Nie można znaleźć ani używać San Francisco w aplikacjach takich jak Sketch


13

Rozumiem, że czcionka jest dostępna tylko dla programistów, ale w tej chwili nie jestem nią, ale kiedy próbuję użyć szablonu szkicu Facebook dla ios9, pojawia się monit

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś sposób na obejście tego bez bałaganu z domyślnymi czcionkami systemowymi, ponieważ to repozytorium robi https://github.com/supermarin/YosemiteSanFranciscoFont, czy to jedyny sposób?

system: Macbook z systemem OSX El-Capitan

Odpowiedzi:


4

Krótka [a nawet długa] odpowiedź brzmi „nie”.

Nie tylko jest on dostępny tylko dla programistów, ale nie jest licencjonowany do użycia jako czcionka użytkownika, w jakikolwiek sposób, w kształcie lub formie.
Nawet programiści mają licencję na używanie go do makiet ekranów itp.

Zobacz /apple//a/208854/85275

Nawet jeśli go rozpakujesz, poprawisz, aby nie pojawiał się już jako czcionka systemowa i ponownie go zapakował, byłaby to inna czcionka, a podstawienie i tak nastąpiłoby,


boję się tego, ale naprawdę przeszkadza mi to, że nie jestem zainteresowany czcionką, chcę po prostu użyć szablonów ios9 do szkicu, więc jest inny sposób (oprócz wykupienia członkostwa programisty), aby móc używać czcionki sf z makietami na elcapitan?
iknowNothing

To tłumaczy się jako „Jak mogę uzyskać licencję na używanie tego bez kupowania licencji?” Odpowiedź jest taka sama ...
Tetsujin

w porządku, ostatnie pytanie, czy uważasz, że github.com/supermarin/YosemiteSanFranciscoFont działałby dobrze na el capitan?
iknowNothing

To czcionka systemowa - zastąpi czcionkę systemową Yosemite, a nie udostępni ją w czcionkach użytkownika.
Tetsujin

cholera, dzięki za twoją pomoc i cierpliwość.
iknowNothing

12

Początkowo trzeba było mieć konto programisty. Teraz każdy może pobrać czcionkę ze strony https://developer.apple.com/fonts/ i zainstalować ją w systemie (za pomocą aplikacji książki czcionek).

Teraz Sketch jest usatysfakcjonowany i nie ostrzeże Cię o brakującej czcionce San Francisco.


Pamiętaj, że nie zmusza cię to do zalogowania się jako programista pod powyższym linkiem. Mogłem pobrać bez uprzedniego zalogowania się na swoje konto.
Fostah,

Ale nadal nie widzę czcionki w książce czcionek
Parth Tamane

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.