Czy wyszukiwarka może edytować tagi plików dźwiękowych mp3, takie jak wykonawca?


15

Jak mogę zmienić wykonawcę wielu wybranych plików mp3 w wyszukiwarce?

Podobnie jak w systemie Windows możemy wybrać wiele plików mp3 i zmienić wykonawcę wszystkich wybranych plików we właściwościach.

Odpowiedzi:


9

Jestem 99% pewien, że Finder nie może zmienić tagów. Sprawdź tutaj, aby uzyskać bezpłatne edytory ID3.


1
To jest poprawne (rękojmię za ostatnią 1% szansę) - format pliku mp3 zawiera informacje o wykonawcy i chociaż wyszukiwarka używa szybkiego podglądu, aby pokazać te informacje - nie jest tak chętna do edycji wewnątrz mp3, jak do edycji wewnątrz Excel arkusz kalkulacyjny. Potrzebujesz narzędzia, które potrafi czytać / zapisywać te pliki, a na szczęście są tysiące.
bmike

1
Tak sobie myślałem ... Dzięki za udzielenie gwarancji !! :-)
daviesgeek

9

Finder nie ma sprytnych możliwości, aby to zmienić - ale Finder ma menu usług, które pozwoli ci stworzyć niestandardową usługę automatyzacji, która pomogłaby zautomatyzować proces.

Możesz wyświetlić okno dialogowe, aby uzyskać nazwę wykonawcy, zapisać ją, zaimportować utwory do iTunes i ustawić wykonawcę (i / lub wiele innych tagów)

To dobry sposób na nauczenie się automatyzacji, jeśli cię to obchodzi, ale Finder nie będzie pisał tagów mp3. iTunes uruchomi się i zrobi pisanie, gdy wyszukiwarka przekaże plik (i) i nazwę zmiennej przechowującej ciąg wykonawcy w iTunes.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Twój skrypt używa kroku importu w iTunes. Czy nie spowoduje to żadnych niepożądanych efektów ubocznych, jeśli np. ITunes jest skonfigurowany do automatycznego zarządzania biblioteką?
Rabarberski,

Tak, rzeczywiście - oznacza to, że utwory zostaną zaimportowane i będziesz musiał nimi zarządzać / usuwać. Jest to duża wada korzystania z dostarczonych narzędzi i miła zaleta narzędzi przeznaczonych do edycji tagów w miejscu.
bmike

Mówisz, że ten przepływ pracy Automatora wykorzystuje iTunes do zmiany wartości znaczników ID3 MP3. Być może lepiej byłoby połączyć pomysł z przepływem pracy z edytorami tagów ID3 sugerowanymi w zaakceptowanej odpowiedzi. W ten sposób przepływ pracy może otworzyć aplikację edytora (a może nie otworzyć jej całkowicie, jeśli można uruchomić w tle), pozwolić na dokonanie zmian, a następnie wyjść. Nie trzeba uruchamiać całej aplikacji iTunes ani importować utworów do biblioteki. W przepływie pracy można również korzystać z edytora znaczników ID3 opartego na powłoce.
LS

8

iTunes może to dla Ciebie łatwo zrobić. Nie możesz tego zrobić w Finderze, więc zrób to w iTunes. Nie potrzebujesz żadnego programu innej firmy. Ta metoda działa w przypadku iTunes na Macintosh, a także iTunes na Windows.

1) Wybierz wiele plików

wprowadź opis zdjęcia tutaj

2) Kliknij prawym przyciskiem myszy lub kliknij z wciśniętym klawiszem Control i wybierz „Uzyskaj informacje”

wprowadź opis zdjęcia tutaj

3) Przeczytaj okno dialogowe i kliknij „Tak”. wprowadź opis zdjęcia tutaj

4) W tym oknie dialogowym każda wprowadzona zmiana wpłynie na wszystkie wybrane pliki. Po zakończeniu kliknij OK. wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Bardzo ładne wyjaśnienie, ale chciałem to zrobić za pomocą Findera. Dziękuję Ci.
Bharat Patil,

Ostateczna odpowiedź brzmi zatem: Nie. Wyszukiwarka Apple Macintosh nie zapewnia żadnych środków do edycji znaczników ID3. Dlatego musisz znaleźć inny sposób, aby to zrobić.

Chodzi mi o to, Cloudlight, że Wyszukiwarka Apple Mac OS X nie zapewnia dokładnie takich samych funkcji jak Eksplorator w systemie Windows Vista. Do niektórych rzeczy na Macu potrzebujesz innych aplikacji lub narzędzi. Istnieją również pewne elementy wbudowane w komputer Mac, których sam system Windows nie może wykonać.

Najważniejsze pytanie brzmi: czy zmiany znaczników wprowadzone w iTunes rzeczywiście zmieniają znaczniki w samych plikach, czy tylko w wewnętrznej bazie danych iTunes? osobiście uważam, że iTunes jest niezwykle jednostajny i bolesny w użyciu, ale jeśli działa, ma przynajmniej jedną funkcję.
John Little

7

Dla osób poszukujących darmowego rozwiązania terminalowego

  • W przypadku pozostałych obecnych tutaj osób odpowiadających Finder (od El Capitan) tego nie robi.
  • Dotarłem na id3v2forum Linux.

Instalacja

Via HomeBrew - Zaktualizuj HomeBrew i zainstaluj polecenia

brew update && brew install id3v2

Przykładowe użycie

Zmień artystę na Prince

id3v2 -a "Prince" 01\ Wow.mp3

Zmień tytuł na Wow

id3v2 -t "Wow" 01\ Wow.mp3

3

Bardzo łatwym sposobem jest użycie VLC Media Player .

Kliknij prawym przyciskiem myszy utwór i kliknij Informacje o multimediach ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zapisuje się automatycznie do pliku.


Nie pracuj dla mnie. Brak takich opcji po kliknięciu prawym przyciskiem myszy = \
Dmitry Sazonov

2

W iTunes możesz zmienić pole (wykonawcę, album, ...) wielu plików mp3 na raz.

Jeśli nie chcesz korzystać z iTunes (co jest alternatywą dla OSX?), Pomyślę, że będziesz musiał użyć specjalnego edytora (takiego jak edytor ID3 ), aby to zrobić.


0

Jak powiedział wcześniej Wheat, nie można tego zrobić bezpośrednio w Finderze.
Im bliżej (pod względem UX) możesz to zrobić za pomocą wtyczki Finder, takiej jak darmowe oprogramowanie MP3-Info (patrz screencast ).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.