Jak mogę „umieścić na czarnej liście” sieć bezprzewodową na komputerze Mac?


19

Moja domowa sieć Wi-Fi jest chroniona hasłem, tak jak powinna. Mój sąsiad nie jest. Ponieważ mam sieć chronioną hasłem, mój komputer ciągle dołącza do moich sąsiadów zamiast mojego. Przeniosłem moją sieć na szczyt listy „preferowanych” sieci bezprzewodowych, ale jeśli moja sieć z jakiegokolwiek powodu nie działa, mój komputer ponownie dołącza do sieci sąsiada. Nigdy nie chcę dołączać do sieci mojego sąsiada. Czy istnieje sposób na to, aby mój komputer nigdy nie dołączał do określonej sieci, tj. „Czarnej listy”?

Odpowiedzi:


21

Usuń go z listy „Preferowanych sieci”, aby zatrzymać automatyczne łączenie.

  • Przejdź do „Preferencje systemowe”> „Prefabrykat sieci”.
  • Wybierz „AirPort” (lub „WiFi” na Lion) po lewej stronie.
  • Kliknij przycisk „Zaawansowane”.
  • W wynikowym arkuszu wybierz kartę „AirPort” (lub „WiFi”). (Powinien być najbardziej na lewo.)
  • Wybierz sieć Wi-Fi sąsiada z listy i naciśnij przycisk „-” (minus).
  • Żyj z radością, nigdy więcej nie łącząc się [automatycznie]!

1
Poza tym kolejność, w jakiej wymienione są sieci, to kolejność, w jakiej komputer będzie próbował się połączyć. Jeśli twoja sieć jest wyższa niż twoi sąsiedzi, będzie wolała twoją - nie trzeba jej usuwać.
Hank

1
Niestety nie zawsze tak jest. W moim biurze mam dwie sieci bezprzewodowe, „oficjalną” częściowo zepsutą i „nieoficjalną”, którą niektórzy z nas postawili. Istnieje również kilka sąsiadujących sieci. Moja nieoficjalna sieć znajduje się na mojej liście przed oficjalną, ale często dostaję oficjalną :( Prawdziwa czarna lista byłaby świetna.
Dan Pritts

@DanPritts Prawdopodobnie dlatego, że Twój Mac zobaczył „oficjalną” sieć przed „nieoficjalną” siecią i połączył się z nią. Musisz usunąć oficjalną sieć, aby zapobiec przyszłym połączeniom. (
Nawiasem mówiąc

Zgadzam się, że właśnie dlatego tak się dzieje. Wiem, że pojawił się ponownie po usunięciu go opisaną metodą. To powiedziawszy, nie mogę definitywnie powiedzieć, że nigdy więcej nie zgodziłem się na połączenie z „oficjalną” siecią, co przywróciłoby to moją listę. Aby odpowiedzieć na twoje pytanie, czarna lista nigdy by się nie pojawiła pod kartą dostępnych sieci, gdy Mac po raz pierwszy próbował się połączyć.
Dan Pritts

2
To nie jest dobre rozwiązanie: jeśli masz iPhone'a, który korzysta z tego samego pęku kluczy, ale chcesz, aby łączył się z tą siecią, również zostanie usunięty.
Thomas
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.