OS X Internet Recovery Globe utknął


10

Usunąłem dysk odzyskiwania; lub możesz powiedzieć dokładniej: całkowicie pomyłkowo usunąłem mój dysk SSD.

Teraz moją jedyną opcją jest odzyskanie danych przez Internet, ale globus na temat odzyskiwania Internetu ciągle się kręci i utknął w przybliżonym czasie o 2:53. Internet działa dobrze, wszystkie inne strony internetowe i pobieranie działają dobrze, ale globus utknął.

Proszę o pomoc, co powinienem zrobić? Nie mogę się zalogować, po prostu widzę migający folder i Command Rzabiera mnie bezpośrednio do odzyskiwania przez Internet!

Model to Macbook Pro Mid 2014


Czy masz dostępny inny komputer Mac?
At0mic

Nie proszę pana. Nie mam innego komputera Mac.
Geeklovenerds

Jestem w takiej samej sytuacji. Nie jestem pewien, czy moja narracja pomoże. Próbowałem dwóch aktualizacji systemu operacyjnego, oba zakończyły się niepowodzeniem. Najpierw pobrałem nowy system operacyjny ze sklepu iTunes Store. Po długim pobraniu i podczas instalacji system nadal się restartował. Druga próba użyłem trybu odzyskiwania, aby sprawdzić dyski i spróbować ponownie zainstalować system operacyjny. miałem takie same wyniki jak pierwsze. Więc usunąłem HD i próbowałem zainstalować nowy system operacyjny; jednak odzyskiwanie Internetu nie będzie już ładowane. Utknąłem na szarej stronie z wirującą kulą. Wszelkie porady są mile widziane!

Cóż, trzy razy próbowałem odzyskać Internet. Nawet po 12 godzinach glob przestał się kręcić i musiał zacząć od nowa i wciąż nie miał szczęścia! Tym razem kula ziemska nie pokazuje ETA.
Geeklovenerds

Odpowiedzi:


6

Bez partycji odzyskiwania i (z dowolnego powodu) Twoje odzyskiwanie Internetu po prostu nie będzie działać, masz tylko 3 opcje instalacji OS X:

Opcja 1: Zainstaluj (lub Odzyskaj) w Apple Store

Jeśli jesteś w pobliżu Apple Store , możesz przejść do jednego z nich i pobrać najnowszy system operacyjny (jeśli masz działającego Maca) lub uruchomić Internet Recovery za pomocą Apple Network.

Uwaga: Internet Recovery zainstaluje tylko ostatnią wersję, którą posiadasz, nie zostanie zaktualizowana. Na przykład, jeśli wcześniej miałeś Mavericksa i chciałbyś pójść do El Capitan, będziesz musiał wrócić do Mavericks, a następnie pobrać instalator El Capitan.

Opcja 2: Pobierz i stwórz instalator USB

Wiąże się to z użyciem innego komputera Mac od znajomego, członka rodziny lub znajomego. Potrzebny będzie dysk flash 8 GB. Istnieje wiele przewodników na temat tworzenia instalatora USB, więc nie będę tutaj omawiać tego punktu, ale polecenie, które trzeba wykonać w terminalu, jest następujące:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/<USB Volume> --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction

Gdzie <USB Volume>jest nazwa dysku flash USB (nie używaj spacji - to ułatwia)

Po około 10 minutach będziesz mieć dysk flash USB, aby zainstalować OS X na komputerze Mac.

Opcja 3: Zdobądź gotowy dysk USB

To nie jest oficjalna rekomendacja, ale czasami, gdy jesteś w szczypcie, a Opcje 1 i 2 są po prostu niemożliwe, dobrze wiedzieć, że jest inna opcja. Możesz je znaleźć na eBayu . Korzystałem z tej opcji wcześniej, kiedy musiałem przywrócić Macbooka, prędkość Internetu była nieco wyższa niż połączenie modemowe, a najbliższy sklep Apple był w następnym stanie.

Tylko upewnij się, że masz do czynienia z renomowanym amerykańskim sprzedawcą z dobrą opinią. Jeśli sprzedawca jest zbyt nowy lub opinie są zbyt niskie, poszukaj gdzie indziej, nawet jeśli cena jest dobra.


3

Czy jesteś za zaporą ogniową, która zatrzymuje wszelkie połączenia wychodzące / przychodzące z serwerów Apple? Czy używasz komputera Mac w pracy? Jeśli tak, prawdopodobnie jest to przyczyną problemu - połączenie jest bardzo wolne z powodu uwierzytelnienia w zaporze lub serwery Apple są blokowane przez zaporę. Wypróbuj inne połączenie (inne WiFi) lub typ połączenia (bezprzewodowy lub przewodowy).

Zdarzyło mi się kiedyś, nie mogłem pobrać aktualizacji na iPhone'a i bardzo powolne odzyskiwanie Internetu na komputerze Mac z powodu zapory uwierzytelniającej się na serwerach Apple. Połączyłem się z innym połączeniem internetowym bez wspomnianego uwierzytelnienia, a Odzyskiwanie Internetu było szybsze.


3

Ten sam problem dotyczył mnie, dopóki nie zmieniłem adresów DNS z routera . Niektóre kraje mają utrudniony dostęp do serwerów Apple i odwrotnie. Łatwo to jednak naprawić, zmieniając adresy DNS, uważaj, na routerze . Kiedy to robiłem, korzystałem z Google DNS8.8.4.4 / 8.8.8.8


1
Zmiana DNS na publiczny DNS 8.8.4.4 / 8.8.8.8 zadziałała dla mnie
Roy

1

Napisałbym OS X na pendrivie i uruchomił się z niego.

Będziesz potrzebować:

  • Działający komputer, na którym, jak zakładam, działa jakaś wersja systemu Windows.
  • Pamięć USB.

Wykonaj następujące kroki:

  1. Najpierw zdobądź .dmgpotrzebną wersję systemu OS X.
  2. Pobierz 15-dniową wersję próbną TransMac .
  3. Wykonaj kopię zapasową wszelkich danych z pamięci USB. Zamierzasz to całkowicie usunąć.
  4. Uruchom TransMac, zlokalizuj drążek, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Przywróć z obrazem dysku”.
  5. Znajdź .dmgpobrany obraz i wybierz go jako źródło.
  6. Po zakończeniu wciśnij drążek w komputerze Mac.
  7. Włącz go i naciskaj altklawisz, aż pojawi się jakaś ikona.
  8. Jeśli naprawdę skasowałeś cały dysk, powinien być tylko jeden i powinien nosić nazwę „Instalacja OS X”.

1

Miałem te same objawy (kula i zegar utknęły, nawet z dnia na dzień), ale problem był inny. Właśnie odłączyłem zewnętrzny wyświetlacz USB C i Internet Recovery rozpoczął się za kilka minut.


1

Potrzebujesz tylko zewnętrznego rozruchowego pliku .dmg podłączonego do sprzętu przez USB, kartę SD lub zewnętrzny dysk twardy. System operacyjny na nośniku startowym może być macOS Sierra lub dowolną inną wersją macOS, o ile jest obsługiwany przez twój system. Nośnik startowy można utworzyć za pomocą innego komputera Mac przy użyciu systemu operacyjnego pobranego bezpośrednio z App Store.


1

Miałem ten sam problem. Poszedłem i wypróbowałem inne połączenie internetowe i działało. Myślę, że próbujesz naprawdę szybkiego połączenia z Internetem. Będzie działać, nie poddawaj się.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.