Jak zmusić Kosz do opróżnienia w El Captan?


22

Przed El Capitan można było wymusić opróżnianie Kosza, gdy uparte lub „w użyciu” przedmioty temu zapobiegały za pomocą „Bezpiecznego opróżnienia kosza” . Ta opcja została jednak usunięta w El Capitan .

Jak zmusić Kosz do opróżnienia na El Capitan?


Nie jestem całkowicie pewien, gdzie „Bezpieczne opróżnianie kosza” = wymuszanie opróżnienia? To nie pomaga w zastępowaniu aktualnie używanych plików…?
grg

1
Nie =, ale (prawie zawsze) możliwe było osiągnięcie pustki, gdy nic innego świata nie działa. Co rozumiesz przez „wymuszanie pustki”?
orome

1
@grgarside Secure Empty Trash usunie używane elementy. To właściwie jedyny powód, dla którego go użyłem. Finder (lub jakakolwiek inna aplikacja) straciłby kontrolę nad tym, czy plik był w użyciu, byłbym pewien, że plik nie jest już używany, więc zabezpieczyłem puste śmieci zamiast otwierać terminal i bawić się.
dwightk

Zabezpiecz puste kosze = usuń i-węzły w systemie plików, a także zapisuj losowe bity w obszarze plików, aby nie można było ich odzyskać. To nie jest tak naprawdę wymuszanie pustych śmieci. Nie pamiętam żadnego takiego (kiedykolwiek wymuszonego) w OSX.
Vikram Rao,

Odpowiedzi:


16

Jeśli wybierzesz element lub elementy i klikniesz menu „Plik”, istnieje opcja „Przenieś do kosza”; jeśli jednak przytrzymasz klawisz Opcja przy otwartym menu „Plik”, „Przenieś do kosza” przełączy się na „ Natychmiast usuń ... ”.

Działa to również z plikami już znajdującymi się w Koszu.


34

Możesz użyć „rm” z opcją „-f”:

sudo rm -rf ~/.Trash /Volumes/*/.Trashes

Bądź bardzo ostrożny, jeśli wpiszesz to ręcznie.

Spowoduje to opróżnienie kosza w folderze domowym i dowolnego kosza na innych zamontowanych partycjach.


Czy nie ma innego wyjścia niż rm -f?
orome

@raxacoricofallapatorius To zależy od tego, co utrzymuje pliki otwarte, jak sądzę i który z kilku folderów śmieci powoduje zawieszenie się.
bmike

Nie uruchomiłbym tego. Usuwa również .Trashkatalog, a niektóre aplikacje narzekają, że nie mogą przenieść plików do kosza po uruchomieniu czegoś takiego.
fregante

dla mnie:cd ~/.Trash; rm -rf *
AbdulMomen عبدالمؤمن

@Abdul To bardzo zły pomysł. Jeśli cd nie działa, rm nadal będzie wykonywać i usuwać wszystko z bieżącego katalogu. Jeśli chcesz usunąć zawartość, użyj rm -rf ~/.Trash/*.
grg

3

Jeśli otworzysz kosz i klikniesz naruszający plik prawym przyciskiem myszy, pojawi się opcja „Usuń natychmiast…”.

Nie jest tak prosty jak stary „Bezpieczny pusty kosz” w menu Findera, ale wykonuje zadanie bez użycia terminala.


1
lub po prostu cmd + opcja usuń
y3sh

2

Wylogowanie użytkownika jest dobrym pierwszym krokiem, aby upewnić się, że nie jest to po prostu plik użytkownika nadal otwarty.

Ponowne uruchomienie wyczyści blokadę otwartego pliku w prawie wszystkich sytuacjach. Jeśli nadal nie możesz opróżnić kosza, powinieneś spojrzeć na pliki w koszu lub naprawić katalog / system plików, jeśli jest to główna przyczyna braku zamykania się niektórych plików po przeniesieniu do obszarów kosza.


2

Mam ten sam frustrujący problem i wypróbowałem wiele metod, które mogłem znaleźć w Internecie. Jednak nic nie działało, dopóki nie zrobiłem -

sudo rm -rf ~/.Trash /Volumes/*/.Trashes 

To naprawdę zrobiło magię, a uparte pliki (kopie zapasowe starych maszyn z zewnętrznego dysku twardego) zostały w końcu usunięte z Kosza. Nadal zajęło to trochę czasu, ale przynajmniej magię. Dziękuję za odpowiedź.


To powinien być komentarz do istniejącej odpowiedzi .
Matthew

1

Miałem problem z plikiem, który dostał się do kosza, nie zostałby opróżniony. Usuń Natychmiast również nie działało na nim. Ponowne uruchomienie komputera Mac nie rozwiązało problemu.

Próbowałem ponownie uruchomić w trybie awaryjnym. Kosz był pusty.

Okazuje się, że pliki, które nie byłyby puste, znajdowały się na zewnętrznym dysku FAT32 z pewnym uszkodzeniem. Ten dysk nie pojawiłby się w trybie awaryjnym, więc kosz jest pusty.

Nie mam komputera, z którym można się połączyć i sprawdzić, czy system Windows może opróżnić kosz. Więc prawdopodobnie przeniesie dobrą zawartość z partycji FAT32 i sformatuję ją.


0

Doświadczyłem tego frustrującego problemu. Trwałe foldery i pliki, które nie opróżniałyby się z Kosza. Foldery / pliki zostały w jakiś sposób zabezpieczone, a kiedy próbowałem zmienić uprawnienia do odczytu / zapisu, dostałem komunikat, że nie mam „niezbędnego pozwolenia”. Nie chciałem robić nic tak radykalnego jak świeża instalacja.

Wreszcie natknąłem się na ten przewodnik dotyczący wyłączania SIP: http://osxdaily.com/2015/10/05/disable-rootless-system-integrity-protection-mac-os-x/

Wyłączyłem SIP, opróżniłem Kosz w zwykły, normalny sposób (zadziałało), a następnie ponownie włączyłem SIP.

Problem rozwiązany.


Wyłączenie SIP nie jest brane pod uwagę,
orome
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.