Zatrzymaj zamykanie okna Safari 9, gdy pozostaną tylko przypięte karty


41

Uwielbiam to, że Safari 9 ma przypięte zakładki, był to ostatni element, który umożliwił mi przejście z Chrome. Często jednak zamykam wszystkie karty oprócz przypiętych. Jednak dopóki nie uaktywnię jednej z przypiętych kart, a następnie nie zamknę pozostałych, zamyka całe okno, przypięte karty i wszystkie.

Załóżmy na przykład, że mam jedną przypiętą kartę, a drugą nie. Jeśli odpięta karta jest aktywna, a ja uderzyłem command+ wcałe okno się zamyka. Ale jeśli aktywuję przypiętą kartę, a następnie kliknę przycisk zamykania na odpiętej karcie, okno pozostanie otwarte. Czy jest jakiś sposób na utrzymanie okna otwartego, o ile są otwarte, przypięte lub w inny sposób karty?


1
Brzmi dla mnie jak błąd. Zalecam skorzystanie z formularza opinii w celu zgłoszenia.

@Phong Myślę, że jest to rzeczywiście zamierzone zachowanie, ponieważ otwieranie nowego okna po przypadkowym zamknięciu okna zawiera przypięte zakładki. To łagodzi ból, ale nadal jest naprawdę dziwny i różni się od wszystkich innych przeglądarek z przypiętymi kartami.
pączek

3
@Phong Również dobry pomysł. Zgłosiłem ten problem.
pączki

@donut Nie sądzę, że jest to zamierzone zachowanie. Za każdym razem, gdy okno zamyka się i otwierasz nowe, zakładki ponownie ładują strony. To jest naprawdę frustrujące. A jeśli są przypięte, to dlatego, że nie chcę ich zamykać xD
Dave

@Dave Zgłoś problem za pomocą narzędzia Feedback Assistant. Im więcej osób to zgłosi, tym większa szansa na zmianę.
pączek

Odpowiedzi:


59

Jeśli oglądasz menu Plik, możesz zobaczyć Wzmiany w zależności od liczby otwartych kart. Jeśli jest ich wiele, to jest to „Zamknij kartę”, jeśli jest jeden (nie licząc przypiętego), to jest „Zamknij okno”.

Istnieje obejście! Możesz zastąpić, Waby zawsze wykonać „Zamknij kartę”.

Wybierz Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty> Skróty aplikacji

Dodaj skrót do aplikacji „Safari”, element menu „Zamknij kartę”, skrót w.

Jeśli nie używasz języka angielskiego w przeglądarce Safari, sprawdź dokładną nazwę elementu menu służącego do zamykania karty. W holenderskiej wersji Safari element menu nosi nazwę „Sluit tabblad”.


1
Należy wspomnieć, że ta poprawka ma efekt uboczny nie pozwalając, aby zamknąć ostatnią kartę w każdym otwartym oknie Safari, więc nawet Windows bez Przypięte karty nie mogą być zamknięte za pomocą ⌘W.
Brian Donahue

4
To świetna sztuczka. I ty możesz zamknąć okno, po prostu trzeba używać Command-Shift-W, aby to zrobić. Podoba mi się to, ponieważ sprawia, że ​​zamykanie okna jest jawne, a nie kontekstowe.
GuyGizmo

9

Po prostu chcę dodać do odpowiedzi hachre, że ten sam wynik można osiągnąć za pomocą terminala. Aby zastąpić ⌘W w Safari, wykonaj następujące wiersze:

defaults write com.apple.Safari NSUserKeyEquivalents -dict-add 'Close Tab' '<string>@w</string></dict>'
defaults write com.apple.universalaccess com.apple.custommenu.apps -array-add '<string>com.apple.Safari</string>'

Następnie ponownie załaduj Safari:

killall Safari
open -a Safari

Używam tych poleceń w Sierra - działa świetnie.


1
Brakuje <dict>tagu otwierającego ? więc drugim argumentem w pierwszym poleceniu byłoby'<dict><string>@w</string></dict>'
rudolph9

@ rudolph9 wygląda na to, że masz rację. ale teraz istnieje możliwość ustawienia com.apple.Safari w nowy sposób: defaults write com.apple.safari NSUserKeyEquivalents '{"Close Tab"="@w";}'i działa. Zła wiadomość jest taka, że ​​nie mogę znaleźć prostego sposobu na napisanie com.apple.universalaccess( defaults write com.apple.universalaccess "com.apple.custommenu.apps" -array-add "com.apple.Safari"właśnie spowodowałem błąd i nie zrobiłem nic z sudo)
zhukov.ever
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.