Całkowicie wyłącz gościa w El Capitan bez konieczności wyłączania „Find My Mac”


15

Wiem, że powinno być prosto, ale niestety tak nie jest.

Wyłączyłem gościa użytkownika w Preferencjach systemowych, odznaczając pole wyboru dla Allow guests to login in to this computer, ale nadal pojawia się na ekranie logowania.

Słyszałem, że wyłączenie „Find My Mac” naprawiłoby to dla OS X Lion, ale chcę to zachować.

Czy jest na to sposób?


1
To samo tutaj. Niedawno wyczyściłem 2 z Yosemite, czysto zaktualizowałem do El Capitan, a jeden z komputerów nie miał problemów z usunięciem konta gościa, a drugi po prostu nie zniknie. Wyłączę znajdowanie mojego Maca na szkodliwym, zobaczę, czy mogę usunąć konto gościa, a następnie włączę ponownie Maca. Ponownie opublikuję wyniki.

Mam ten sam problem i mam problemy z kursorem. Kursor jest naprawdę wolny, zanim się zaloguję, a miękkie kliknięcia nie działają. To tak, jakby moje ustawienia działały dopiero po zalogowaniu, co mnie bardzo denerwuje. Czy ktoś może pomóc?

Z ciekawości, co dzieje się, gdy klikniesz ikonę gościa na ekranie logowania - czy to i tak pozwala?
Mikey TK,

@ MikeyT.K. Prosi mnie o ponowne uruchomienie, co spowoduje przejście do trybu tylko dla Safari.
Rahul Desai

7
Chodzi o to, aby Find Find Mac działał. Jeśli wyłączysz Find My Mac, konto gościa zniknie. Powodem jest to, że Find My Mac jest włączony, ponieważ jeśli ktoś ukradnie twojego Maca, nie może zgłosić jego pozycji, chyba że złodziej połączy go z siecią Wi-Fi.
Alan Shutko

Odpowiedzi:


11

@ alan-shutko w swoim komentarzu wskazał na bardzo ważne informacje na ten temat :

Chodzi o to, aby Find Find Mac działał. Jeśli wyłączysz Find My Mac, konto gościa zniknie. Powodem jest to, że Find My Mac jest włączony, ponieważ jeśli ktoś ukradnie twojego Maca, nie może zgłosić jego pozycji, chyba że złodziej połączy go z siecią Wi-Fi.

Wygląda na to, że powinniśmy to kontynuować.


3

Ok coś jest naprawdę złamane w opcjach użytkownika w OS X. Ty możesz wyłączyć konto gościa chociaż FileVault i Find My Mac są włączone. Oto kroki, które działały dla mnie:

Krok 1. Wyłącz użytkownika-gościa (uważaj, błędne okno dialogowe!)

 1. Przejdź do Preferencji systemowych - Użytkownicy i grupy
 2. Odblokuj wszystkie opcje za pomocą blokady w lewym dolnym rogu
 3. Kliknij użytkownika gościa i upewnij się, że wszystkie opcje są wyłączone
 4. Jeśli wszystkie opcje były wyłączone, włącz opcję Zezwalaj gościom na logowanie się do tego komputera
 5. Następnie kliknij swoją podstawową nazwę użytkownika, a następnie wróć do użytkownika gościa i ponownie wyłącz wszystkie opcje. Okno dialogowe Użytkownicy i grupy jest naprawdę wadliwe. Może nawet automatycznie zaznaczyć opcję Włącz kontrolę rodzicielską bez powodu.
 6. Przed zamknięciem okna dialogowego upewnij się, że wszystkie pola wyboru są odznaczone, a opis użytkownika-gościa mówi Wyłącz .

Krok 2. Wyłącz wszystkie opcje / usługi udostępniania (na razie)

 1. Przejdź do Preferencji systemowych - Udostępnianie
 2. Odznacz wszystkie opcje / usługi udostępniania

Krok 3. Wyłącz iCloud Find My Mac (na razie)

 1. Przejdź do Preferencji systemowych - iCloud
 2. Przewiń listę w dół i odznacz Znajdź mój komputer Mac

Krok 4. Ręcznie usuń konto gościa

 1. Otwórz terminal i wykonaj następujące polecenie:
  sudo dscl . delete /Users/Guest

 2. Sprawdź, czy nie ma już Gościa użytkownika z:
  dscl . list /Users

Krok 5. Uruchom ponownie

 1. Upewnij się, że wszystkie okna dialogowe są zamknięte
 2. Restart

Jeśli masz szczęście, Twoje konto gościa zniknęło!
Jeśli nie, ponów krok 4 (polecenie dscl) i uruchom ponownie.

Po zniknięciu konta gościa możesz ponownie włączyć iCloud Find My Mac i opcje / usługi udostępniania. Ale trzymaj się z dala od okna dialogowego Użytkownicy i grupy.


2

Miałem ten sam problem i nie mogłem znaleźć żadnych źródeł, jak to zrobić. Właśnie dowiedziałem się, jak to zrobić bez wyłączania opcji Znajdź mój komputer Mac. Oto, co musisz zrobić. Upewnij się, że wyłączyłeś opcję Znajdź mój Mac. Następnie kliknij logo Apple w lewym górnym rogu, a następnie Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność> Ogólne> Zaawansowane> Zaznacz „Wymagaj hasła administratora, aby uzyskać dostęp do ogólnosystemowych preferencji, a następnie zamknij je i otwórz ponownie. Powinieneś zobaczyć własne konto tylko tam, bez opcji Gość. Ponownie przejdź do preferencji systemowych, aby umożliwić znajdowanie mojego Maca.


2
Nie ma sensu włączać Find My Mac, jeśli złodziej nie może w ogóle zalogować się do komputera; to jest sedno konta gościa, aby zachęcić ich do „łatwego sposobu”, umożliwiając w ten sposób procedurę wyszukiwania.
Tetsujin,

1

Walczyłem z tym samym problemem w OS X El Capitan, dopóki nie znalazłem dość prostego rozwiązania bez wyłączania Find My Mac lub FileVault:

1) Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu, a następnie kliknij,

Preferencje systemowe> Użytkownicy i grupy> Opcje logowania>

2) Znajdziesz wybór Wyświetl okno logowania jako:, gdzie Lista użytkowników jest domyślnie zaznaczona.

3) Wybierz nazwę i hasło .

4) Uruchom ponownie. :)

Konto gościa nie powinno już tam być. Jeśli jest to tylko jedno konto użytkownika, wystarczy wprowadzić hasło. W przeciwnym razie w przypadku wielu kont użytkowników konieczne będzie także podanie nazwy konta.

Mam nadzieję że to pomoże. :RE


1
Niestety, to mi nie zadziałało. Wykonałem dokładnie te kroki, o których wspomniałeś.
Rahul Desai,

1
To nie zadziała, jeśli FileVault jest włączony
The New Guy

0

Widziałem konto gościa wymienione na stronie logowania. Pamiętałem, że włączyłem FileVault, zanim wyłączyłem konto gościa. Więc po wyłączeniu konta gościa wyłączyłem i ponownie włączyłem FileVault. Nigdy więcej gości na ekranie logowania. Ale nie mogę całkowicie wyłączyć konta.


0

Jedynym sposobem, w jaki udało mi się rozwiązać problem na moim komputerze, było wyłączenie konta gościa, a także wyłączenie Filevault. Uruchom ponownie komputer i poczekaj na zakończenie deszyfrowania. Uruchom ponownie i problem powinien zostać rozwiązany.


To wydaje się okropnym pomysłem. Wyłączenie FileVault sprawia, że ​​dostęp do wszystkich plików, w tym każdego użytkownika innego niż gość, którego chce atakujący, jest banalny.
Alan Shutko

Absolutnie się zgadzam. Podejrzewam, że Apple celowo włączył konto Gość, gdy włączona jest FileVault. Czytałem wątki, w których niektórzy użytkownicy całkowicie wyczyścili swoje urządzenia i wciąż napotykają ten sam problem ...
Riz

2
Tak, Gość jest celowo włączony, gdy FileVault i Find My Mac są włączone, ponieważ jedynym sposobem, aby zobaczyć, gdzie kończy się skradziony komputer Mac, jest zalogowanie się złodzieja.
Alan Shutko

0

Najlepiej sprawdzić i sprawdzić, czy FileVault, który znajduje się w Preferencjach systemowych w części Bezpieczeństwo i prywatność, jest wyłączony.

To powinno sprawić, że konto gościa zniknie ....

Ma to na celu zapewnienie dostępu do iCloud i zresetowanie hasła, jeśli go zapomnisz ...


0

Znalazłem drogę. Próbowałem tak wielu rzeczy, ale nie wiem, dlaczego to rozwiązało mój problem.

Wyłączyłem konto gościa i próbowałem wszystkich powyższych, a także innych postów w Internecie. wszystko nie działało dla mnie. Ostatnią próbą było założenie nowego konta w MacBooku Air. Teraz pokazuje tylko moje konto i nowe konto. Konto gościa w końcu zniknęło.

OS X ma błąd gorszy niż Windows.


0

Ten sam problem po włączeniu usługi „Znajdź mój komputer Mac” ...

Proponowane rozwiązanie nie działało dla mnie (odznaczenie „Znajdź mój komputer Mac”, „Zezwalaj gościom na logowanie się do tego komputera”, „Zezwalaj gościom na łączenie się z folderem udostępnionym”, a następnie ponownie uruchamiając komputer Mac).

Co zadziałało, wylogowałem się z mojego konta iCloud (preferencje systemowe> iCloud> wyloguj się). Po ponownym uruchomieniu użytkownik-gość zniknął! ;)

Ostatni krok: zaloguj się na swoje konto iCloud (preferencje systemowe> iCloud), uruchom ponownie system i sprawdź, czy rozwiązanie działa dla Ciebie.

OS X El Capitan v 10.11.6


-2

Zrobiłem wszystko, co wspomniano powyżej, i ostatecznie utworzyłem nowego użytkownika, ponownie uruchomiłem komputer, a następnie usunąłem nowego użytkownika, a gość nie wyświetla się już przy starcie. :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.