OS X nie może odmontować dysku


18

Mój 1 TB LaCie Rugged THB uznał, że to dobry pomysł, aby nagle przestać działać. Jeśli otworzę go na dysku, czasem widzę rzeczywistą nazwę partycji, ale najprawdopodobniej nie jest to prawdziwa nazwa.

W terminalu próbowałem:

diskutil list
/dev/disk0
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *251.0 GB  disk0
  1:            EFI EFI           209.7 MB  disk0s1
  2:         Apple_HFS Macintosh HD      140.0 GB  disk0s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk0s3
  4:    Microsoft Basic Data BOOTCAMP        110.1 GB  disk0s4
/dev/disk1
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   FDisk_partition_scheme            *1.0 TB   disk1
  1:         Apple_HFS             150.1 GB  disk1s1
  2:         DOS_FAT_32 BAK_WIN         150.0 GB  disk1s2
  3:         Apple_HFS             100.0 GB  disk1s3
  4:         DOS_FAT_32             120.0 GB  disk1s5
  5:         DOS_FAT_32             480.1 GB  disk1s6

A następnie odmontuj to:

$sudo diskutil unmountDisk force disk1

dał to: Wymuszone odmontowanie dysku 1 nie powiodło się: nie można odmontować co najmniej jednego woluminu Niż dla każdego dysku:

$sudo diskutil unmount force disk1sn

Zawsze: dysk1sn był już odmontowany

Ponieważ nie byłem w stanie nic zrobić z moim zewnętrznym dyskiem twardym, desperacko próbowałem wymazać wszystko na nim, w tym pliki nieskopiowane, ponieważ był to plan tworzenia kopii zapasowych. To była próba:

$ sudo diskutil eraseDisk JHFS+ DISK_VOLUME disk1
Started erase on disk1
Unmounting disk
Error: -69888: Couldn't unmount disk

Ale to też nie zadziałało. Jeśli masz jakiś pomysł, aby uruchomić dysk twardy lub nawet zabezpieczyć pliki, byłbym bardzo wdzięczny.

Prawie zapomniałem o tym z Narzędzia
dyskowego : Narzędzie dyskowe nie może naprawić tego dysku. Wykonaj kopię zapasową jak największej liczby plików, sformatuj dysk i przywróć pliki z kopii zapasowej.


Żeby było jasne - nie potrzebujesz żadnych plików z tego dysku, po prostu chcesz, aby został skasowany i ponownie uruchomiony?
bmike

Chciałbym mieć pliki, ale jeśli nie ma innego wyjścia, byłbym wdzięczny za to, że mogę z nich ponownie skorzystać. Oznaczałoby to jednak utratę wielu zdjęć: - /
Peter

Odpowiedzi:


22

Dla mnie żadne z rozwiązań nie działało: sudo unmount, sudo unmountDisk, unmountDisk force itp., Z / dev / disk4, / dev / disk4s1, / dev / disk4s2 i tak dalej. Wszystko zawiodło. Ostatnia próba - eraseDisk - dała mi ten sam błąd: Błąd: -69888: Nie można odmontować dysku

Następnie postanowiłem sprawdzić, czy na mojej drodze są jakieś procesy, więc uruchomiłem sudo lsof|grep disk4i znalazłem proces działający na jednej z moich partycji. Zabiłem identyfikator procesu i nagle dysk ponownie się zamontował! Sukces!


Cóż, dysk nie działał do dziś. Ale zachowałem to, zobaczmy, co da się zrobić :)
Peter

Powodzenia, mam nadzieję, że to zadziała!
Dannid,

Chociaż wierzę w twoją odpowiedź (znalazłem ją również na innych blogach), mój system nie rozpoznaje dysku. Ale i tak dziękuję :)
Peter

@PeterSchmucki czy w ogóle widzisz dysk po uruchomieniu diskutil? (Mam większe doświadczenie w naprawianiu uszkodzonych dysków w systemie Windows, więc byłoby to moje następne rozwiązanie: znajdź maszynę z systemem Windows i zagłęb się w nią.)
Dannid

Nie mogłem go zobaczyć diskutilostatnim razem, jednak czasami widzę dysk w systemie Windows 7. Mam partycję na głównym dysku, mogę uruchomić system z Windows. Z drugiej strony moja maszyna wirtualna z Linuksem nigdy nie widziała dysku, prawdopodobnie problem z konfiguracją, ale nie jestem do końca pewien
Peter

6

To samo przydarzyło mi się, ponieważ byłem w tym samym katalogu co dysk USB.

Wróciłem do mojego katalogu domowego (cd ~) i ponownie uruchomiłem polecenie i zadziałało.


zadziałało, ponieważ próbowałem odmontować dysk, gdy byłem na dysku (dooh). Po prostu cd ..wchodziłem na wyższy poziom, który przeniósł mnie poza dysk, który próbowałem odmontować.
Tylerlindell,

+1 Niewiarygodne, tyle próbowałem, dopóki cd ~ nie rozwiązało problemu. Dziękuję Ci bardzo!
Michael Hoppe,

2

Potwierdzam, że użycie Terminala zamiast iTerm2 zaskakująco sprawiło, że polecenie diskutil unmounti diskutil mountdziałało!


Dziwne, że to też dla mnie zadziałało, nigdy nie pomyślałbym, żeby spróbować.
Hiro2k,

dodaj iTerm do SIP, jeśli tak się stanie
Novski

1

Odkryłem, że mam ten problem, kiedy korzystałem z iTerm zamiast terminala, jeśli inne poprawki nie pomagają w zmianie terminala, jeśli używasz czegoś innego


0

Wszystkie powyższe metody działały na moim komputerze. Wygląda na to, że po pewnym czasie przestanie działać. Z jakiegoś powodu ten problem zaczyna się pojawiać, gdy dysk zostanie bezpiecznie odłączony. Na przykład mój macbook nie ma baterii, więc jeśli nastąpi awaria prądu w moim domu lub jeśli przewód zasilający zostanie odłączony, po ponownym uruchomieniu komputera napęd nie będzie działać.

Jedynym sposobem, w jaki znalazłem działanie za każdym razem, jest uruchomienie maszyny wirtualnej z dystrybucją systemu Linux lub Windows na tym samym komputerze, który się nie instaluje i wymusza na nim zamontowanie napędu. [1] Możesz kliknąć urządzenia, USB 2.0 (lub 3.0) i poszukać urządzenia. Jak tylko się podłączy, usuniesz go bezpiecznie, zamkniesz maszynę wirtualną lub odznaczysz urządzenie, cofając krok [1].

Jeśli nie pojawi się automatycznie na komputerze Mac, możesz go odłączyć i podłączyć ponownie.

Ps .: Ta metoda została wykonana przy użyciu maszyny wirtualnej Virtual Box, ale prawdopodobnie będzie działać przy użyciu Parallels, VMWare, a nawet Live CD (USB) Linux Distro.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.