Usunięto opcję przekreślenia programu Notes 4.0 (El Capitan)


30

Czy ktoś wie, jak zastosować przekreślenie do tekstu w nowej aplikacji Notes? Wygląda na to, że opcja została całkowicie usunięta ze wszystkich menu czcionek, menu kontekstowych, a nawet palety czcionek!

Odpowiedzi:


39

Tak, opcja jest trochę dobrze ukryta, nie wiem dlaczego. To się nazywa Przekreślone zamiast przekreślenia

Aby uzyskać formatowanie tekstu w programie Notes 4.0

wprowadź opis zdjęcia tutaj

1) Wybierz tekst przekreślonego , kliknij go prawym przyciskiem myszy

2) Wybierz Czcionki, a następnie Style

wybierz thext dla przekreślonego

3) Użyj Przeglądarki stylów lub dowolnej innej wywoływanej funkcji, aby sprawdzić Ulubione style, a następnie wybierz Przekreślone z listy rozwijanej. Tada!

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Łał. To było naprawdę łatwe i dostępne, prawda? Dlaczego nie dodać kolejnego kroku, ponieważ wszystko to ma sens. Chyba tym razem Apple przebiło UX.

Tutaj jedno zbliżenie opcji. Myślę, że można zrobić skrót klawiaturowy, który sprawi, że będzie to bardziej rozsądne w użyciu. Może już jest jeden.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Wow, dzięki! Co oni (nie) myślą !?
Andrew,

Tak, nie używają list? Zajęło mi to trochę czasu, aby to zrozumieć. Prawdopodobnie zostanie poprawiony przy następnej aktualizacji;)
PJJ

Co za okropnie niejasne miejsce, w którym można ukryć funkcję formatowania, z której korzysta wiele osób. Niejasno pamiętam, że w przeszłości istniał skrót używający znaku „-” w połączeniu z innymi znakami kontrolnymi, które przekreślałyby zaznaczony tekst. To jednak wydaje się już nie istnieć. Bardzo by mi się podobało, gdyby umieścili to w lepszym miejscu lub przypisali skrót. SMH.
Art Geigel,

1
Apple zdecydowanie „uderzył” w to.
Evan R

1
Notes 4.5 został ulepszony dzięki kliknięciu prawym przyciskiem myszy (menu kontekstowe) -> Czcionka -> Przekreślenie. Dwa kliknięcia. Lub możesz wybrać Format -> Czcionka -> Przekreślenie z menu aplikacji.
Jason S

10

Uważam, że ⇧⌘L ma zastąpić uderzające przedmioty. Zapewnia to bardzo ładną listę, na której możesz zaznaczać i odznaczać elementy. To denerwujące, że zakopali przekreślenie, ale znacznie bardziej podoba mi się lista kontrolna, szczególnie podczas przeglądania notatek na moim iPhonie lub iPadzie.


5

Aby dodać odpowiedź PJJ, możesz szybciej przekreślać tekst za pomocą skrótu klawiaturowego w stylu kopiowania. Wybierz niektóre już przekreślone przez tekst, Opt+ Cmd+ c( Format> Czcionka> Styl kopiowania ). Następnie wybierz tekst, który chcesz przekreślić i Opt+ Cmd+ v( Format> Czcionka> Wklej styl ).

Od: Czy ktoś wymyślił skrót klawiaturowy do globalnego przekreślenia zaznaczonego tekstu w dowolnej aplikacji OS X?


To jest fajne. Bardzo przydatny nawet w innych przypadkach formatowania. Teraz zachowałem fragment przekreślonego tekstu i zostawiłem go jako szablon dla twojej metody. Dzięki!
kakyo,

0

Listy kontrolne notatek są całkiem fajne, ale to tylko jedno z wielu zastosowań strikeout (errrr .... „wykreślono”).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.