Co to jest czcionka Findera dla systemu Mac OS X Lion?


12

Jaka jest domyślna czcionka używana przez system Mac OS X Lion w jej aplikacjach, a co ważniejsze w oknie Findera?


2
Lucida Grande 13pt.

1
Rozmiar zależy od opcji wyświetlania w Finderze. Ale to Lucida Grande.
mmc

Odpowiedzi:


18

Oto domyślne ustawienia czcionek w systemie Mac OS X

Domyślne czcionki wyświetlane przez TinkerTool

jak wyświetla narzędzie Bresink TinkerTool . TinkerTool pozwala również użytkownikowi na zmianę tych wartości domyślnych w ramach niektórych parametrów, jak wyjaśniono na zrzucie ekranu. Zamieszczam tutaj zrzut ekranu, ponieważ zawiera ładny wykres wszystkich czcionek i rozmiarów oraz sposobu, w jaki Mac OS X ich używa.


Kiedy używam szybkiego podglądu na stronie HTML, która nie ma formatowania (tzn. Formatowanie znajduje się w zewnętrznym pliku css), otrzymuję coś, co wygląda na Times New Roman. Nie widzę żadnego odniesienia do tego na powyższej liście domyślnych ustawień czcionek. Gdzie zapada decyzja?
mockman

Jest to określone ustawienie w przeglądarce internetowej, czy to Safari, Firefox, Chrome itp. Ma to związek z wyświetlaniem HTML i nie jest globalnym parametrem systemowym w Mac OS X.

12

Domyślną czcionką systemową w OS X jest Lucida Grande, poniżej zrzut ekranu porównujący okno TextEdit i Findera. Ponadto w tym artykule w Wikipedii opisano wszystkie czcionki zawarte w systemie Mac OS X 10.7 i zauważono, że Lucida Grande jest domyślną główną czcionką systemową.

Zrzut ekranu z Lucida Grande


2

W odpowiedzi na mockmana: Quick Look stosuje tę samą stylistykę, którą zobaczysz, otwierając plik HTML w przeglądarce Safari. Podobnie jak każda przeglądarka, Safari ma zestaw domyślnych reguł CSS, które określają sposób renderowania zawartości bez stylu. Krój pisma, który wtedy widzisz, prawdopodobnie pochodzi od Safari / webkit - a nie OS X.


(Nadal jestem tu nowy, więc nie jestem pewien, czy należy odpowiadać na pytania zadane poza pierwotnym pytaniem - na które już udzielono odpowiedzi. Prosimy o usunięcie tego postu i / lub ustawienie mnie prosto, jeśli zajdzie taka potrzeba) .)


zazwyczaj po prostu zostawiasz komentarz do ich postu lub, jak w tym przypadku, komentarz po ich komentarzu.
jmlumpkin

@jmlumpkin Nowi użytkownicy nie mogą komentować rzeczy innych niż ich własne pytania, dopóki nie osiągną 50 powtórzeń .
Jason Salaz

Myślałem o tym po opublikowaniu komentarza. Chociaż udzielenie kolejnej odpowiedzi też nie jest właściwą metodą.
jmlumpkin

Witamy - zobaczmy, czy możemy znaleźć pytanie do Twojej odpowiedzi, a następnie link do niego tutaj w odpowiedzi na @mockman. Czy wiesz, że możesz sam zadać pytanie, a następnie odpowiedzieć na nie. Jest to całkowicie dobra forma, o ile pytanie jest szczere, a odpowiedź pozostaje otwarta, jeśli ktoś chce je edytować.
bmike

2

Wiem, że to pytanie jest stare, ale dla ludzi pochodzących z przyszłości (takich jak ja): obecna czcionka systemowa macOS (od 10.10) to San Francisco .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.