Calendar.app bardzo wolno w El Capitan. Odbudować pamięć podręczną? Inne rozwiązanie?


11

Po aktualizacji do El Capitan mój przyjaciel stwierdził, że jej Calendar.app działa bardzo wolno . Kliknięcie przycisku, aby przejść do ekranu następnego tygodnia, powoduje obrócenie piłki plażowej ( nowej ). Piłka plażowa obraca się przez około pół minuty. Sprawia, że ​​aplikacja jest praktycznie bezużyteczna dla osób rezerwujących spotkania, gdy klient czeka.

Te same kalendarze udostępniane przez iCloud działają niemal natychmiast w aplikacji Kalendarz na iPada (iOS 9.0.2). Problem wydaje się dotyczyć wyłącznie komputerów Mac.

Wszystkie inne aplikacje działają dobrze. Jedynie kalendarz wolno się obraca.

Calendar.app był już irytująco wolny w Mountain Lion i Yosemite, ale jest znacznie gorzej w El Capitan. Ten komputer był aktualizowany przez lata w tych systemach operacyjnych.

Być może w lokalnych plikach Maca gromadzi się crud dla tych kalendarzy. Czy istnieje jakiś sposób na odbudowanie lub zastąpienie pamięci podręcznej Mac tych kalendarzy i uzyskanie świeżych kopii z iCloud?

Wszelkie inne obejścia lub rozwiązania?

Odpowiedzi:


6

Chyba miałem ten sam problem i właśnie znalazłem rozwiązanie - przynajmniej w moim przypadku bardzo mi pomogło. Nie tak szybko jak kiedyś, ale znacznie szybciej niż po aktualizacji do El Capitan. I nigdy więcej wirujących piłek;)

Zamknij Calendar.app, przejdź do ~/Library/Preferences/folderu domowego i usuń com.apple.iCal.plist.

Powodzenia!


Ostrożnie przejdź do odpowiedniego folderu Biblioteka / Preferencje! Ty Jak Stefan powiedział, że chcesz przejść do tego, który znajduje się w folderze użytkownika, a nie do głównego systemu.
Harv,

1
Zdecydowanie poprawiłem responsywność kalendarza. Rozwiązano również niektóre nieparzyste wartości domyślne, nie tracąc ustawień konta.
GlennG,

2

Powolny kalendarz rozwiązałem Birthday calendars, wyłączając Holiday Calendari Siri Found in Apps Calendarw preferencjach kalendarza.

Zauważyłem natychmiastową poprawę prędkości. Ponownie uruchomiłem Kalendarz, a prędkość poprawiła się jeszcze bardziej.

Podejrzewam, że powolność wynikała z funkcji kalendarza urodzin. Mam 5787 kontaktów, co powoduje spowolnienie w innym miejscu. Zauważyłem, że użycie pamięci RAM aplikacji Kalendarz wzrosło z około 300 MB do około 100 MB po wyłączeniu specjalnych kalendarzy.

Odpowiedź Stefana na Zamknij Calendar.app, przejdź do ~ / Library / Preferences / w swoim folderze domowym i usuń com.apple.iCal.plist początkowo pomogła, ale znów się zwolniło i kolejne usunięcie listy nie pomogło.

preferencje kalendarza


0

Spotkanie genialnego w Apple Store załatwiło sprawę.

Niestety człowiek, który nam pomaga, nie jest pewien, co dokładnie zrobił, co zadziałało. Jest pewien, że usunął jakiś plik preferencji, pamięć podręczną itp. Ale próbował tak wielu rzeczy, że nie jesteśmy pewni, co dokładnie to zrobiło.

Zginął także dzienniki na Console.app, ale nigdy nie miał pojęcia, co spowodowało spowolnienie lodowca.

Ale zadziałało. Porównanie dnia i nocy. Kalendarz działa teraz błyskawicznie.

Przepraszam, że nie mam konkretnego rozwiązania. Publikuję tę odpowiedź tylko po to, aby poinformować, że każdy, kto cierpi na ten problem, powinien mieć nadzieję, że uda mu się naprawić ten problem na komputerze Mac. Jest to problem po stronie klienta, a nie po stronie serwera problem kontrolowany przez Apple.

Przed eksperymentowaniem upewnij się, że masz dobrą kopię zapasową (lub dwie).


0

To nie jest odpowiedź, ale może wskazówka we właściwym kierunku. Mam 2 kalendarze zsynchronizowane z moją aplikacją iCalendar: jeden to iCloud i jest szybki, drugi to kalendarz wymiany i ma problem z piłką plażową.

Może to kwestia wymiany?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.