrolls, drugi jest na mysz / Magic Mouse : AppleEnableMouseSwipeNavigateWithScrolls.

Musisz więc wykonać jedno lub oba z tych poleceń:

$ defaults write com.google.Chrome AppleEnableMouseSwipeNavigateWithScrolls -bool false
$ defaults write com.google.Chrome AppleEnableSwipeNavigateWithScrolls -bool false

Wielkie dzięki za to! Nie mogłem zrozumieć z mojego życia, dlaczego to działało dla wszystkich innych oprócz mnie - to dlatego, że używam Magicznej Myszy i potrzebowałem AppleEnableMouseSwipeNavigateWithScrolls.
Derek Shockey

16

Podsumowanie:

Wygląda na to, że Google Chrome używa domyślnych gestów Apple, więc wyłączając gesty Apple wyłączasz Chromes. Jednak prawdopodobnie nadal lubisz niektóre gesty, tak jak ja. Do tego dostać BetterTouchTools (BTW, jest bezpłatny).

Wyłącz gesty Google Chromes

Możesz wyłączyć gesty chromów, przechodząc do Preferencji systemowych> Mysz LUB Gładzik> Więcej gestów> i odznacz Przesuń między stronami.

Zachowaj gesty, które chcesz

Nadal uwielbiam gesty, więc pobrałem BetterTouchTools, który pozwala mi wykonywać gesty, które chcę. Wyłączyłem wszystkie gesty jabłek, a następnie utworzyłem własne. W ten sposób można uzyskać bardzo niestandardowe gesty. Lub jeśli wolisz, pozostaw niektóre gesty jabłek włączone i użyj BetterTouchTools dla bardziej niestandardowych.


świetnie, to działa.
gilzero

Jak włączyć gest Przeciąganie między stronami dla innych aplikacji? Brakuje gestu w BetterTouchTools.
Petr Peller

@PetrPeller Każda aplikacja powinna mieć własny skrót klawiaturowy do przesuwania między stronami. W BetterTouchTools możesz skonfigurować niestandardowe gesty dla każdej aplikacji. Skonfiguruj nową aplikację, użyj dowolnego gestu dla przeciągnięcia, a następnie wprowadź skrót klawiaturowy aplikacji dla akcji gestów. Ma sens?
zechdc

@zechdc Ale w ten sposób musiałbym skonfigurować każdą aplikację osobno i przegapiłbym animację, ponieważ gest zostałby przetłumaczony na skrót klawiaturowy. Szkoda, że ​​BetterTouchTools nie może po prostu wyłączyć gestu przeciągania dwoma palcami w Google Chrome i pozostawić domyślne zachowanie dla różnych aplikacji.
Petr Peller

@PetrPeller Zgadzam się. Przepraszam, nie mogę pomóc.
zechdc

8

Użytkownicy Chrome Canary powinni używać:

defaults write com.google.Chrome.canary AppleEnableSwipeNavigateWithScrolls -bool FALSE

2
Podczas moich testów com.google.Chrome.canary.plist powinien być com.google.Chrome.canary.
darkbaby123

5

Jedyny sposób, w jaki aktualnie jestem, to wyłączenie dwóch przesuwania dwoma palcami po całym systemie z sekcji gładzika w Preferencjach systemowych. Cierpliwie czekam, aż Chrome naprawi jego implementację lub przynajmniej poda preferencję aplikacji dotyczącą wyłączenia tej funkcji.


1
Nie oczekuję, że kiedykolwiek to naprawią. Od lat opowiadają się za nawet głupszą błędną funkcją, gdy naciśnięcie klawisza [usuń] spowoduje powrót do strony, jeśli żadne pola nie będą fokusowane. Z punktu widzenia użyteczności Chrome jest parującym stosem 💩. Jego głównymi czynnikami odkupienia są (1) lepszy Inspektor i (2) więcej i lepsze rozszerzenia. W przeciwnym razie byłoby to bezwartościowe.
iconoclast

5

Próbowałem też polecenia terminalu na Yosemite, to nie działało dla mnie.

A potem spróbowałem odznaczyć opcję „Przesuń między stronami” w ustawieniach myszy i zadziałało.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nie działało to dla ciebie, ponieważ używasz Magic Mouse, a nie Magic Trackpad. Uwaga @ Odpowiedź Fredy-Muñoza. Instrukcje w tej odpowiedzi wyłączają tę funkcję dla wszystkich aplikacji . Jeśli to ci odpowiada, świetnie. Jednak w moim poście / oryginalnym pytaniu poprosiłem o selektywne wyłączenie go w przeglądarce Chrome. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz zaakceptowaną odpowiedź lub Fredy'ego.
Jason Salaz,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.