Powtarzające się awarie „sugerowanych”


14

System operacyjny OS X 10.11 działał bez problemów od momentu jego wydania - do dzisiaj, kiedy suggestdzaczął się ciągle zawieszać (co kilka minut, aż co 30 sekund).

Co to jest suggestdi jak mogę go wyłączyć (ponieważ jego jedyną funkcją wydaje się być awaria)?


Process:        suggestd [23293]
Path:         /System/Library/PrivateFrameworks/CoreSuggestions.framework/Versions/A/Support/suggestd
Identifier:      suggestd
Version:        1.0 (354.10)
Code Type:       X86-64 (Native)
Parent Process:    ??? [1]
Responsible:      suggestd [23293]
User ID:        501

OS Version:      Mac OS X 10.11 (15A284)
Report Version:    11

System Integrity Protection: enabled

Crashed Thread:    3 Dispatch queue: com.apple.NSXPCConnection.m-user.com.apple.rtcreportingd

Exception Type:    EXC_CRASH (SIGABRT)
Exception Codes:    0x0000000000000000, 0x0000000000000000
Exception Note:    EXC_CORPSE_NOTIFY

Application Specific Information:
*** Terminating app due to uncaught exception 'NSInternalInconsistencyException', reason: 'RTC config incorrect - no backends found;'
abort() called
terminating with uncaught exception of type NSException

1
patrząc na ten wątek w Apple , sugeruje zrobienie czegoś z nowym ~/Library/Suggestions/folderem. Jednak na moim właśnie zaktualizowanym komputerze do MacOS10.11 nie mam tam folderu Sugestie. A SIP (ochrona integralności systemu) nie pozwala mi na stworzenie pustego. Kusi mnie, aby wrócić do Yosemite.
Michael Dautermann

2
po wyłączeniu SIP i utworzeniu Suggestionsfolderu „ ” moje stale wyświetlane dzienniki awarii sugerują zatrzymanie. tak!
Michael Dautermann

@MichaelDautermann: Wow, mam nadzieję, że to nie jedyna poprawka. Nie chcę zadzierać z tym, co właśnie zablokował Apple. Obawiam się, że spowodują inne problemy w przyszłości.
orome

2
Nadal masz 10.11.0? Czy Apple naprawiło to w aktualizacji kropek bez bałagania w SIP? Również ~ / Library nie podlega ograniczeniom SIP, więc jaki folder tworzysz @MichaelDautermann
bmike

Odpowiedzi:


7

Wyłączyłem kontaktu nowych „Pokaż znalezionych kontaktów w poczcie” funkcji (Kontakty> Preferencje> Ogólne> „Pokaż Kontakt Znalezione w programie Mail” czy „Pokaż Kontakt Znalezione w aplikacjach” w nowszych wersjach MacOS), i który wydaje się mieć zamknięte w dół suggestdawarii w moim dzienniku. To również zostało usunięte ~/Library/Suggestions/harvestqueueold, które wcześniej było wypełnione czymś, co wyglądało na kilka plików tymczasowych. Spróbuję go teraz włączyć ponownie i sprawdzić, czy awarie zostaną wznowione.


1
W systemie macOS 10.12.6 pole wyboru w preferencjach Contacts.app ma etykietę „Pokaż kontakty znalezione w aplikacjach”.
zekel

1

Używam High Sierra i suggestdmiałem awarię co 30 sekund. Żadna z powyższych sugestii nie pomogła. Próbowałem przestać, suggestdale SIP mnie powstrzymał. Skończyło się na tym, że wydaje się, że problem został zatrzymany. I edycji com.apple.suggestd.plistpliku i udał się do słownika MachServices i ustawić wszystkie usługi na NO. Zasadniczo to się wyłącza suggestd. Aby to zrobić, jest trochę skomplikowane, ponieważ plik jest zablokowany przez SIP, oto kroki.

 1. Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania. Można to zrobić ponownie uruchamiając i przytrzymując klawisze „Command” i „R”. Zwolnij te klucze, gdy tylko zobaczysz logo Apple i pasek „ładowania”.
 2. Gdy komputer Mac jest w trybie odzyskiwania, wybierz „Narzędzia” z paska menu, a następnie „Terminal”.
 3. W oknie Terminal wprowadź następującą komendę: csrutil disablespowoduje to wyłączenie SIP
 4. Uruchom ponownie
 5. Otwórz terminal i cddo/System/Library/LaunchAgents
 6. Zmień uprawnienia do katalogu, aby pisać dla każdego, uruchamiając sudo chmod a+w .
 7. Zmień uprawnienia do pliku com.apple.suggestd.plist' to write for anyone by runningsudo chmod a + w com.apple.somendd.plist`
 8. Otwórz plik w Xcode
 9. Rozwiń słownik MachServicesi zmień każdy wpis na „NIE”
 10. Zapisz plik
 11. Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania. Można to zrobić ponownie uruchamiając i przytrzymując klawisze „Command” i „R”. Zwolnij te klucze, gdy tylko zobaczysz logo Apple i pasek „ładowania”.
 12. Gdy komputer Mac jest w trybie odzyskiwania, wybierz „Narzędzia” z paska menu, a następnie „Terminal”.
 13. W oknie Terminal wprowadź następujące polecenie: csrutil enablespowoduje to ponowne włączenie SIP
 14. Uruchom ponownie

Od kiedy to zrobiłem, ta procedura suggestdnie uległa awarii (ponieważ nie jest używana) i nie zauważyłem żadnej różnicy w żadnej funkcjonalności.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.