Macbook Air w połowie 2011 r. zmienia aplikacje po przebudzeniu


8

Kiedy mój nowy Macbook Air (13 "w połowie 2011 r., Lew) budzi się ze snu (otwierając pokrywkę, klikając myszką lub naciskając spację), zwykle budzi się do ostatniej aplikacji, z której korzystałem, a następnie zmienia aplikacje tak, jakby nacisnął Alt-Tab.

  1. Czy ktoś jeszcze zaobserwował to zjawisko i
  2. Czy ktoś wie, co może być przyczyną

1. Nigdy nie widziałem tego na moim MacBooku 2007. 2. Zablokowany klucz?
dan8394,

1
Czy klikanie lub pisanie (budzenie) powoduje przełączanie aplikacji? Czy próbowałeś wyrobić sobie nawyk budzenia komputera Mac za pomocą klawisza Shift, co nie powinno mieć takiego efektu? No tak, samo otwarcie pokrywy budzi go, więc założę się z 95% pewnością, że twoje kliknięcia lub naciśnięcia klawiatury są rejestrowane jako znaczące wejście, nie budząc twojego MBA!
Jared Updike,

Po wznowieniu otwierania pokrywy (bez naciskania klawiszy / gładzika) nadal dostaję przełącznik aplikacji.
Daniel

Czasami mi się to zdarzało podczas zamykania aplikacji, a nie podczas wybudzania komputera ze snu, ale uważam, że podstawowy „problem” jest taki sam. Pozwól mi wyjaśnić. Często używam Spacji, a zrozumiałe zachowanie podczas zamykania aplikacji na określonej przestrzeni powinno tam pozostać; jednak niektóre aplikacje „kradną” ostrość i rzucają mnie w inne miejsce. Dwie ostatnie aplikacje, które pamiętam, które miały ten problem, to Adium i Sparrow, choć teraz ten problem zniknął. Nie wiem, czy problemem jest jakaś konkretna konfiguracja po stronie użytkownika, usterka w systemie operacyjnym czy błąd w aplikacji. Przepraszam, że nie prov
nikolovski

Nie mogę uwierzyć, że to wciąż nie jest naprawione! Zdarza się również na moim nowym MBA.
Emil,

Odpowiedzi:


4

Jest to związane z Preferencjami systemowymi, gdy wyświetla monit o podanie hasła po przebudzeniu. Zmień to na nigdy, a zniknie (mniej bezpieczne) lub zawsze (bardziej bezpieczne, ale PITA). Oto link, który mi pomógł:

https://discussions.apple.com/thread/3268136?start=0&tstart=0


Niesamowite! To wydaje się być problemem. Nie dbam o rozwiązanie, ale działa.
Daniel

Bah. Problem wydaje się powracać (rzadziej, ale nadal występuje) pomimo tej poprawki.
Daniel

2

Napraw swoje uprawnienia do dysku.

Uruchom ponownie system, a następnie naciśnij klawisz ALT. Wybierz partycję odzyskiwania, a następnie użyj Narzędzia dyskowego, aby naprawić uprawnienia.

Myślę, że uprawnienia naprawiają się lepiej, gdy nie używasz woluminu, na którym jesteś zamontowany.


FWIW, robi to od pierwszego dnia, kiedy po raz pierwszy uruchomiłem go w stanie fabrycznym, ale spróbuję.
Daniel

Nie działało :-(
Daniel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.