Jak wyłączyć przypadkowe wejście gładzika w Yosemite?


11

Rozwiązaniem tego problemu we wcześniejszych wersjach systemu OS X było pole wyboru w preferencjach gładzika, które mówiło „ignoruj ​​przypadkowe wejście gładzika”. Ta opcja nie jest już dostępna w Yosemite.

Czy nadal można to włączyć, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Odpowiedzi:


7

Jeśli masz gładzika dotykowego Mac , opcja ta nie jest już wyświetlana w Preferencjach systemowych, ponieważ jest włączona automatycznie. Zobacz https://support.apple.com/en-us/HT201822 .

Aktualizacja 2016-04-03-1007
Możesz spróbować BetterTouchTool . Umożliwia precyzyjną kontrolę zachowania gładzika. Trzy elementy, które mogą Cię szczególnie zainteresować:

 1. Wyłącz gesty gładzika po naciśnięciu klawisza klawiatury, aby zapobiec przypadkowym gestom podczas pisania
 2. Rozpoznawanie kciuka (odfiltrowuje kciuk i dłoń.)
 3. Ponowne włączanie gestów tylko po dotknięciu środkowego obszaru gładzika

2
Interesujące ... Myślę, że problem polega na tym, że wydaje mi się, że mój wkład nie jest przypadkowy. Może to nowy sprzęt, ponieważ moje ręce się nie zmieniły i nie miałem tego problemu po włączeniu tej opcji na poprzednich komputerach MacBook. Dzięki za odpowiedź niezależnie.

@ Tubes Mam ten sam problem, piszę, a następnie moja dłoń stuka gładzik, nowy gładzik z wymuszonym dotykiem, a następnie piszę w innej linii. Naprawdę miałem nadzieję to naprawić
Jaketr00

@tubes Czy to polecenie działa dla Ciebie? defaults write -g com.apple.trackpad.setWantsRestingTouches -bool TRUE
Itay Grudev

9

W menu zmieniłem „Click” na „Firm”.

System Peferences> Trackpad> Wskaż i kliknij

Wydaje się, że to pomogło.


Miałem to ustawienie, ale wciąż mnie to skakało. Metoda taśmy elektrycznej działa jak urok! :)
lacostenycoder

Definitley pomaga nieco w porównaniu z domyślną konfiguracją. Nadal czasami mam problemy, ale wydaje się, że to zmniejsza częstotliwość problemu.
Benzo,

5

Miałem podobne problemy po zakupie nowego MBP. To, co wydawało mi się to naprawić, polegało na wejściu System Peferences > Trackpad > Point & Clicki wyłączeniu następujących elementów:

Look up & Data (Tap with three fingers)
Force Click and haptic feedback

Ponieważ nie potrzebuję żadnej z tych funkcji, właśnie je wyłączyłem. Koduję i nie używam wielu fantazyjnych funkcji gładzika. Spróbuj skorzystać z tych opcji, aby zobaczyć, co będzie dla Ciebie najlepsze. Jeśli potrzebujesz tych opcji przez jakiś czas, prawdopodobnie możesz stworzyć skrypt, aby szybko je włączać i wyłączać.

AKTUALIZACJA: nietechniczny HACK:

Chociaż niektóre z tych sztuczek pomogły, znalazłem bardzo łatwy sposób na wyeliminowanie przypadkowych kliknięć kciukiem podczas pisania. Umieść pasek taśmy elektrycznej o szerokości 1/2 cala w górnej części gładzika. To może nie wyglądać ładnie, ale wykonuje pracę bez żadnych dodatkowych hacków!

Aby upewnić się, że obszar taśmy elektrycznej nie jest możliwy do śledzenia, użyj 2 warstw taśmy z cienkim paskiem folii aluminiowej między warstwami. Prawdopodobnie możesz użyć przezroczystej lub samoprzylepnej taśmy do górnej warstwy, aby uzyskać cieńszy profil. Uważaj tylko, aby folia nie stykała się bezpośrednio z gładzikiem, ponieważ spowoduje to wyłączenie gładzika. Zalecam cięcie folii, aby była nieco mniejsza niż taśma elektryczna.

Łatwy hack taśmy elektrycznej


1
Podczas wypróbowania dotykały dwóch warstw taśmy elektrycznej. Środkowa warstwa folii aluminiowej to powstrzymuje, ale robi się dość gruba. Dlaczego dotykanie gładzika folią jest złe?
arlomedia

Jak wspomniano, możesz wypróbować drugą warstwę z przezroczystą taśmą, aby uzyskać cieńszy profil. Jeśli folia dotknie podkładki, podkładka po prostu nie będzie działać.
lacostenycoder

1
Używam jednej warstwy folii aluminiowej pokrytej jedną warstwą taśmy elektrycznej. Aluminium dotykające gładzika nie sprawiło mi żadnych problemów. Działa to całkiem dobrze, ponieważ ma prawie dokładnie taką samą grubość jak kropla z powierzchni obudowy na powierzchnię gładzika. Obracam go na wszystkie strony (wszystkie cztery boki), ponieważ trudno mi było nie dotykać dna gładzika dłonią myszy i bokiem gładzika ręką, która pozostała na klawiaturze.
arlomedia,

3

Stworzyłem projekt, aby dokładnie rozwiązać ten problem. Pozwala dostosować rozmiar zignorowanego obszaru na gładziku, zignorowany obszar nie będzie reagował na żadne dotknięcia. To tak, jakby nie było częścią gładzika.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

Stworzyłem TouchGuard, aby dokładnie rozwiązać ten problem. TouchGuard wyłącza touchpad podczas pisania na macOS. Jest dystrybuowany jako skompilowany, binarny plik wykonywalny i plik plist, a po zainstalowaniu działa jako demon ogólnosystemowy.

Możesz pobrać i zainstalować TouchGuardplik binarny i plik plist w następujący sposób:

 1. Pobierz repozytorium z GitHub :

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 2. Wyodrębnij plik ZIP na pulpit.

 3. Uruchom to polecenie w terminalu, aby TouchGuardplik wykonywalny:

  cd Desktop
  chmod +x TouchGuard
  
 4. Skopiuj TouchGuarddo /usr/bin/folderu.

 5. Skopiuj org.amanagr.TouchGuard.driver.Daemon.plistdo /Library/LaunchDaemons.
 6. Restart.

1
Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg

@lacostenycoder Co sprawia, że ​​uważasz, że ta odpowiedź jest bardziej niebezpieczna niż jakakolwiek inna odpowiedź zalecająca pobranie pliku binarnego bez publicznego kodu źródłowego?
nohillside

@lacostenycoder Na tej stronie znajduje się wiele odpowiedzi, które zalecają pliki binarne. Nie wszyscy preferują open source.
nohillside

URUCHAMIACIE TO NA WŁASNE RYZYKO. Otworzyłem problem na github z prośbą o pokazanie kodu źródłowego, a użytkownik właśnie zamknął problem i usunąłem problemy z widoku publicznego. Jak możesz temu zaufać?
lacostenycoder

1

Aktualizacja

Rozszerzenie Karabiner Multitouch nie działa już w nowszych wersjach systemu MacOS, dlatego podczas pisania polecam włączenie przełączania dotknij-kliknij.

Użyj tego skryptu Apple, aby przełączyć „tryb pisania”, jeśli chcesz mieć pewność, że gładzik nie zepsuje Cię podczas szalonych sesji pisania

otwórz Applications > Utilities > Script Editori wklej kod z tego skryptu:

tell application "System Preferences"
  reveal anchor "trackpadTab" of pane "com.apple.preference.trackpad"
end tell
tell application "System Events" to tell process "System Preferences"
  click checkbox 3 of tab group 1 of window 1
end tell
quit application "System Preferences"

Następnie wybierz File > Exporti zapisz w, Applicationsale pamiętaj również, aby wybrać File Format > Applicationprzed zapisaniem.

Jeśli chcesz bardzo łatwo włączać i wyłączać przełącznik, możesz dodać niestandardowy skrót klawiaturowy, który uruchamiałby aplikację przełączającą

Przestarzały

Jestem obecnie na El Capitan, ale to powinno działać z każdą obsługiwaną wersją https://pqrs.org/osx/karabiner/

Możesz grać z ustawieniami i wyłączać kliknięcia kciukiem w górnej części gładzika. wprowadź opis zdjęcia tutaj więc to mniej więcej robi to, co robi mój hack na taśmie bez taśmy!

AKTUALIZACJA: Nie mogłem tego zrobić, aby całkowicie naprawić przypadkowe dotknięcie podczas pisania. Oto moja ostatnia rada:

Za 6,50 USD możesz kupić narzędzie Better Touch Tool dla komputerów Mac, które poprawia przypadkowe dotknięcie kciukiem, ale nie jest w 100% idealne.

Wypróbuj następujące ustawienia zaawansowane: wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jak uzyskać to okno z regulacją touchpada w Karabiner? Pobrałem go, ale nie mogę go nigdzie znaleźć, czy jest to osobne rozszerzenie czy coś takiego?
AlexVPerl

@AlexVPerl z preferencji karabinka wybierz Misc & Uninstall > Launch "multi-touch extension" > Area
lacostenycoder

1
dzięki za odpowiedź, ale najnowsza wersja, którą dl'ed nie ma tego przycisku, jakiej wersji używasz?
AlexVPerl,

@AlexVPerl prawdopodobnie używam bardzo przestarzałego. Nadal jestem na El Cap.
lacostenycoder
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.