Dlaczego Dashlane używa tak wielu portów?


11

Używam Dashlane do przechowywania haseł i podoba mi się to, ale mam z tym jeden problem. Korzystam z Monitora aktywności, aby zobaczyć, co się dzieje, a ostatnio coś dziwnego działo się z Dashlane.

zrzut ekranu monitora aktywności

Zarówno DashlaneAgent, jak i DashlanePluginService używają prawie 50 000 portów. Nie przeszkadzałoby mi to tak bardzo, jak fakt, że liczba portów wciąż rośnie, gdy mój komputer działa, do 90 000 w jednym przypadku.

Mam 3 pytania dotyczące tej tajemnicy:

  • Czy użycie tej liczby portów jest zamierzone dla Dashlane? (tj. dlaczego mieliby tak wiele?)
  • Czy inni ludzie doświadczają tego zjawiska?
  • Czy wysokie użycie portu powoduje problemy z komputerem?

Odpowiedzi:


2

Dla tych, którzy nie są świadomi, omawiane „porty” nie są portami sieciowymi, są to porty jądra Macha i są używane przez jądro do komunikacji międzyprocesowej. Istnieje stała liczba portów Macha, które twój system może otworzyć, aby odpowiedzieć na trzecie pytanie; tak, może to powodować problemy, gdy zbliżasz się do tego limitu. Biorąc pod uwagę, że liczba portów jest tak wysoka, wzrasta do tak wysokiej przy 90 KB lub więcej, i że nic innego w systemie nie używa niczego zbliżonego do tej liczby portów, myślę, że bezpiecznie jest powiedzieć, że Dashlane przecieka porty Mach.

Aby odpowiedzieć na twoje pierwsze pytanie, powiedziałbym, że jest to niezamierzone zachowanie Dashlane.

Aby odpowiedzieć na drugie pytanie, nie mam tego problemu; więc niektórzy inni tego nie doświadczają.

Więcej świetnych informacji znajdziesz w tym świetnym poście na temat wycieków z portów Macha w Chrome: https://robert.sesek.com/2012/1/debugging_mach_ports.html

Co bym zrobił w twoim przypadku:

  1. Odinstaluj Dashlane. Usuń także pliki z ~ / Library / Applicaiton Support / Dashlane
  2. Ponownie zainstaluj Dashlane za pomocą instalatora na ich stronie internetowej
  3. Sprawdź, czy problem powraca, a jeśli tak, skontaktuj się z pomocą techniczną Dashlane, podając numery wersji uruchomionego oprogramowania.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.