Mac 10.11 (El Capitan) - Powtarzający się błąd system.log: airportd [57]: Błąd niepowodzenia SecTaskLoadEntitlements = 22


12

Po czystej instalacji (wyczyszczone HD przed instalacją USB) 10.11 (El Capitan) zauważyłem następujący błąd w /var/log/system.log:

Oct 21 09:06:35 computer airportd[57]: SecTaskLoadEntitlements failed error=22
Oct 21 09:07:05 --- last message repeated 5 times ---

Wydaje się, że ciągle się powtarza. Wszelkie pomysły na znalezienie problemu lub procesu źródłowego?

Dzięki


ma to coś wspólnego z Wi-Fi, ponieważ wyłączenie spowodowało zatrzymanie tej wiadomości; jednak teraz widzę to często: networkd [211]: - [NETClientConnection EfektywnyBundleID] używając nazwy procesu apsd jako identyfikatora pakietu (jest to oczekiwane w przypadku demonów bez identyfikatora pakietu
Saad,

zdarza się to co 14 sekund, a teraz dwa razy dla mnie
Saad

kod SecTaskLoadEntitlements znajduje się tutaj: opensource.apple.com/source/libsecurity_codesigning/… . Na tej podstawie możemy ustalić, jaki jest błąd 22.
Saad,

Dzięki za informacje @SaSha, zrobię więcej kopania. Btw - nie widziałem żadnego „[NETClientConnection EfektywnyBundleID]” w moich logach systemowych.
Tom Baker,

Ten sam problem tutaj (wraz ze zwykłymi wyłączeniami Wi-Fi). Jakieś wieści na ten temat?
qqilihq 18.04.16

Odpowiedzi:


1

Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, oto wprowadzenie do tego, czym tak naprawdę jest / robi SecTaskLoadEntitlements:

Aplikacja (.app) w systemie OS X to tak naprawdę folder zawierający wiele plików, w tym rzeczywisty program, zasoby (grafika, dźwięki itp.), A także pliki systemowe, takie jak pliki Plist.

Jeden z tych plików plist zawiera opis uprawnień aplikacji. Uprawnienie polega na tym, że aplikacja „może” wykonać określoną czynność lub że ma pozwolenie na wykonanie określonej czynności.

Przykładami w systemie OS X mogą być aplikacje, które mają uprawnienia do uzyskania dostępu tylko do odczytu do folderu Music lub że mogą wchodzić w interakcje z urządzeniami Bluetooth, nagrywać z mikrofonu itp.

Aplikacje w sklepie OS X App Store są zobowiązane do korzystania z uprawnień w celu ich piaskownicy, co samo w sobie jest uprawnieniem.

Aby upewnić się, że uprawnień nie można zmienić ani niesłusznie uzyskać, uprawnienia są „podpisane”. Oznacza to, że twórca aplikacji używa określonego klucza kryptograficznego do „podpisywania” uprawnień.

OS X sprawdza podpis podczas ładowania nowych aplikacji i tylko jeśli jest podpisany poprawnie, załaduje uprawnienia i zastosuje je w programie.

Twój komunikat o błędzie oznacza, że ​​program „airportd” próbował załadować uprawnienia do aplikacji, ale błąd nie powiódł się. Numer 22 oznacza, że ​​podano nieprawidłowy argument (parametr).

Airportd zarządza interfejsami bezprzewodowymi (WiFi) na komputerze Mac.

Podsumowując: proces źródłowy to „airportd”, a problemem jest nieprawidłowy argument podany przy ładowaniu uprawnień.

Nie oznacza to jednak, że wystąpią jakiekolwiek błędy napotykane przez użytkownika. Jeśli nie masz żadnych problemów z interfejsami WiFi, możesz po prostu zignorować komunikaty dziennika.


0

Wygląda na to, że występują problemy ze sterownikami Wi-Fi w El Captain. Ten komunikat o błędzie spowodował duże awarie na lotniskach. Spróbuj zaktualizować system do najnowszej wersji OS X (10.11.2), wydaje się, że jest nieco lepszy.


1
Dzięki @tourdetour, chociaż zaktualizowałem do 10.11.2 i wciąż otrzymuję tę samą częstotliwość wiadomości.
Tom Baker,

Wydaje się, że jest to globalny problem z lotniskiem, rzeczywiście mam te same błędy na swoim dzienniku systemowym.
tourdetour
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.