Pliki pamięci podręcznej folderów El Capitan / private / var / folder zajmują 30–40 GB


12

Niedawno zaktualizowałem mojego MacBooka Pro do El Capitan, a jedną z pierwszych nieprzyjemnych zmian, innych niż XtraFinder i TotalTerminal, które nie są już kompatybilne, jest to, że system uważa za stosowne /private/var/folderszużycie do 30–40 GB przestrzeń, powodując ogromne spowolnienie mojego Maca. Rozumiem, że wszystkie pliki w tym folderze są plikami pamięci podręcznej. Moje jedyne pytanie brzmi: dlaczego tak się dzieje i dlaczego tak się dzieje? Czy jest jakiś sposób, aby uczynić z niego tylko aplikacje pamięci podręcznej, które są faktycznie otwarte, czy też muszę odświeżyć pamięć NVRAM / PRAM? Niezwykle denerwujące jest to, że mój komputer zachowuje się tak, jakby próbował buforować 20 gigabajtów naraz.


Czy próbowałeś sprawdzić, co faktycznie zajmuje miejsce? Nie tak łatwo, jeśli jest w ZZ, ale dość proste, jeśli jest w jednym z pozostałych
Tetsujin

Tak, na szczęście nie jest to spowodowane przez nic w ZZ, jest to folder o nazwie tr. Jakie znaczenie ma ZZ, a nie jakikolwiek inny wymieniony folder?
Lee S

to nie jest obszar systemu operacyjnego, który naprawdę znam, ale zawartość ZZ zwykle nie należy do ciebie, więc musisz majstrować przy chmod, aby nawet w nich zobaczyć [nie jest to coś, co naprawdę doradziłbym, chyba że ” czuję się szczególnie nonszalancko] Myślę, że inni wydają się mieć prawie losowe kody, chociaż nie studiowałem tego. Moje pozostałe 2 to g5 i nc - brak związku z czymkolwiek, co mogę sobie wyobrazić
Tetsujin

Nie mam nic przeciwko pozostawieniu folderu zz bez zmian - nie jest to winowajcą tego problemu. Z innych miejsc, z których czytałem iz tego innego wątku , możesz usunąć stąd niektóre foldery bez negatywnych skutków, o ile nie usuniesz samego folderu.
Lee S

Naprawdę chcę wiedzieć, dlaczego dzieje się to teraz w El Capitan, skoro nigdy nie zdarzyło się to w Yosemite i żadnych poprzednich wydaniach.
Lee S

Odpowiedzi:


9

Odpowiedź brzmi: tak, możesz usuwać pliki z /private/var/folders/. Komenda

sudo rm -r -P /private/var/folders/tr/*

był w stanie działać i nie spowodowało to awarii. Niektóre błędy zostały wydane przez polecenie, ale nie wystąpiły żadne błędy z całego systemu. Mogę opublikować nowy post później, gdy dowiem się więcej na ten temat, aby zrozumieć, co Apple zrobiło z El Capitan, aby działało w ten sposób.

Oto wątek ze strony Apple na ten temat; zgadza się, że usunięcie tr powinno być bezpieczne. Zgodnie z wątkiem folder / var / to nowa lokalizacja pamięci podręcznych, którą można bezpiecznie usunąć, jeśli wszystkie uruchomione aplikacje zostały zamknięte.

AKTUALIZACJA: Innym powodem takiego zachowania może być indeksowanie Spotlight , szczególnie w starszych modelach MacBook / MacBook Pro. Niedawno zauważyłem, że problem się powtórzył i chociaż zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby zapobiec dalszemu wystąpieniu problemu, byłem zmuszony oglądać, jak mój Mac powoli zużywa ponad 100 gigabajtów miejsca na jakiś proces fantomowy zachodzący w tle.

Mimo to pamiętaj o wejściu w Settings-> Spotlighti odznacz pole Foldersindeksowania, a jeśli jesteś podobny do mnie i masz dużo muzyki (na przykład ponad 50 gigabajtów), wyłącz także Musicindeksowanie. Wyłącz wszystkie inne, których możesz nie chcieć, ale Folderindeksowanie wydaje się być największym winowajcą zarówno utraty miejsca na dysku, jak i spowolnienia wydajności w starszych modelach komputerów MacBook.

Po wyłączeniu nie widziałem żadnych problemów. Ponadto pozostałe miejsce na dysku wyświetlane w Finderze zapewnia teraz dokładne wyniki.

To może również stosować do urządzeń z iOS, ponieważ OS X i iOS są obecnie opracowywane, aby dopasować funkcjonalność i możliwości nawzajem. Duża część Otherdanych przechowywanych na urządzeniu może być po prostu indeksowaniem Spotlight, nie dając informacji o tym, ile miejsca na dysku zużywa. Wyłączenie niektórych funkcji / opcji nie zaszkodzi, jeśli zauważysz problemy.


2
Powiedziałbym, że jest to mniej bezpieczne niż bezpieczne „zamykanie wszystkich działających aplikacji”. System przechowuje tam zarówno pliki, jak i użytkownika. Na przykład polecenie set | grep TMPpokaże bieżący folder tymczasowy użytkownika w katalogu / var - teraz na moim komputerze Mac /var/folders/6p/2ws_5ft14n10v_1kzp9tjhg00000gn/T/- powiedziałbym, że zamykanie aplikacji i usuwanie z nich może być dobrym krokiem rozwiązywania problemów, ale może być konieczne zawężenie tego, co jest pisanie dużych plików tymczasowych dla problemu może powracać, jeśli nie zagłębisz się w to, co konkretnie jest tam zapisywane.
bmike

Czy można to bezpiecznie usunąć /private/? Ponieważ w niższych katalogach i tak nie ma wiele więcej, moje 100 GB jest używane /private/var/folders/zz/zyxvpxvq6csfxvn_n0000000000000/Cleanup At Startup/SMSandboxTools-tmp/Users/ian/Library!
Ian Vaughan

2

Miałem ten sam problem z ogromnymi „folderami”. Polecenie wygląda na szybką drogę i wypróbuję to następnym razem, gdy pojawią się duże pliki.

Zarządzam ponad 400 macami i ten problem występuje od 10.9 do 10.10, a teraz wydaje się, że 10.11. Dziwne jest to, że jest to widoczne tylko w niektórych modelach komputerów iMac, 2GHZ Intel Core 2 Duo, Mac. Wszystkie pozostałe później używane komputery iMac nie wydają się mieć problemu.

Po raz pierwszy zauważyłem ten problem, gdy nasz dział pomocy otrzymał telefony od studentów, którzy nie mogli oszczędzić pracy, a kiedy sprawdziłem te komputery Mac, dyski twarde były prawie pełne (dyski twarde 150 GB). Ręcznie wyrzuciłem foldery var /, z których niektóre miały ponad 100 GB, a miejsce zostało zwolnione, ale iMaki stopniowo się zapełniają.

Ostatnio nie wyczyściłem żadnego z tych komputerów Mac, aby sprawdzić, czy aktualizacja El Capitan 10.11 rozwiązała ten problem.


1
Chciałbym dowiedzieć się trochę więcej, które foldery zawierają duże pliki. sudo find /var/folders -size 500Mmoże do tego dobrze działać.
bmike

1

Nie jestem pewien, czy to zadziała we wszystkich przypadkach (i wiem, że to stary wątek), ale dobry staromodny restart to często wszystko, czego potrzeba, aby wyczyścić te pliki pamięci podręcznej:

http://osxdaily.com/2016/01/13/delete-temporary-items-private-var-folders-mac-os-x/

Oczywiście, ta metoda może nie działać na wszystkich konfiguracjach, jednak polecam tej metody, ponieważ istnieje wiele stron internetowych, które nie zaleca usuwania elementów w /var/folders, /private/var/folders/lub /tmp.

https://discussions.apple.com/thread/3757828


To była jedna rzecz, która została wypróbowana, aw niektórych przypadkach nie usuwa wszystkich plików przechowywanych w tej pamięci podręcznej.
Lee S

1

Miałem ten sam problem na El Capitan (MacOS 10.11). Udało mi się uruchomić aplikację Terminal i zauważyłem, że „lsd” (LaunchServiceDaemon) używa 100% jednego rdzenia.

Rozwiązaniem była przebudowa bazy danych Launch Services za pomocą polecenia w tym wątku dyskusyjnym Apple .


Witamy w Zapytaj inaczej. Odpowiedź w linku jest dość krótka. Lepiej podać tutaj odpowiedź, ponieważ linki często stają się nieaktualne, co czyni tę odpowiedź bezużyteczną.
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.