Jak wyłączyć captive.apple.com?


15

Użyłem niewygodnego routera AT&T (* coughAT & Tsymbollookslikedeathstarcough *) do zbudowania prywatnej sieci LAN. Nie ma połączeń z usługą / DSL, ponieważ nie wykrywa dostępu do Internetu (naturalnie) i wyświetli mi to okienko wyskakujące na komputerze Mac:

Wyskakujące okienko na komputerze Mac

To, jak widać, wydaje się być rodzajem okna Safari pozyskiwanego na captive.apple.com. Ponieważ nie mam połączenia DSL, wszystkie rozdzielczości DNS są tłumaczone na hosta routera. Oznacza to, że co 5 do 10 minut pojawia się to okienko wyskakujące. Połączenie Wi-Fi działa, ale pojawia się ten irytujący komunikat, który przerywa mi pracę.

Na iPhonie mam podobny problem, chociaż jest on bardziej konsekwentny. W Ustawieniach -> Sieć bezprzewodowa wyświetla tę samą stronę z prośbą o zalogowanie się. Zakładam, że taka jest funkcja captive.apple.com. Wiem, że miejsca takie jak McDonalds lub Starbucks zrobią to, aby upewnić się, że przyszedłeś i kupiłeś coś przed połączeniem się z Wi-Fi.

Moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę wyłączyć to na komputerze Mac, aby nie musiałem martwić się tym wyskakującym okienkiem? IPhone jest drugorzędnym problemem, ale dobrze byłoby mieć na to rozwiązanie. Czy pozycja / etc / hosts to naprawi, czy może jest to bardziej skomplikowane?

Wersja OS X 10.11 El Capitan
2011 Mac Mini

Odpowiedzi:


15

Istnieją 3 sposoby.

  1. sudo defaults write /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.captive.control Active -boolean false

  2. Po prostu usuń (lub zmień nazwę) /System/Library/CoreServices/Captive Network Assistant.app

  3. Dodaj wpis /etc/hostszawierający127.0.0.1 captive.apple.com


I tak powinno być127.0.0.1 captive.apple.com
Daniel,

I wpis / etc / hosts nie działał
Daniel

Domyślne zapisy nie działały
Daniel

2
@Daniel Czy jesteś na El Capitan? Jeśli tak, musisz wyłączyć Ochronę integralności systemu przed zadziałaniem z plikami systemowymi.
user24601,

1
Pamiętaj, że to w ogóle nie dotyczy iPhone'a.
samh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.