Kiedy formalnie „jestem właścicielem” aplikacji z App Store? [Zamknięte]


10

Jestem nowy w tej społeczności. Mam proste pytanie, ale nie rozumiem, dlaczego nikt inny nie zadał im takiego scenariusza.

Mój scenariusz

 • Jak wiemy, czasami programiści udostępniają płatne aplikacje za darmo przez ograniczony czas .

 • Niestety w domu mam ograniczony internet.

* W tej sytuacji „dostaję” te tymczasowe bezpłatne aplikacje i po około 1% pobierania wstrzymuję je, aby wznowić pobieranie później. *


Zauważ, że wszystkie poniższe pytania są ze sobą powiązane jak łańcuch i nie ma sensu zadawać trzech osobnych pytań.

Moje pytania:

 1. Kiedy formalnie „ posiadam ” aplikację (jeśli jest bezpłatna lub płatna)? zaraz po naciśnięciu przycisku „Get” w App Store LUB po zakończeniu pobierania?
 2. (Zgodnie z powyższą historią) Czy mogę wznowić pobieranie (także gdy aplikacje wrócą do trybu płatnego)?
 3. Jeśli te tymczasowe bezpłatne aplikacje zostaną ponownie opłacone, czy nadal będę otrzymywać nowe aktualizacje, odkąd je posiadam?

PS: gdy ktoś „ kupuje ” płatną aplikację, jest „ właścicielem ” tej aplikacji. W tym pytaniu użyłem słowa „ posiadać ” w znaczeniu „ posiadania ”.


11
Ha ha. Tak jakbyś mógł „posiadać” oprogramowanie, którego sam nie napisałeś. To tylko splątana sieć licencji i tymczasowych praw do korzystania w tych dniach.
Matti Virkkunen,

2
Kusi mnie, aby to zamknąć z kilku powodów. 1) Zdecydowanie preferujemy jedno pytanie na pytanie. 2) Własność stanowi ramy prawne, a im dokładniej określasz jurysdykcję, tym mniej jest to przydatne dla witryny. Im mniej precyzyjny jesteś w kwestii jurysdykcji, tym mniej użyteczna jest czyjaś ogólna odpowiedź. Jaka jest twoja definicja „własnej”
bmike

2
@bike (1) zadawanie kilku pytań dotyczących spójności jest zwykle w stackoverflow.com i nie sądzę, że zawsze są to złe rzeczy (2) W mojej literaturze słowo „własny” oznacza „zakup” i oznacza, że ​​możesz otrzymywać aktualizacje w przyszłości.
Emadpres,

2
@Emadpres Nie jesteśmy SO - zamykamy wszystkie pytania, które dobrze pasują do SO . Preferujemy indywidualne pytania z indywidualnymi odpowiedziami. Po wykonaniu częściowej pracy zadawanie pytania „syntezującego” jest w porządku, ponieważ pytasz, jak połączyć różne rzeczy. Jeśli chodzi o twoją definicję, nie otrzymujesz żadnych aktualizacji, chyba że a) twórca aplikacji dostarczy jedną i b) Apple ją zatwierdzi. Po prostu nie ma żadnej dorozumianej umowy w jakichkolwiek warunkach App Store, więc być może twoja główna przesłanka „własności” jest wadliwa?
bmike

2
SO rozwiązuje pytania, które wymagają więcej niż jednej odpowiedzi - jeśli zostawiłeś jakieś, masz szczęście. Zadania i odpowiedzi działają tylko wtedy, gdy jest tylko jedno pytanie - jak zaakceptować poprawną odpowiedź, jeśli jedna część jest w jednej odpowiedzi, a druga w innej
użytkownik151019

Odpowiedzi:


16
 1. Po stuknięciu Pobierz, następnie potwierdź go, stukając ponownie, a następnie wprowadzając swój identyfikator Apple ID lub używając Touch ID. Rozpocznie się pobieranie, a następnie będziesz właścicielem.

  Rozpoczęcie pobierania jest ważne - jeśli na urządzeniu nie ma wystarczającej ilości miejsca lub sieć najpierw się rozłącza, lub cokolwiek innego uniemożliwia uruchomienie okrągłego paska postępu, nie jesteś właścicielem aplikacji.

  Po rozpoczęciu pobierania możesz nacisnąć przycisk Zatrzymaj, aby zatrzymać pobieranie. Ikona zmieni się w ikonę pobierania iCloud, a teraz jesteś właścicielem aplikacji.

 2. Możesz pobrać własne aplikacje z listy zakupów znajdującej się u góry karty Aktualizacje na iOS.

 3. Po dodaniu aplikacji do identyfikatora Apple ID aplikacja pozostanie na liście, niezależnie od tego, czy programista aplikacji zmieni warstwę cenową aplikacji. Nie zostanie usunięty, jeśli cena wzrośnie i nie będzie możliwe obciążenie w przyszłości.

  Dotyczy to również części 2, ponieważ jeśli kupisz aplikację, a następnie usuniesz ją, możesz pobrać ją ponownie bez obciążania, nawet jeśli poziom cen wzrośnie.


3
re 3) Co się stanie, jeśli aplikacja zostanie usunięta ze sklepu z aplikacjami?
user151019,

2
@grgarside Możesz pobrać aplikacje, które zostały usunięte z App Store za pośrednictwem listy zakupów, ale po prostu nie widzisz strony aplikacji. Zakładając, że pobrałeś / kupiłeś aplikację przed jej usunięciem.
MacMac,

2
@MacMac To było kiedyś prawdą, ale już nie? Na przykład Flappy Bird zniknął z mojej listy zakupów?
grg

1
Myślę, że ta odpowiedź nadmiernie upraszcza rzeczy. Deweloper może pobrać aplikację z zakupionego. Apple może pobierać aplikacje z zakupionych. Uruchamianie usuniętych aplikacji nie jest czymś, co Apple systematycznie blokuje, ale może to zrobić technicznie i być może legalnie. Nawet posiadanie nie jest własnością, jeśli system operacyjny nie będzie ufał wygasłemu lub unieważnionemu podpisowi kodu. Tylko dlatego, że masz kopię zapasową IPA w iTunes, a w inny sposób możesz ładować aplikacje przez USB - istnieją obręcz, które można przeskoczyć, zanim iOS uruchomi aplikację.
bmike

1
@bike Nie chodzi o legalność zakupu aplikacji…? Rozumiem, że Apple może pobierać aplikacje itp., Ale to pytanie dotyczy dokładnie tego, kiedy aplikacja zostanie dodana do twojego Apple ID, a nie tego, czy „legalnie posiadasz kod” czy jakąś inną kontrolę wyższego rzędu?
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.