Dlaczego ciągle gubię „podstawienia tekstu”?


10

Jestem dużym użytkownikiem „zastępowania tekstu” lub zastępowania tekstu w systemie OS X / iOS. Prawdopodobnie mam ich setki.

W pewnym momencie niedawnej przeszłości (kilka ostatnich lat?) Apple po cichu zaczęło synchronizować je między urządzeniami zalogowanymi do tej samej aplikacji iCloud; przez jakiś czas było świetnie.

Niestety w pewnym momencie mój Macbook stracił wszystkie podstawienia, bez wyraźnego powodu. Wciąż istniały na wszystkich moich urządzeniach z iOS, ale teraz żadne z moich uzupełnień (takich jak ccommand, ooption lub sshrug) nie działało na moim laptopie. To ostatecznie się naprawiło (znowu bez wyraźnego powodu)… ale to się powtórzyło , natychmiast po zakupie i skonfigurowaniu nowego Mac Pro.

Ponieważ jest to już drugi raz, zaczynam się zastanawiać, czy ktokolwiek widział takie zachowanie lub czy wie, jak to naprawić, nie czekając na iCloud, aby się Magicznie naprawić, tak jak ostatnio.


2
Mam dokładnie ten problem. Próbowałem zrobić to, co było zalecane w dyskusjach Apple, aby usunąć plik z iCloud. To mi nie pomogło, ponieważ teraz nie mogę nawet tworzyć nowych. Mam nadzieję, że znajdziesz rozwiązania, ponieważ jest to bardzo denerwujące.
At0mic,

Miałem problem z zastępowaniem resynchronizacji z iPhone'a na Maca po usunięciu go na Macu. Upewniając się, że usunąłem wszystkie wersje, które do tego zadziałały. Mam nadzieję, że otrzymacie dobrą odpowiedź na to pytanie, ponieważ dobrze byłoby poznać źródło [i lekarstwo] na te usterki.
Tetsujin,

@IronCraftMan Odpowiem później, jeśli będę mógł się rozmnażać; ale po dodaniu nowego zakończenia na moim urządzeniu z systemem iOS (gdzie wszystkie stare wciąż się wyświetlały), wszystkie z nich ponownie zsynchronizowały się na jednym z moich komputerów…
ELLIOTTCABLE

Odpowiedzi:


1

Po usunięciu folderu com.apple.InputMethodKit.TextReplacementService z głębi heirarchii biblioteki ~ / i ponownym uruchomieniu komputerów moja bieżąca lista skrótów zamiany tekstu jest dostępna na dwóch komputerach Mac, które wcześniej odmawiały synchronizacji. Oba te komputery Mac legalnie obsługują Sierra, ale nie rozpoczęły życia w ten sposób. Folder com.apple.InputMethodKit.TextReplacementService jest pochowany gdzieś w ~ / Library . Niestety, nie zanotowałem pełnej ścieżki - znalazłem ją przy użyciu Wyszukiwarki Finderów.

Aktualizacja: Znajomy na forum Ars Technica: Macintoshian Achaia informuje, że ścieżka to ~ / Library / Group Containers / com.apple.InputMethodKit.TextReplacementService

Fix Poprawka VooDoo dla synchronizacji zamiany tekstu na komputerze Macintosh - Jeff Berg - Mini'app'les


Link do PO?
ELLIOTTCABLE,

Zakładam, że miałeś na myśli link do mojego oryginalnego posta na blogu, z którego został wycięty. Niestety, bezpański znak wślizgnął się do adresu URL i link się nie pojawiał. Naprawiono teraz.
jaberg

0

Zauważyłem to również i po roku denerwowania udało mi się to naprawić za pomocą „brute force” ;-) To, co zadziałało, to otwarcie odpowiednich ekranów w najnowszym iOS i OS X obok siebie i wpisanie tego samego wartości dla każdego. Używam tylko 5 lub 6 skrótów, więc było to łatwe. W przeszłości aktualizowałem iOS lub urządzenie Mac, a moje zmiany zostały zastąpione przez inne. Więc to zadziałało, spróbuj.


0

Tak się zdarzyło mi jeszcze dwa razy (teraz nawet cztery razy Go Go Apple ™! (。-_-。)) i ta sama poprawka, która rozwiązała to dla mnie, gdy pierwotnie zapytano, działała dwa razy. aby w tym momencie uznać to za rzeczywiste rozwiązanie (choć proszę dajcie mi znać, czy to również dla was działa!)

Jeśli masz inne urządzenie, z którego nie zniknęły (na przykład iPhone), pozostaw ustawienia całkowicie na swoim komputerze i dodaj jedno nowe uzupełnienie do urządzenia z systemem iOS. Przy odrobinie szczęścia wszystkie twoje stare uzupełnienia (oczywiście wraz z nowym) powinny magicznie pojawić się na komputerze!

(Należy pamiętać jednak, że może okazać się trudne do usunięcia podstawienia, więc nie dokonać wpisu coś, co będzie później kłopoty, jeśli nie można go usunąć! Proponuję coś takiego jak „afwrdhd”, że będziesz nigdy nie próbuję pisać).


Zdarzyło mi się to w zeszłym tygodniu. Poprawka, którą opisałem powyżej, zajęła około dwóch dni, aby „zsynchronizować”, ale znowu zadziałała. Uff
ELLIOTTCABLE,

0

Dla mnie było to spowodowane działaniem aplikacji Flycut po ustaleniu potwierdzenia w menu „Zapisz zapomniane elementy na pulpicie:”. Po usunięciu potwierdzenia zeskanuj wiadomości tekstowe na pulpicie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.