Zatrzymaj przeciąganie w / kliknięcie zamiast zwolnienia


0

Obecnie używam OS X Yosemite 10.10.5 na MacBooku Pro z połowy 2015 roku. Mam włączoną opcję „dotknij, aby kliknąć” i mam włączone przeciąganie bez blokady przeciągania. Obecnie jestem w stanie kliknąć dwukrotnie, aby rozpocząć przeciąganie, a następnie przeciąganie zatrzymuje się, gdy podnoszę palec. Chcę również móc zakończyć przeciąganie, klikając, aby pełna sekwencja wyglądała jak kliknięcie-naciśnięcie-przeciągnięcie-kliknięcie zamiast zwolnienie-naciśnięcie-dotknięcie-przeciągnięcie. Mogę to zrobić na moim 2011 Macbooku Air, również z Yosemite. Naprawdę wydaje mi się nienaturalne, że przeciąganie jest kontynuowane po kliknięciu w dół i nadal zamierzam kończyć przeciąganie w ten sposób. Czy muszę zerwać z nałogiem, czy jest to możliwe?

Odpowiedzi:


1

Otwórz Preferencje => Dostępność.

Wybierz Mysz i gładzik

Kliknij Opcje gładzika ...

i pod opcją Włącz przeciąganie, którą należy zaznaczyć, powinieneś pokazywać z blokadą przeciągania .

Wybierz inny tryb:

Włącz opcje przeciągania

Być może będziesz zadowolony z jednego z pozostałych dwóch trybów.


Próbowałem wszystkich tych trybów. Żadna z nich nie ma funkcji, której szukam, która jest obecna w MacBooku Air 2011.
Kwas

Przeciąganie z blokadą przeciągania działa tak, jak opisano na moim gładziku na aluminiowym Macbooku z końca 2008 roku (albo dotknij-dotknij-przeciągnij-dotknij lub dotknij-dotknij-przeciągnij-kliknij). Miałem naprawdę dużo czasu, kiedy ustawiłem interwał stuknięcia w prawo (kliknięcie i przeciągnięcie działa w dowolnym trybie). Uważam, że przeciąganie trzema palcami jest jednoznaczne. Można go również włączyć w Preferencjach gładzika w zakładce Wskaż i kliknij.
user90735,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.