BootChamp nie działa już na El Capitan, jaki jest najszybszy sposób na uruchomienie systemu Windows?


11

Odkąd OS X El Capitan, BootChamp, narzędzie, które pozwala bezpośrednio uruchomić ponownie system Windows z paska menu (bez konieczności przytrzymywania klawisza opcji), nie działa. Wyjaśnienie dewelopera można znaleźć tutaj.

Jak mogę szybko uruchomić system Windows, najlepiej z paska menu?

Być może sposób na spakowanie AppleScript do ikony paska menu? Nie chcę wyłączać SIP tylko dla BootChamp.


Ciekawy. Wiem, że Boot Runner obsługuje BootCamp bez konieczności wyłączania SIP na Macu. Czy widzisz obraz systemu Windows jako opcję rozruchową w okienku preferencji Dysk startowy w Preferencjach systemowych?
bmike

@bike robię. Aby to wyjaśnić, Boot Camp działa doskonale w systemie Windows 10. Boot Champ pozwala mi pominąć całą opcję wstrzymania podczas uruchamiania, z szybkim ponownym uruchomieniem w systemie OS X. Z notatki programisty: „Po kliknięciu„ Uruchom ponownie w systemie Windows ” Błąd „Błogosław nie powiodło się” pojawi się z komunikatem „Nie można ustawić właściwości urządzenia rozruchowego” ... Dokumentacja Apple wyraźnie stwierdza, że ​​narzędzie błogosławienia nie może być dłużej używane z powodu SIP, więc żadna aktualizacja BootChamp nie będzie w stanie obejść tego problemu. „ Myśli?
user2957365,

Tak - wolny sposób może być teraz najszybszy. Nie uważam wyłączania SIP za warte wymiany na szybki restart, ale przypuszczam, że można to zrobić również.
bmike

Ponieważ do niedawna żyliśmy bez SIP, osobiście nie miałbym problemu z wyłączeniem go, jeśli to ułatwi mi życie. Zwłaszcza, jeśli wykonujesz większość pracy w systemie Windows, a zatem jest mało prawdopodobne, aby napotkał zagrożenia podczas działania systemu OS X.
Dav

Odpowiedzi:


1

Możesz spróbować wyłączyć ochronę integralności systemu dostarczoną z El Captain. Jeśli chcesz to zrobić (na własne ryzyko), zobacz Wyłącz ochronę integralności systemu (bez rootowania) .

Tak naprawdę mówią o podanym linku:

Sądzę, że jest to spowodowane zmianami związanymi z nową funkcją „rootless” lub ochroną integralności systemu w El Capitan (więcej informacji). Nie wiadomo w tej chwili, czy jest to błąd, czy funkcja. Jeśli jest to błąd, oznacza to, że Apple powinien naprawić go w przyszłym wydaniu punktowym, na przykład 10.11.1. Jeśli jest to funkcja, muszą zaktualizować swoje narzędzie błogosławieństwa i całkowicie usunąć zestaw funkcji.

Ochrona przed rootowaniem lub ochrona integralności systemu ma na celu odmowę aplikacji edycji plików związanych z systemem. Sposób, w jaki działa BootChamp, polega na użyciu polecenia blessdo zmiany bieżącego dysku rozruchowego. To już nie działa z włączonym rootowaniem. Inne oprogramowanie, takie jak Refind, nie działa już dzięki rootless. Ochrona integralności systemu ma na celu zapobieganie uszkodzeniom komputera przez aplikacje. Wyłączenie go jest względnie bezpieczne, ale upewnij się, że wiesz, jakie aplikacje są uruchamiane na komputerze Mac.


0
  • Otwórz Preferencje systemowe
  • Dysk startowy
  • odblokuj kłódkę (lewy dolny róg okna), jeśli jest zamknięta
  • Wybierz system operacyjny Windows
  • Naciśnij ponownie uruchom

Jeśli włączysz skrypty interfejsu użytkownika, możesz to również zautomatyzować za pomocą Automatora.

Mniej dobrą opcją byłoby wybranie pakietu oprogramowania do wirtualizacji, który umożliwia uruchamianie z partycji BootCamp bez konieczności ponownego uruchamiania systemu OS X. Skróciłoby to drastycznie czas wchodzenia do systemu Windows kosztem oprogramowania i wymierne, ale potencjalnie pomijalne spowolnienie w Twój występ.


Nie widzę systemu operacyjnego Windows na dysku startowym. Jak naprawić dysk startowy?
aeroxy

@aeroxy Brutalna siła polegałaby na utworzeniu kopii zapasowej, wyczyszczeniu i ponownej instalacji wszystkiego. Być może warto zadać nowe pytanie z wystarczającą liczbą szczegółów, aby zrozumieć twoją sytuację? Procedura naprawy byłaby bardziej przejrzysta, gdy zawęzi ona zakres wymaganej naprawy. Może to być kilka rzeczy ...
bmike

Jak to zrobić bez użycia siły?
aeroxy

Zależy to od tego, czy używasz systemu Windows w trybie starszym, czy w trybie EFI.
Dav

-4

Po prostu pobierz aplikację o nazwie DragonVale


1
Czy możesz rozwinąć swoją odpowiedź? To trochę mało szczegółów. Być może możesz dołączyć link do pobrania oraz opis aplikacji i jej działania.
Arc676
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.