Czy są jakieś skróty klawiaturowe do korzystania z El Capitan Split View dla komputerów Mac?


28

To pytanie dotyczy Mac El Capitan SplitView

Jestem fanem używania widoków podzielonego ekranu jak w i3 dla Linuksa.

Lub gdy jestem w systemie Windows, używam przyciągania

Czy dzięki nowej funkcji można go używać bez dotykania myszy?

Do tej pory widziałem tylko, że możesz z niego korzystać, ustawiając go w tryb pełnoekranowy, a następnie używając do tego Kontroli misji. nowy ekran podzielony


@MarekH jest teraz odpowiedź w tym wątku !!
markhunte

Cmd + `(to backstick) do zamiany fokusa. Usunąłem odpowiedź, ponieważ chcieli zamienić widoki, aby nie zamieniać fokusa z jednego okna do antohera. Inną częścią odpowiedzi był Amethyst github.com/ianyh/Amethyst
Marek H

Co znaczy „używać”? Czy masz na myśli sposób na podzielenie ekranu i wybranie drugiego okna do umieszczenia obok niego bez użycia myszy? Tylko klawiatura?
Ian C.

Odpowiedzi:


13

O ile mi wiadomo, brak skrótów do podzielonego ekranu w El Capitan.

Jednak ShiftIt (całkowicie za darmo!) Jest do tego niesamowity! Jak po prostu niewiarygodnie genialny.

Używam go od czasu Mountain Lion.

https://github.com/fikovnik/ShiftIt/releases

Może być również zainstalowany przez HomeBrew :

$ brew cask install ShiftIt

Do Twojej wiadomości Nie jestem w żaden sposób związany z rozwojem tego oprogramowania.


1
Ogromny plus 1 za ShiftIt. Cudowne narzędzie.
superluminarny

3

Odkryłem, że BetterTouchTools , których wcześniej użyłem do maksymalizacji okien po lewej i prawej stronie, TERAZ mają obsługę podzielonego widoku OS X w ich polu akcji.


2

Szkoda, że ​​nie ma skrótów klawiaturowych dla natywnego trybu podzielonego ekranu.

Korzystam jednak z tańszego programu o nazwie BetterSnapTool (na dzień 27.07.2016 w sklepie App Store jest 2,99 USD) i zawiera skróty klawiaturowe.


2

Można to zrobić za pomocą Spectacle . Jest darmowy i spełnia moje potrzeby. Możesz podzielić ekran w dowolnym kierunku. Możesz także skonfigurować skróty, aby robić, co chcesz.


1

Obecnie nie ma skrótów klawiaturowych do aktywacji tej funkcji OS X. Podstawowym sposobem jego aktywacji jest kliknięcie i przytrzymanie zielonego światła sygnalizacyjnego oraz wybranie innego dostępnego okna do użycia na podzielonym ekranie.


Pamiętaj, że nie jest to „jedyny” sposób. Możesz także użyć Ctrl + Cmd + F, aby utworzyć aplikację niezależnie na pełnym ekranie, a następnie przeciągnąć na nią kolejne okno w Kontroli misji.
Arc676,

1
„bez dotykania myszy”
Peter Aron Zentai

1
To tak denerwujące, że OSX nie obsługuje już zaawansowanych użytkowników.
superluminarny

1

Można to łatwo zrobić za pomocą Keyboard Maestro (36 USD).

Utwórz dwa makra, z dowolnymi skrótami klawiaturowymi, jeden do zogniskowania lewego panelu, a drugi do zogniskowania właściwego.

Użyj Przenieś i kliknij działań mających na celu kliknij na lewy przycisk względem Absolutnej świetnym miejscu .

Musisz ustawić współrzędne x, y zgodnie z rozmiarem wyświetlacza. Wysokość nie jest zbyt ważna (właśnie użyłem punktu połowy), ale będziesz chciał, aby KM klikał blisko boków ekranu, więc kliknięcia zawsze będą w prawidłowym okienku, nawet jeśli zmienisz ich rozmiar.


Oczywiście 36 USD to dużo, aby naprawić jedną rzecz, ale KM może zrobić wiele przydatnych rzeczy, więc prawdopodobnie okaże się, że warto, szczególnie jeśli lubisz robić wszystko za pomocą skrótów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.