Czy istnieje sposób na wyłączenie przypomnień o aktualizacji iOS 9?


26

Odpowiedzi na to pytanie sugerują, że przypomnienia nie powtarzają się ... ale dotyczy to wersji wcześniejszych niż iOS 9.

Podobnie jak w nowszych wersjach OSX, iOS 9 będzie przypominał co drugi dzień o aktualizacji, dając tylko opcje „zaktualizuj teraz”, „przypomnij mi później”, „zobacz szczegóły”. Trzecia opcja to jedyny sposób, aby uniknąć późniejszego „planowania” przypomnienia, a moim przejściem do OSX jest wyłączenie na chwilę przypomnień… ale nie chcę przestać w środku tego, co ja ”. robię, aby przejść do aplikacji Ustawienia, a następnie wrócić do aplikacji, której faktycznie używałem.

Jest to dla mnie bardzo denerwujące, zwłaszcza że celowo pomijam aktualizacje. Czy istnieje sposób na wyłączenie tej „funkcji”?


Robiłem to samo: kliknąłem „Wyświetl szczegóły”, a następnie wróciłem do aplikacji, w której byłem.
aliteralmind

@aliteralmind ... Tak ... Już powiedziałem, że to też robię.
Catija

To nie jest odpowiedź na mój iPhone 5s. Ponieważ sama aktualizacja NIE jest wymieniona we wszystkich moich elementach pamięci, nigdy nie pojawia się, aby ją usunąć, więc nie mogę.

@Selket Powinieneś opublikować swój komentarz do odpowiedzi, o której mówisz, a nie do pytania.
Catija

Odpowiedzi:


7

To jest pytanie typu tak / nie. Nie, większość ludzi nie chce lub nie będzie chciała ich wyłączyć. Tak - możesz wyłączyć cały dostęp do sieci lub zablokować serwery aktualizacji.

Sam iOS 9 nie ma przełącznika, który można przerzucić, a oprogramowanie ma na celu poinformowanie Cię, że aktualizacja jest dostępna. Odłożę na bok swoją opinię, czy Apple zaprojektował to poprawnie, ale z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jeśli korzystasz z iOS 9 - aktualizacja do poziomu łatek nie psuje istniejących aplikacji i rozwiązuje znane problemy z bezpieczeństwem, wydajnością, efektywnością energetyczną i błędami, dlatego odrzucenie aktualizacji 9.0.x lub 9.x jest o wiele trudniejsze do uzasadnienia niż zwykłe nie uaktualnianie do 9,0 w pierwszej kolejności.

Najlepszy techniczny sposób na zablokowanie aktualizacji iOS 9 znajduje się w dyskusjach JAMF Nation:

Obejmuje to blokowanie dwóch adresów URL w zaporze (może być przydatne, jeśli w domu używasz iPada z Wi-Fi):

appldnld.apple.com
mesu.apple.com

Będziesz chciał mieć kontrolę nad swoją siecią, mieć MDM i energię, aby skonfigurować urządzenia w celu uniknięcia aktualizacji. Zasadniczo zapobieganie temu jest krótkotrwałą bitwą i wiem, że warto od czasu do czasu próbować lub jeśli Twoja organizacja musi kupić czas - ale to jest problem, ponieważ projekt polega na wypychaniu aktualizacji na każdym urządzeniu, które łączy się z Internetem .


1
Tak właśnie wymyśliłem. Uwaga: ignoruję je w OSX, ponieważ połowa z nich to aktualizacje Camera RAW dla aparatów, których nie posiadam: PI przypuszczam, że te z iOS mogą nie być tak złe ... ale to zajmuje trochę czasu i zwykle używam mojego urządzenie (iPad). Nie zaktualizowałem telefonu do iOS 9, ponieważ nie jestem pewien, czy mi się jeszcze podoba.
Catija

Przywrócenie systemu iOS 9 jest prawie niemożliwe - wybacz mi błędne odczytanie, że korzystałeś już z wersji 9.x. Zaletą jest to, że trzeba płacić za aktualizację, ponieważ istnieją niepoprawione wtyczki aparatu i inne aktualizacje. O ile znasz każdą łatkę, jest to o wiele lepsze niż wiele. Pozdrawiam @Catija!
bmike

Bez błędnego odczytu! I zostały zaktualizowane mój iPad iOS 9! Ale używam go tylko do grania, więc zwykle jestem w środku gry, gdy chce, żebym ją zaktualizował, więc jest to denerwujące. : D
Catija

5
„... odrzucenie aktualizacji 9.0.x lub 9.x jest o wiele trudniejsze do uzasadnienia niż po prostu brak aktualizacji do wersji 9.0”. Tyle że użyteczność jest straszna . Chcę tylko zadzwonić lub sprawdzić pogodę, ale iOS 9 chce, żebym porzucił to, co robię, podczas weryfikacji aktualizacji i ponownego uruchomienia telefonu. Odrzucanie jest procesem dwuetapowym, a jeśli nie podejmę szybkich działań, jutro stanie się to samo.
Tom Harrington,

3
„... odrzucenie aktualizacji 9.0.x lub 9.x jest o wiele trudniejsze do uzasadnienia niż po prostu brak aktualizacji do wersji 9.0”. Chyba że jesteś programistą iOS, w takim przypadku jest to całkowicie uzasadnione.
Occulus,

26

TLDR - Idź do General> Storage & iCloud Usage> Manage Storage(pod Storage)> Wybierz pozycję aktualizacji (należy mieć ustawienia ikona i nazwane iOS 9.x.x)>Delete Update


Istnieje znacznie łatwiejsze rozwiązanie dokuczliwych przypomnień wyjaśnionych w poniższym linku.

https://discussions.apple.com/message/29004014#29004014

Tak, istnieje sposób, aby to wyłączyć. Najpierw wyjaśnię, dlaczego otrzymujesz to powiadomienie. Nawet jeśli masz wyłączone automatyczne aktualizacje, nowa aktualizacja IOS nadal pobiera się na telefon i iPada. Jest już w telefonie i iPadzie i czeka, aż go całkowicie zainstalujesz. Nie jest zainstalowany, ale znajduje się w telefonie i iPadzie i czeka na kliknięcie, aby zainstalować. Musisz więc wykonać następujące czynności:

Kliknij ikonę Ustawienia. Następnie kliknij Ogólne. kliknij Storage i użycie iCloud. Może to po prostu powiedzieć Pamięć masowa na urządzeniu. Kiedy pojawi się następna strona, na górze zobaczysz słowo Pamięć. Pod nim zobaczysz Zarządzaj pamięcią. Kliknij na niego i poczekaj, aż lista zostanie całkowicie zapełniona. W zależności od liczby posiadanych aplikacji może to zająć od kilku sekund do około pół minuty. Przejrzyj tę listę, aż zobaczysz nową aktualizację iOS. Usuń to. Twoje wyskakujące powiadomienie powinno zniknąć. Nie martw się o utratę aktualizacji. Zawsze możesz go zdobyć w przyszłości. Jeśli w przyszłości znowu pojawi się okienko wyskakujące, oznacza to, że Apple ponownie pobrał je na telefon lub iPada bez Twojej zgody. Po prostu wykonaj powyższe czynności od nowa, aby je usunąć i pozbyć się nowego wyskakującego okienka.


Po zaakceptowaniu i zakończeniu pobierania - czy po usunięciu urządzenie nie odpytuje o aktualizacje i nie przypomina o ponownym uaktualnieniu?
bmike

1
Nie miałem okazji zweryfikować tych informacji, ale rozumiem, że system automatycznie pobiera każdą nową aktualizację, ale nie sprawdza, czy jest dostępna na urządzeniu, aby pobrać ją ponownie. Co najwyżej będziesz musiał wykonać te kroki za każdym razem, gdy dostępna będzie nowa aktualizacja, co nie jest takie złe.
Alex Malcoci

@bike - nie, jeśli wyłączysz automatyczne pobieranie aktualizacji. Przejdź do ustawień aplikacji i sklepów iTunes i wyłącz automatyczne pobieranie aktualizacji.
Chuck Dee,

6
Począwszy od systemu iOS 9.1 aktualizacje będą teraz automatycznie pobierane ponownie po ich usunięciu.
Slipp D. Thompson,

2

Nie ma innego wyjścia. Powyższa funkcja jest zakodowana na stałe w istniejącym systemie iOS. Jedynym rozwiązaniem jest:

Dodaj następujący wpis w routerze, aby zablokować DNS:

mesu.apple.com,     23.73.181.0/24

Lub jeśli masz Raspberry Pi działający jako router, dodaj następujące elementy w iptables:

sudo iptables -A FORWARD -i eth1 -d 23.73.181.0/24 -j DROP #mesu.apple.com

Chociaż używam produktu Apple, nigdy nie ma uzasadnienia dla mojego dostępu do żadnego z hostów należących do Apple, Inc. Więc blokuję wszystkie hosty Apple:

sudo iptables -A FORWARD -i eth1 -d 17.0.0.0/8 -j DROP #apple.com

Byłby to tylko pracę, jeśli tylko połączyć się z wifi w domu?
DelightedD0D

1

Znacznie prostszym sposobem jest użycie istniejących aplikacji blokujących reklamy do zablokowania iPhone'a / iPada sprawdzania serwera Apple - szczególnie mesu.apple.comi applednld.apple.com. Te aplikacje filtrują ruch przychodzący do iPhone'a przez fałszywy VPN lub plik automatycznej konfiguracji proxy.

Osobiście użyłem Weblocka na iPadzie . Istnieją inne aplikacje, takie jak Adblock lub Adguard Pro, które również załatwią sprawę. Pamiętaj, że programy blokujące zawartość Safari nie będą działać.

Ogólny pomysł jest podobny do innych odpowiedzi tutaj, ale ponieważ nie jest stosowany na routerze, dotyczy to tylko iPhone'a.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.