Podłączanie starego komputera Mac do systemu rozrywki domowej


2

Mam starego MacBooka Pro z wyjściem wideo DVI, analogowym dźwiękiem (porty słuchawek i głośników) i oczywiście USB. Używam go do zarządzania biblioteką iTunes, ale jedynym sposobem na odtwarzanie zawartości iTunes w moim domowym systemie rozrywki jest połączenie Wi-Fi z urządzeniem Apple TV.

Moje pytanie: Czy istnieje realny sposób podłączenia komputera Mac do otwartego portu HDMI w moim systemie domowym? Wiem, że DVI-to-HDMI to tylko wideo, więc musiałbym dowiedzieć się, jak dodać dźwięk - co jest sednem tego ćwiczenia! (Czy istnieje coś takiego jak adapter audio analog-HDMI lub USB-HDMI?)

Dzięki!

Odpowiedzi:


1

Tak. To jest bardzo łatwe. Potrzebujesz adaptera „DVI na HDMI z dźwiękiem”. Działa w ten sposób, że pobiera dwa oddzielne sygnały, cyfrowe wideo i audio, i łączy je w sygnale HDMI, który obsługuje dźwięk.

Oto jeden z Startech, który działał naprawdę dobrze dla mnie.

Wejście Wynik

Jeśli zauważysz, DVI i RCA Audio są po stronie wejściowej, a HDMI po stronie wyjściowej. Nie są one dwukierunkowe; co oznacza, że ​​nie będzie działać w odwrotnej kolejności. Tak więc zajmie DVI i audio i skonwertuje na HDMI. Nie „wyłamie się” z HDMI na DVI i audio.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.