Mac nie wyświetli okna logowania WiFi po aktualizacji do El Capitan


31

Nie wiem, czy aktualizacja do El Capitan jest istotna, czy nie, ale ostatnio zauważyłem, że nie mogę połączyć się z Internetem za pośrednictwem publicznych hotspotów WiFi na moim MacBooku Pro.

Mogę połączyć się z sieciami Wi-Fi i powiedzieć, że moja domowa sieć Wi-Fi wymaga hasła WPA. Ale teraz, kiedy łączę się z publicznymi hotspotami Wi-Fi, nie otrzymuję już okna modalnego, które zwykle prosi mnie o zalogowanie się przy użyciu mojego konta u tego dostawcy.

Czy to ustawienie, czy coś, co mogło zostać wyłączone w El Capitan? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę sprawić, aby komputer Mac ponownie wyświetlał te moduły? (Nie wiem nawet, jak się nazywają, więc nie jestem pewien, jakich wyszukiwanych haseł użyć).


1
Czy ktoś wie, która aplikacja lub proces jest odpowiedzialny za ładowanie okna dialogowego logowania i zawartości?
Jason Harrison

Wyłączenie serwera proxy Shocksocks socks5 (byłem w Chinach) rozwiązało ten problem.
Sumesh

Jeśli masz ten problem na Catalinie, jest to jedyne rozwiązanie, które dla mnie zadziałało: poweruser.blog/…
Lucas Janon

Odpowiedzi:


31

dla mnie ta sztuczka zawsze działała - nawet na iPhonie!

Przejdź bezpośrednio do ekranu logowania: http://captive.apple.com/hotspot-detect.html


2
Witamy w Zapytaj inaczej! Nie udzielaj odpowiedzi tylko za pomocą linku. Szukamy odpowiedzi, które zawierają wyjaśnienie, dlaczego odpowiada na pytanie, a także dlaczego jest to najlepsza odpowiedź. Linki mogą się zmieniać w miarę upływu czasu, a wtedy stracimy kontekst pytań i odpowiedzi. Zobacz Jak odpowiedzieć, aby uzyskać informacje o tym, co stanowi dobrą odpowiedź. - Z recenzji -
fsb

Więcej informacji na temat Captive Wifi Networks - ale chcesz uzyskać większy kontekst odpowiedzi - support.apple.com/en-us/HT204497
YoYo

2
@ fsb Myślę, że w tym przypadku odpowiedź tylko na link jest w porządku, ponieważ rozwiązaniem jest po prostu przejście do linku.
Tot Zam

Dzięki @TotZam. Odpowiedź należy edytować, aby wskazać oczekiwany wynik, jeśli jedynym krokiem jest przejście do adresu URL. Jeśli chcesz to zrobić i masz odpowiednią reputację, możesz dokonać edycji, aby dodać te informacje.
fsb

To świetna wskazówka, którą warto wiedzieć, dziękuję za udostępnienie! Byłem na gościu wifi nie mogąc uzyskać dostępu do Internetu, mimo że byłem podłączony do Wi-Fi. Zdałem sobie sprawę, że po podłączeniu nie wyskakuje już z niewoli portal, więc pomyślałem, że to jest problem, chociaż nie mogłem znaleźć rozwiązania. To zadziałało natychmiast i nauczyło mnie czegoś, jestem pewien, że będę często używać i udostępniać.
TryTryAgain

24

Rozwiązałem ten problem, usuwając moje niestandardowe wpisy DNS. Wolę korzystać z Google Public DNS, co zakłóca ekran logowania.

Problem odkryłem, uruchamiając aplikację Diagnostyka sieci po napotkaniu tego problemu na niedawno zaktualizowanej MBP Retina (Yosemite -> El Capitan). Aby uruchomić aplikację, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Preferencje systemowe
 2. Wybierz sieć
 3. Kliknij opcję Pomóż mi ...
 4. Kliknij Diagnostyka ...
 5. Po uruchomieniu aplikacji wybierz Wi-Fi i kontynuuj
 6. Rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez aplikację (problemy mogą być inne niż moje)

Zrobiłem to dla mnie, zmieniając mój DNS na serwery DNS Google.
Evan R

6
Tak, zrobiłem to dla mnie na lotnisku w Montréal. Korzystałem z serwerów DNS i OpenDNS Google (8.8.8.8). Zamiast usunąć te ustawienia, wybrałem Sys Prefs> Sieć> Lokalizacje (pop up)> Edytuj lokalizacje i kliknąłem przycisk „+”, aby utworzyć nowy profil lokalizacji. Domyślnie nowe ustawienia nie zastępują DNS. Kliknij przycisk „Zastosuj”, aby zastosować. Wszystko poszło dobrze. Ponownie dołączył do wifi na lotnisku i natychmiast pojawił się panel logowania. Później mogę wrócić do mojego zwykłego profilu „Lokalizacja”. Dzięki!
Basil Bourque,

@BasilBourque powinieneś zrobić z tego faktyczną odpowiedź. Moje niestandardowe wpisy DNS również przeszkadzały.
RubberDuck,

9

Po kilku godzinach szukania rozwiązanie to zadziałało: Rozwiązywanie uporczywych problemów z połączeniem Wi-Fi w systemie Mac OS X.

Podsumowując, wyłącz Wi-Fi, a następnie przenieś następujące pliki do folderu na pulpicie (na przykład).

/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.airport.preferences.plist

/Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.network.identification.plist

/Library/Preferences/SystemConfiguration/NetworkInterfaces.plist

/Library/Preferences/SystemConfiguration/preferences.plist

Następnie uruchom ponownie komputer, włącz ponownie WiFI, połącz się z siecią, a okno dialogowe logowania powinno zostać wyświetlone. Dla mnie druga z powyższych nie istniała, więc właśnie przeniosłem drugą 3. Jeśli to zadziała, możesz usunąć przeniesione pliki.


to jest jedyne ostateczne rozwiązanie, które zadziałało dla mnie: inne nie przyniosły efektu ... Dzięki człowieku uratowałeś mnie od 1 godziny utraty włosów!
numediaweb

Naprawiłem to dla mkdir wifi && sudo mv /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.airport.preferences.plist ~/wifi && sudo mv /Library/Preferences/SystemConfiguration/NetworkInterfaces.plist ~/wifi
MacO

8

Moja poprawka była bardzo prosta. Usunąłem ustawione na stałe wpisy DNS, które miałem skonfigurowane. 8.8.8.8 i 8.8.4.4, które moim zdaniem są serwerami Google DNS. Mam nadzieję, że to komuś pomoże.


3

Miałem ten problem ze świeżą instalacją OS X El Capitan. Musiałem utworzyć nowego standardowego użytkownika (nie administratora) i zalogować się, aby uzyskać publiczną stronę logowania do Internetu. Powrót do administratora przywrócił Wi-Fi jak zwykle. Z pewnością błąd.

PS Znaleziono to obejście na: https://discussions.apple.com/message/29042350#29042350


Dzięki wielkie! Spróbuję to następnym razem, gdy będę poza moim komputerem MacBook.
Martin Bean,

Próbowałem wyżej i to nie zadziałało. Zrealizowane dzisiaj, ponieważ użytkownik, którego wcześniej stworzyłem, był użytkownikiem administracyjnym. MUSI być standardowym użytkownikiem.

Link dead, co to powiedziało, cokolwiek o „dlaczego”?
rogerdpack

Tak, to działało dla mnie na Catalinie, naprawdę naprawdę nie jest idealne, ale lepsze niż nic - żadna z pozostałych rzeczy nie działała dla mnie
sdailey

1

Miałem dokładnie ten sam problem i po wielu próbach i błędach zadziałało to dla mnie: -

 1. Przejdź do Preferencji sieciowych
 2. Wyłącz Wi-Fi
 3. Ponownie włącz Wi-Fi
 4. Zanim sieć „dołączy”, sieć ręcznie wybierz ją z listy rozwijanej Nazwa sieci
 5. Dla mnie to ostatecznie spowodowało pojawienie się wyskakującego okienka

Brzmi jak voodoo - nie mam pojęcia, dlaczego to działało, ale zadziałało!


To właśnie dla mnie na moim MacBooku Pro 2019.
Jason Southwell

1

Miałem ten sam problem. Próbowałem każdej opcji, która została podana w tej sekcji, ale nadal nie działała, a następnie z innego forum ktoś powiedział, że spróbuj wpisać www.apple.com i działało dobrze. Nie jestem pewien, czy jest to długoterminowa poprawka, ale wyskakujący ekran logowania ostatecznie się pojawił.

Mam nadzieję że to pomoże


wpisujesz to w swojej przeglądarce?
rogerdpack

0

Myślę, że okno modalne (login) właśnie ładuje stronę internetową. Przez większość czasu, jeśli jesteś podłączony do sieci Wi-Fi, ale nadal musisz się zalogować za pomocą okna modalnego, jeśli wpiszesz coś w pasku adresu, zostaniesz przekierowany na stronę logowania. Dzieje się tak również w moim telefonie, ale muszę mieć wyłączoną transmisję danych mobilnych, w przeciwnym razie przeglądarka załaduje stronę za pomocą danych mobilnych.

Jeśli z jakiegoś powodu nie zostaniesz przekierowany, jeśli znasz adres strony, na którą chcesz zostać przekierowany, ręczne wpisanie go czasami działa dla mnie.

Jeśli zdołasz zostać przekierowany w przeglądarce telefonu, możesz po prostu wpisać ten adres również na swoim komputerze. To działało dla mnie teraz, musiałem skopiować adres jak http://10.19.0.1:3442. Adres URL był właściwie dłuższy, ale potrzebna była tylko ta pierwsza część. To z powodzeniem doprowadziło mnie do strony, na której mogłem wprowadzić hasło do Wi-Fi. Jakoś musiałem potem wyłączyć i włączyć Wi-Fi (to wcześniej nie działało), ale na szczęście nie musiałem ponownie wpisywać hasła.


0
 1. Usuń sieć Wi-Fi
 2. Dołącz ponownie
 3. Gdy poprosi o poświadczenia, wyłącz opcję zapamiętywania danych logowania.

Zabawne jest to, że nie przechodzi przez ekran logowania, tylko modalne okno dialogowe jest wyświetlane.

Nie zagłębiając się w szczegóły, zakładam, że należy wygenerować nowy token logowania, a zapamiętane logowanie nie jest po prostu dobre.

Inną opcją, która wydaje mi się działać, jest uruchomienie Firefoksa. Albo pojawi się ekran logowania, albo na banerze poinstruuje, że najpierw może być wymagane logowanie (kliknięcie przycisku / linku w banerze spowoduje przekierowanie do ekranu logowania)


0

Miałem ten sam problem, nawet na Sierra, gdy próbowałem zalogować się do sieci publicznej. Sieć „Pomóż mi ...” nie wykonała dla mnie pracy. W rzeczywistości poinformował, że połączenie sieciowe jest w porządku. Muszę kliknąć „Zaawansowane” w zakładce Ustawienia sieci i DNS. Kliknij link w polu Wyszukaj domenę w przeglądarce, aby ostatecznie wyświetlić stronę z terminem.


0

Ten blog był pomocny, gdy napotkałem dzisiaj ten problem.

W szczególności wyczyszczenie pamięci podręcznej DNS, a następnie ponowne połączenie WiFi rozwiązało to:

sudo killall -HUP mDNSResponder
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.