Czy istnieje gest odrzucenia powiadomienia?


12

Z niezwykłą częstotliwością pojawia się powiadomienie obejmujące prawy górny obszar mojego okna, właśnie wtedy, gdy muszę coś znaleźć w tym prawym górnym obszarze. Wolałbym nie czekać 5 sekund, aż powiadomienie zniknie. Czy istnieje sposób na natychmiastowe odrzucenie powiadomienia?

Czytałem tutaj, że prawe machnięcie magiczną myszką wystarczy, ale nie wydaje się, że tak jest, przynajmniej dla mnie.


To pytanie dotyczące odrzucania powiadomień za pomocą skrótu klawiaturowego może być interesujące dla osób, które znajdą się na tej stronie.
mattliu

Odpowiedzi:


10

Za pomocą gładzika lub myszy możesz kliknąć powiadomienie i przeciągnąć je w prawo do krawędzi ekranu. Jeśli zrobisz to wystarczająco szybko, to prawie jak machnięcie.

Na gładziku możesz też przeciągnąć dwoma palcami w prawo.


5
Mój gest przeciągania dwoma palcami przestał działać z jakiegoś powodu na nowej instalacji Sierra. Masz pomysł, gdzie to ustawienie ma to włączyć?
Matthew

Dla mnie przesuwanie trzema palcami zamiast dwóch przy użyciu touchpada działa w 10.13
ryenus

10

w el Capitan funkcja przesunięcia została wyłączona dla alertów przypomnień. Teraz musisz kliknąć Później .., a następnie 1 godzinę, 1 dzień itp. Więc zmienili prosty gest machnięcia palcem 2 kliknięciami .. na powiadomienie. To sprawia, że ​​jest to o wiele bardziej skomplikowane, nie wiem, co myślał Apple, kiedy to zmienili, przynajmniej powinni dać opcję uproszczenia.


1

Jeśli przejdziesz do ustawień, myślę, że możesz zmienić ustawienie z alertów na banery, które można przesunąć, niestety teraz znikają po kilku sekundach, ale nadal będą w centrum powiadomień, przesuwając dwoma palcami z prawej strony podkładki.

NB: Używam sierra OS.


0

W moim przypadku problem został ukryty w ustawieniach. Przesuń palcem, aby przewijać między stronami, wykonano 3 gesty palcami, a odrzucenie powiadomienia nie działało. Po ustawieniu z powrotem na „machnięcie dwoma palcami” znów działa. Dla mnie wygląda jak błąd jabłkowy, ale rozwiązany - przynajmniej dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.