Uaktualnij do El Capitan, nie mogąc korzystać z klawiatury i gładzika po śnie


16

Uaktualniłem z Yosemite do El Capitan. Ta wersja jest wystarczająco stabilna, ale kiedy pozwalam, aby mój MacBook Pro 15 "(2013) spał w nocy i otwierał się rano, klawiatura i gładzik już nie działają ...

Ten problem nigdy wcześniej się nie zdarzał i próbowałem zresetować PRAM i SMC, ale nic nie działa.

Próbowałem też rozwiązać problem, patrząc na dzienniki i dostrzegłem te 2 linie:

06/10/15 09:25:20,000 kernel[0]: USBF:  21910.354  IOUSBHIDDriver(AppleUSBTCKeyboard)::RearmInterruptRead returning error 0xe00002d8 (device is not ready), not issuing any reads to device
06/10/15 09:25:20,000 kernel[0]: USBF:  21910.379  IOUSBHIDDriver(AppleUSBMultitouchDriver)::RearmInterruptRead returning error 0xe00002d8 (device is not ready), not issuing any reads to device

Odkryłem więc, że moduł IOUSBHIDDriver nie został załadowany przez jądro, więc szukałem sposobu, aby załadować go ręcznie.

Zrobiłem:

kextstat | grep -i "IOUSBHID*" (which return nothing, normal the module is unloaded)
kextload -b com.apple.iokit.IOUSBHIDDriver
kextstat | grep -i "IOUSBHID*"
  65  3 0xffffff7f817f0000 0xa000   0xa000   com.apple.iokit.IOUSBHIDDriver (900.4.1) 7180DE6A-7FF9-35D5-A78A-8C417A4BD45E <39 33 5 4 3 1>

Klawiatura i gładzik nadal nie działają ...

Jeszcze raz sprawdzam, czy moduł jest nadal załadowany i tak nie jest.

Czy jestem sam z tym problemem? Czy masz jakieś obejście, które czeka na ewentualną łatkę od Apple? Proszę nie mówić mi o ponownej instalacji. To nie jest prawdziwe rozwiązanie.

Dzięki

Edycja: dzisiaj nie mam problemu. Zobaczmy jutro rano


1
Nie mogę wpisać hasła i użyć gładzika po ponownym uruchomieniu, gdy włączony jest filevault. Po wyłączeniu blokady plików wszystko jest w porządku. Proszę pomóż. Macbook air 13 w połowie 2013 r., El Capitan 10.11

2
Mam dokładnie ten sam problem. Widzę jednak wszystkie „stuknięcia”, które wykonałem w dziennikach diagnostycznych (mimo że klawiatura i gładzik nie reagowały). Wyświetlane są pod „MT Gesture Parser” z domeny wiadomości „com.apple.MultitouchSupport.gesturestats”. Wyłączę obsługę wielodotykową i zobaczę, czy to rozwiąże problem.
Jan

Dzisiaj mój MacBook Pro znów utknął z tym problemem, ale zauważam, że 2 ostatnie dni były w porządku ... Zastanawiam się, czy jest to związane ze sterownikami VMWare Fusion. Wyjaśniam: W ciągu 2 ostatnich dni zamknąłem moją maszynę wirtualną przed pójściem spać, a rano wszystko było w porządku do rana, ponieważ zapomniałem wyłączyć swoją maszynę wirtualną wczoraj wieczorem. Sprawdzę, czy jest to powiązane. faceci używający VM (VirtualBox czy VMWare?) ..
eVoxmusic

1
Potwierdzam, że dzisiejsze wyłączenie VMWare sprawiło, że moja klawiatura i gładzik działają dziś rano. Myślę, że to jest problem ze sterownikami jądra VMWare ... Dziś wieczorem postaram się to potwierdzić.
eVoxmusic,

1
Mam VMWare Fusion. Będę obserwować, kiedy to się powtórzy, i dam ci znać, czy wyłączenie Fusion rozwiąże problem.
Jan

Odpowiedzi:


14

Ok, mogę potwierdzić, że klawiatura i gładzik utknęły po śnie, kiedy pozwalam VMWare Fusion działać ... Jeśli masz coś podobnego, co działa w tle, może to być problem.

Aby to rozwiązać w tej chwili, zatrzymuję wszystkie maszyny wirtualne i teraz wszystko idzie dobrze.

Jest to prawdopodobnie związane z modułami jądra zainstalowanymi przez VMWare, ale nie mogę znaleźć żadnej wskazówki ...


Jakiej wersji VMWare Fusion używasz? Używam również VMWare Fusion, ale nie uaktualniłem jeszcze do wersji 8 (w wersji 7.1.2) i zastanawiam się, czy aktualizacja mogłaby naprawić.
Jordan Parker

Byłem na 6.x, a teraz na 8.0.1 i wciąż jest tak samo ..
eVoxmusic

1
Porażka. Podobno VMWare wie o tym i opracowuje poprawkę - dyskusji.apple.com/thread/7261273#29072453 . Mam nadzieję.
Jordan Parker

2
Czy są jakieś wiadomości na ten temat? Mam najnowszą wersję VMWare Fusion 7 i mam teraz ten problem.
Joshua Muheim

1
Mam ten sam problem z OSX 10.11.4 i Vmware Fusion 7.1.3
cjackson

1

Jeśli nie chcesz ponownie instalować, uruchom program instalacyjny na czystym zewnętrznym napędzie USB. Czy gładzik tam działa? Czy gładzik działa po uruchomieniu do Recovery HD?

Te dwie rzeczy powiedzą ci, jeśli masz problem ze sprzętem (gładzik nie działa nigdzie) lub problem z oprogramowaniem (gładzik będzie działał na nowym koncie użytkownika, a nie na konkretnym koncie użytkownika) lub problem z systemem (działa w trybie Recovery HD ale nie w twoim obecnym systemie.

Rozwiązania zależą od tego, gdzie leży problem. Nie potrzebujesz naprawy sprzętu, jeśli jest to oprogramowanie, a naprawa oprogramowania zmienia się w zależności od kroków izolacji.


Klawiatura i gładzik działa po ponownym uruchomieniu, nie jest to problem sprzętowy. To błąd związany z tą aktualizacją. Ponowna instalacja nigdy nie była rozwiązaniem.
eVoxmusic,

Spróbuję go naprawić, instalując najnowszą wersję bez czyszczenia aktualnej wersji.
eVoxmusic,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.