Jak emulować kliknięcie prawym przyciskiem myszy w Pulpicie zdalnym Microsoft?


24

Używam przycisku ctrl, aby emulować kliknięcie prawym przyciskiem myszy w OS X na moim MacBooku ze zintegrowanym gładzikiem.

Kiedy łączę się z komputerem z systemem Windows za pomocą Pulpitu zdalnego, nie mogę używać przycisku ctrl w ten sam sposób.

Czy istnieje sposób, aby to skonfigurować, aby uzyskać kliknięcie prawym przyciskiem myszy na gładziku?


1
Jakiego sprzętu używasz do generowania kliknięć myszką w systemie OS X? Wierzę, że wsparcie dla menu kontekstowych zostało dodane przez Apple około 20 lat temu, więc drapię się w głowie, sądząc, że żadne oprogramowanie do tej pory nie będzie go obsługiwać.
bmike

Korzystałem z gładzika mojego MacBooka Pro. Pulpit zdalny przejmuje klawisz Ctrl na klawiaturze, więc nie mogę używać klawisza Ctrl, jak zwykle w systemie OS X.
Joachim Bratteli,

Edytowałem te informacje w głównym poście, aby ludzie mogli je zobaczyć - komentarze są usuwane i ukryte na podstawie tego, ile mają lat / wielu / złych. Nie są złe, ale nie chcę stracić tej ważnej części.
bmike

1
Nie uważaj mnie za bolącego przegranego, ale w jaki sposób zaakceptowana odpowiedź jest lepsza niż moja odpowiedź, która nie tylko daje alternatywy dla 3 metod wprowadzania, ale także opisuje, jak je aktywować ....
Tetsujin

1
w JoachimBratteli i @bmike - dziękuję wam obojgu za życzliwe i racjonalne wyjaśnienia. [„at” dotyczy ograniczeń systemowych dotyczących powiadomień za pomocą @ ]
Tetsujin,

Odpowiedzi:


35

Właściwie cały czas używam RDP z komputera Mac na serwery Windows. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy można zasymulować, dotykając panelu dotykowego dwoma palcami. To samo zachowanie działa z magiczną myszą i magicznym panelem dotykowym.


Pracował! Prawdopodobnie powinienem nauczyć się więcej gestów na gładziku, ponieważ od dłuższego czasu robię to „źle”.
Joachim Bratteli,

Dzięki wielkie! Nie mogę uwierzyć, że używałem Ctrl-Click na Macu zamiast stuknięcia dwoma palcami !!
Hampden123 12.04.17

należy wspomnieć, że należy to włączyć w Preferencjach systemowych -> Gładzik -> Wskaż i kliknij.
Michael

3

RDP nie jest tak naprawdę w żaden sposób konfigurowalny.
Jedyną opcją jest wysłanie go prawym przyciskiem myszy. Windows nie ma żadnej alternatywy Ctrl / Click, nawet z bezpośrednim dostępem.

Z klienta pulpitu zdalnego na komputerze Mac: często zadawane pytania

Alternatywne metody wprowadzania danych sprzętowych i szczegóły aktywacji: -

  • Standardowa mysz USB z dwoma przyciskami do komputera
  • Apple Magic Mouse: Aby włączyć kliknięcie prawym przyciskiem, kliknij Preferencje systemowe w doku, kliknij Mysz, a następnie włącz Drugie kliknięcie.
  • Apple Magic Trackpad lub MacBook Trackpad: Aby włączyć kliknięcie prawym przyciskiem, kliknij Preferencje systemowe w doku, kliknij Mysz, a następnie włącz Drugie kliknięcie.

1
W moim przypadku powinienem był po prostu użyć Secondary Click za pomocą stuknięcia dwoma palcami, ponieważ jest tak skonfigurowany cały czas bez mojej wiedzy. Dziękujemy za link do strony informacyjnej o kliencie pulpitu zdalnego @ tetsujin
Joachim Bratteli

Więc jeśli masz zwykłą mysz jabłkową z jednym przyciskiem, to jesteś wkurzony, co?
John Hascall

@JohnHascall - Mac nie ma myszy z jednym przyciskiem od około 2001 roku ...
Tetsujin

Znacznie przesadzasz. Magic Mouse została wprowadzona dopiero w 2009 roku
John Hascall

@JohnHascall - thh, staram się pamiętać, ponieważ tak naprawdę nie używam Apple dużo ... Miałem 3-przyciskowy [ADB logitech?] W połowie lat 90-tych, w tamtych czasach nie było kółka przewijania. Krążek hokejowy mojego Bondi iMac trafił do szuflady po 2 dniach, tak samo odtąd z każdą odmianą „magicznej” myszy. Nadal korzystam z Logitechs, ale obecnie 8-przyciskowy MX518.
Tetsujin

0

Musiałem sprawić, aby kliknięcia prawym przyciskiem myszy działały na maszynie wirtualnej z systemem Windows 7 dostępnej z aplikacji Microsoft Remote Desktop na komputerze Mac z systemem MacOS Sierra za pomocą myszy Apple Magic Mouse.

Przechodząc do „Preferencji systemowych ...” na Macu, wybierając „Mysz”, zaznaczając / zaznaczając „Drugie kliknięcie” i wybierając „Kliknij po prawej stronie” spróbowałem dla mnie.

Następnie, kiedy uzyskałem dostęp do mojej maszyny wirtualnej z systemem Windows, kliknięcie raz po prawej stronie myszy włączało menu podręczne, do którego musiałem uzyskać dostęp.


Zgadzam się, że byłaby to odpowiedź, gdyby pytanie dotyczyło magicznej myszy. Dla gładzika masz podobną konfigurację w „Preferencjach systemowych ...” -> „Trackpad”. Domyślna konfiguracja to „Kliknij dwoma palcami”, aby uzyskać „kliknięcie wtórne” na gładziku. Może być tak, że pytanie postawione w tytule „Jak emulować kliknięcie prawym przyciskiem myszy w Pulpicie zdalnym Microsoft?” powinien był stwierdzić, że chodzi o gładzik.
Joachim Bratteli

0

Chociaż jest to stary problem, ten problem mnie uderzył, ale nie uzyskałem zadowalających rezultatów przy wspomnianych wyżej zmianach gładzika. Udało mi się jednak uzyskać coś, co działa dobrze dla mnie za pomocą Keyboard Maestro . Utworzyłem dwa nowe makra i ograniczyłem ich uruchamianie tylko wtedy, gdy aktywna jest aplikacja Microsoft Remote Desktop. Oba makra używają akcji „Przesuń lub kliknij myszką”, jeden zestaw emituje „środkowy przycisk”, a drugi emituje „prawy przycisk”. Do wyzwalania makr używam „Ten klucz urządzenia” ustawiony na „Apple Internal Keyboard / Trackpad Button 1” z modyfikatorami ustawionymi na „^” (Control), aby wyzwolić zdarzenie prawego przycisku myszy i „⌥” (opcja), aby wyzwolić zdarzenie środkowego przycisku.

Wyślij prawy przycisk myszy


-1

Klawisz kontekstu, inaczej klawisz menu, powinien być taki sam, jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy w miejscu kursora tekstu. Shift-F10 powinien być taki sam jak klawisz kontekstu.


Komputer Mac nie ma klawisza kontekstu / menu. Czy faktycznie przetestowałeś coś z tego ... na komputerze Mac?
Tetsujin,

To mogłoby być rozwiązanie, gdyby Shift-F10 emulował klucz kontekstowy w systemie Windows z mojego MacBooka Pro, a pozycja wskaźnika zostałaby wzięta pod uwagę. Nie dotyczy obu punktów. Na moim MacBooku Pro Shift-Fn-F10 działa, aby wywołać funkcję menu kontekstowego. Nadal; Funkcja menu kontekstowego w systemie Windows została zaprojektowana tak, aby uzyskać menu kontekstowe dla bieżącego zaznaczenia, a nie wskaźnik myszy, tak jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy.
Joachim Bratteli,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.