Jak uzyskać rEFInd pracujący z systemem OS X 10.11 El Capitan?


15

Zauważyłem, że nie mogłem zainstalować i używać rEFInd po aktualizacji do OS X 10.11 El Capitan. Ogranicza mnie to do OS X, więc nie mogę uruchomić mojej partycji Linux.

Otrzymuję następujący błąd: error "Could not set boot device property: 0xe00002bc"


Mam nadzieję, że zyska to więcej głosów, zdecydowanie zasługujesz na to. +1 ode mnie To pytanie jest szerzący się ilekroć pomóc ludziom z podwójnego rozruchu, którzy już „zmodernizowanej” El Capitan.
Addison Crump

Odpowiedzi:


13

Musisz wyłączyć Projekcję integralności systemu.

 1. Uruchom ponownie komputer, a podczas uruchamiania naciśnij i przytrzymaj klawisz Command-R, aby uruchomić komputer w trybie odzyskiwania.
 2. Po uruchomieniu przejdź do „Narzędzia> Terminal” na górnym pasku menu.
 3. Wejdź csrutil disabledo okna terminala i naciśnij klawisz powrotu.
 4. Uruchom ponownie komputer, a ochrona integralności systemu zostanie wyłączona.

źródło: http://mattjanik.ca/blog/2015/10/01/refind-on-el-capitan/


1
Uwaga: ta metoda jest nieaktualna - nie ma potrzeby wyłączania SIP - normalni użytkownicy nie powinni wyłączać SIP - przeczytaj instrukcję: rodsbooks.com/refind/sip.html#recovery - lub zobacz inne odpowiedzi poniżej (w tym od samego Rod )
Greg

5

Wiem, że to stare pytanie, ale po prostu musiałem przejść przez ten problem, próbując zainstalować rEFInd na MBP 2015. Podczas próby instalacji przez uruchomienie ./refind-installw terminalu ciągle pojawiał się komunikat informujący, że ochrona integralności systemu jest włączona, i nie mogłem przeprowadzić instalacji bez ponownego uruchomienia komputera w woluminie odzyskiwania. Rozwiązanie bez wyłączania ochrony integralności systemu (prawdopodobnie istnieje z ważnego powodu):

 1. W terminalu wpisz cd ~/Downloads
 2. Pobierz bieżący plik instalacyjny za pomocą curl -s -L https://sourceforge.net/projects/refind/files/0.10.3/refind-bin-0.10.3.zip
 3. unzip refind-bin-0.10.3.zip
 4. Uruchom ponownie, przytrzymując, cmd + rgdy zabrzmi dzwonek
 5. Otwórz narzędzia -> Terminal
 6. Twój dysk twardy nie jest już dostępny, /ponieważ znajduje się na innej partycji. Zamiast tego znajduje się teraz pod / Volumes / {nazwa twojego dysku twardego}. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak się nazywa (domyślnie jest to „Macintosh \ HD”), wpisz cd /Volumes, a następnie, lsaby wyświetlić go na liście.
 7. Typ cd /Volumes/{name of your hard drive}/Users/{your username}/Downloads. Na przykład mój jest cd /Volumes/Macintosh\ HD/Users/Ayden/Downloads. Pamiętaj, aby uciec od wszystkich spacji w nazwach katalogów lub plików za pomocą „\” i użyć tabulatora do autouzupełniania.
 8. Typ ./refind-install --root /Volumes/{Your hard drive} --yes. Powinieneś otrzymać powiadomienie o pomyślnym zakończeniu.
 9. Restart. Powinieneś zobaczyć REFInd. Aby zobaczyć domyślny menedżer rozruchu, naciśnij klawisz opcji podczas uruchamiania.

Uwaga: aby zobaczyć więcej opcji instalacji, wpisz vim refind-installw ~/Downloads/refind-bin-0.10.3katalogu. Są wymienione na górze. Aby wyjść z vima, wpisz :q.


Nie mogę w ogóle znaleźć mojego katalogu od początku odzyskiwania. W / Volumes mam tylko OSX Startup Diski Untitled, co myślę, że jest nowe; utworzyłem miejsce na dysku, które utworzyłem za pomocą narzędzia Disc
Simon H

3

Wraz z wydaniem rEFInd 0.10.0 nie ma oficjalnej dokumentacji REFInd na ten temat:

http://www.rodsbooks.com/refind/sip.html

Skrypt instalacyjny tej wersji (teraz nazywany refind-install) również działa z Recovery HD, a sam rEFInd może zarządzać ustawieniami SIP, które dają dwie dodatkowe opcje obejścia problemu.


0

Alternatywnie, na przykład jeśli (tak jak ja) usunąłeś partycję odzyskiwania przed aktualizacją do El Capitan (która go nie przywróciła), uruchom komputer na pamięci USB rEFInd USB , a następnie uruchom system Linux, zainstaluj pakiet rEFInd Linux i zainstaluj rEFInd z powrotem na swoim HD z Linuksa.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.